Ponad 100 osób zginęło w katastrofie samolotu pasażerskiego na Kubie. Przeżyły 3 kobiety

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Samolot Boeing 737 kubańskich linii lotniczych rozbił się przy lotnisku na Hawanie. Maszyna wykonywała lot krajowy ze stolicy do miasta Holguin i spadła tuż po starcie. Na pokładzie było 110 osób – zginęli niemal wszyscy, przeżyły tylko 3 kobiety.

 

Samolot rozbił się w piątek po godzinie 12:00 czasu lokalnego. Na jego pokładzie znajdowało się 104 pasażerów i 6 członków załogi, w tym kilku obcokrajowców. Świadkowie widzieli potężną eksplozję, po czym na niebie pojawiła się wielka chmura dymu.

Służy ratownicze natychmiast ruszyły na miejsce zdarzenia. Początkowo mówiło się o czterech osobach, które przeżyły katastrofę. Potem okazało się, że trzy kobiety zostały na czas dowiezione do pobliskiego szpitala i są w stanie krytycznym, a czwarta osoba zmarła w drodze.

Źródło: Dmitry Terekhov/CC BY-SA 2.0

Kubańskie linie lotnicze posiadają wiele starych i zużytych samolotów pasażerskich. Boeing 737, który rozbił się wczoraj w stolicy, miał już 30 lat i został wypożyczony od meksykańskich linii lotniczych Global Aerolineas Damojh. Jednak z relacji świadków wynika, że samolot tuż po starcie zaczął zawracać z zamiarem wylądowania w Hawanie. Manewr ten jednak nie powiódł się. Władze rozpoczęły śledztwo, aby ustalić co było przyczyną tej tragedii.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj