Ponad 130 delfinów popełniło samobójstwo na japońskiej plaży

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Straży Przybrzeżna poinformowała, że w okolicy japońskiego miasta Hokota, w prefekturze Ibaraki odnaleziono już ponad 130 delfinów, które z niewiadomych przyczyn znalazły się na brzegu, co skazuje je na śmierć.

 

Obszar, na którym znajdowano te ssaki morskie rozciąga się aż na 10 kilometrów wzdłuż wybrzeża. Świadkowie twierdzą, że delfiny są ​​bardzo osłabione i nie są w stanie wrócić do wody i do normalnego życia w oceanie.

 

Obecnie nie ma jeszcze żadnych raportów, które mogą pozwolić wyjaśnić, co spowodowało takie nietypowe zachowanie delfinów. Jak zwykle w takich przypadkach bierze się pod uwagę przede wszystkim czynniki chorobowe, ale nie można też wykluczyć, że zwierzęta padły ofiarą nadużywania sonarów, które są stosowane w marynarce wojennej i w rybołówstwie.

Według jednej z teorii hałas ten dezorientuje delfiny i prowadzi niekiedy do ich celowej ucieczki z wody, co niestety często kończy się dla nich tragicznie. Bez rzetelnych badań toksykologicznych tkanek padłych zwierząt można jednak tylko spekulować.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro