Ponad 130 delfinów popełniło samobójstwo na japońskiej plaży

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Straży Przybrzeżna poinformowała, że w okolicy japońskiego miasta Hokota, w prefekturze Ibaraki odnaleziono już ponad 130 delfinów, które z niewiadomych przyczyn znalazły się na brzegu, co skazuje je na śmierć.

 

Obszar, na którym znajdowano te ssaki morskie rozciąga się aż na 10 kilometrów wzdłuż wybrzeża. Świadkowie twierdzą, że delfiny są ​​bardzo osłabione i nie są w stanie wrócić do wody i do normalnego życia w oceanie.

 

Obecnie nie ma jeszcze żadnych raportów, które mogą pozwolić wyjaśnić, co spowodowało takie nietypowe zachowanie delfinów. Jak zwykle w takich przypadkach bierze się pod uwagę przede wszystkim czynniki chorobowe, ale nie można też wykluczyć, że zwierzęta padły ofiarą nadużywania sonarów, które są stosowane w marynarce wojennej i w rybołówstwie.

Według jednej z teorii hałas ten dezorientuje delfiny i prowadzi niekiedy do ich celowej ucieczki z wody, co niestety często kończy się dla nich tragicznie. Bez rzetelnych badań toksykologicznych tkanek padłych zwierząt można jednak tylko spekulować.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

"które z niewiadomych

"które z niewiadomych przyczyn znalazły się na brzegu..." SKANDAL !

FUKUSHIMA DAIICHI !
http://tinyurl.com/ksjqbeg
 
Sebi, Margo, leming pospolity jako jedni tu z normalnych ludzi, a reszta to stado matołów wprowadzających w błąd.
E wy tam przygłupy praujący dla lobby atomowego - zdechniecie szybciej niż wam się wydaje, a śmierć wasza będzie przed waszym gównianym końcem otrzeźwieniem jakimi byliście skończonymi durniami i bandytami bez sumienia.
Jeszcze po śmierci zapłacicie za swoje podłe czyny. Bo świat nie wziął się z nikąd...

Portret użytkownika koko

dzieciaki,,, DELFINY w

dzieciaki,,,
DELFINY w oodroznieniu od czlowieka same decyduja o smierci,,, jesli delfin popada w depresje albo choruje , decyduje o swojej smierci sam, mozg delfina jest swiadom w odroznieniu od lodzkiego o pracy serca ,, oddychanie u delfinow wynika z ich decyzji , wiec jesli zdecyduja sie umrzec  bo warunki do zycia staly sie dla nich zbyt obciazajace  przestaja oddychac.... 

Portret użytkownika taght

Możliwe, że spowodowane było

Możliwe, że spowodowane było to zaburzeniem pola magnetycznego dzisiejszej nocy. Zaburzenie magnetyczne było ewidentnie spowodowane testami LHC w nocy, energia promienia miała być testowana na 6,5 TeV, jak podaje CERN zakończyła się powodzeniam ale były dostępne grafy pokazujące, że energia promienia zdecydowanie wydostała się z poza kontroli i to dokładnie w tym samym czasie kiedy doszło do drastycznego zakłucenia pola magnetycznego. Jak widać CERN nie jest pewien co robi i to naprawde może zmienić nasz świat.
 
http://www.youtube.com/watch?v=2ZTlzqqfddk

Portret użytkownika MARGO

:..Obecnie nie ma jeszcze

:..Obecnie nie ma jeszcze żadnych raportów, które mogą pozwolić wyjaśnić, co spowodowało takie nietypowe zachowanie delfinów..."
_____________________
Oczywiście, że nie ma i... nie będzie zadnych PRAWDZIWYCH raportów dotyczących smierci delfinów, ponieważ istnieje wiele dowodów na to, że odpowiedzialni za Fukuszimę robią co się da, by utrzymywać nas w ciemnocie po to, by zapobiec panice...
A prawda jest taka, ze ta katastrofa powoli zabija naszą planetę… i Ludzkość na niej zamieszkałą.
Radiacja powoli kumuluje się i ma czas do wbudowania się w naszych ciałach. Niestety, kiedy zobaczymy tego skutki, najczęściej będzie już za późno.
I nie lekceważcie moje słowa! Znacząca liczba wysoko wykształconych ludzi w Japonii i z całego świata wypowiedziało się na ten temat, ale wielu z nas ignoruje ich dla swej wygody.
 
W eseju skierowanym do swych kolegów, japoński uczony dr Shigeru Mita wyjaśnił, dlaczego ostatnio wyprowadził się z Tokio.
Jego fachowa opinia głosi: „Tokio nie powinno być dalej zamieszkałe”.
 
Ale to jest jeszcze gorsze niż miejscowe zagrożenie.
Japoński profesor wydał mrożące ostrzeżenie: jeżeli niczego nie zrobimy w kwestii tak szybko jak to jest tylko możliwe, to Fukushima będzie „scenariuszem końca świata”.
 
Niemiecki instytut biologii morskiej opublikował mapę ukazującą Ocean Spokojny będący skażony przez radionuklidy w 2,5 roku po eksplozji reaktorów, zaś cały Pacyfik będzie skażony w ciągu 6 lat.

 
Niektórzy ludzie mogą pomyśleć: dobrze, jeżeli skażenie radioaktywne będzie takie złe, to władze przecież mogą coś z tym zrobić, czyż nie?
Niestety, one nie mogą uczynić czegokolwiek w tej sprawie.
Sytuacja wyszła już daleko poza ich możliwości i rozwalone reaktory jądrowe wciąż wylewają z siebie radioaktywne substancje do atmosfery i do Pacyfiku, co potrwa nawet przez stulecie.
100 lat tych wysokich skażeń radioaktywnych jest o wiele gorsze, niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić i definitywnie o wiele gorsze, niż się nam to mówi...
http://wszechocean.blogspot.com/2015/03/fukushima-ukrywana-prawda.html
 
Po Zdrówka

 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj