Ponad 150 żółwi morskich znalezionych martwych na plażach Panamy we wrześniu i październiku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Co najmniej 151 żółwi morskich, w większości krytycznie zagrożonych, zostało znalezionych martwych na plażach panamskiego wybrzeża Pacyfiku we wrześniu i październiku z nieznanych jeszcze przyczyn - poinformowały we wtorek władze.

 

Wydział Wybrzeży i Mórz w Ministerstwie Środowiska Panamy opublikował raport na temat dużej ilości martwych żółwi znajdowanych na panamskich plażach. W sumie 61 martwych żółwi znaleziono w Los Santos, 70 w Veraguas, dwa w Panama Oeste i 18 w Chiriqui. W raporcie napisano, że większość zgonów dotyczyła żółwi zielonych i Kempa, a wiele gadów to samce.

 

Żółw zielony to duży gatunek, który żyje w wodach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie i jest klasyfikowany jako zagrożony przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) oraz Konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) . Dlatego polowanie na ten gatunek jest zabronione w prawie wszystkich krajach świata.

 

Żółw Kemps Ridley jest wymieniony jako krytycznie zagrożony przez IUCN i ma znacznie bardziej ograniczone rozmieszczenie, gniazdując głównie na wybrzeżu północno-wschodniego meksykańskiego stanu Tamaulipas. Eksperci wciąż próbują ustalić dokładną przyczynę śmierci zwierząt. Jedna z hipotez głosi, że pochodzą one daleko od morza, ponieważ gady te lądują na plażach w stanie głębokiego rozkładu.

 

Inna hipoteza głosi, że te zgony są w jakiś sposób związane z rybołówstwem. Zdaniem biologów, w związku z tym, że żółwie są w stanie rozkładu, nie można przeprowadzić sekcji zwłok - jedynego narzędzia, które może ustalić prawdziwą przyczynę śmierci.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"z nieznanych jeszcze

"z nieznanych jeszcze przyczyn " (aż 150 żółwi - padło). Bezradność naukowców - jest porażająca. Nie wiedzą, też dlaczego "padły ryby w Odrze" (choć w Bugu (2009) - padło ich dużo więcej). Może te żółwie - padły ze starości, albo (będąc chorymi) - zdecydowały się na eutanazję (mamy coś takiego w Holandii). Pewnie (władze) grantów nie mają na sekcję

Portret użytkownika spokoluz

Co mi się nasuwa na myśl -

Co mi się nasuwa na myśl - próba po sprzątaniu. Z energią Jackuwskiego też to robię - zamieniam na pozytyw taj jak mogę i potrafię bo zależy mi na tym aby było dobrze przynajmniej tu u nas. Nie mam pojęcia dlaczego to zawsze robię , jak to robię ale jakoś u nas jest w miarę dobrze - będę to robił nadal bo jakoś mi coś podpowiada aby to robić pomimo wszystkiemu , bo ma to sens - nie potrafię wytłumaczyć dlaczego energia ma być taka a nie inna , dlaczego neutralizuję energię ale tą złą energię wypowiadaną przez jackowskiego , jakoś mam tak jak go oglądam czy słucham to zawsze neutralizacja jego słów. Nie wiem dlaczego ale nawet jak go nie oglądam czy słucham to jakoś zawsze jest ta myśl - to co on mówi to należy zneutralizować, zniwlować i niech zostanie to z nim.

Nie podważam jego zdolności ( prawda ) bo je ma ale prorokowanie ( kłamliwe dla kogoś ) neutralizuję nawet gdy nie oglądam czy słucham bo ..... to nie jest wizja a życzeniowość - wizje prawdy mu się spełniają a życzeniowość ( kłamstwa ) nie. On wie o tym i jest tego świadom ale ..... komercha . Niestety powiedział o tym , co i jak , dlaczego bo byli u niego i to w dówch miejscach.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj