Ponad 130 zabitych w wyniku gwałtownych burz w Indiach

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ulewny deszcz i silne burze od połowy czerwca spowodowały duże straty w Indiach. Liczba ofiar śmiertelnych to już 133 - głównie od stanu Bihar, który odnotował jedną z najwyższych dziennych ofiar od błyskawicy w zeszły czwartek 25 czerwca. Oczekuje się, że liczba ofiar wzrośnie wraz z pojawieniem się kolejnych raportów.

W ten feralny czwartek zgłoszono 85 zgonów w całym wschodnim stanie Bihar, 24 w całym północnym stanie Uttar Pradesh i 15 w Assam w piątek. Rządy lokalne Bihar i Uttar Pradesh ogłosiły wypłaty odszkodowań w wysokości około 5 300 dolarów lub 400 000 rupii. Będą się one należały dla najbliższych krewnych ofiar.

 

Uderzenia pioruna w corocznym sezonie monsunowym od czerwca do września są dość powszechne w Indiach, ale Lakshmeshwar Rai, minister zarządzania katastrofami w Bihar, zauważył, że była to jedna z najwyższych w historii dziennych ilości ofiar od błyskawic. 

 

Liczba ofiar śmiertelnych cały czas może wzrosnąć, ponieważ nadal spływają nowe raporty o ofiarach z wewnętrznych części Indii. Premier Narendra Modi złożyła kondolencje rodzinom ofiar, dodając, że rządy stanowe prowadzą natychmiastową pomoc.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj