Ponad 100 000 Polaków zostało pozbawionych energii elektrycznej z powodu opadów śniegu

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Polacy mogli poznać przedsmak atrakcji jakie niesie za sobą zlodowacenie. Około 100 000 osób zostało pozbawionych energii elektrycznej z powodu obfitych opadów śniegu. Najbardziej dotknięte zostały regiony Mazowsza i Podlasia.  Ponad 80 000 osób  nie miało energii elektrycznej w Warszawie a 20 tysięcy w Białymstoku.

 

W województwie mazowieckim odłączony około dwóch tysięcy stacji.  Zasilanie zostało zatrzymane z powodu uszkodzonych przewodów na które pod ciężarem śniegu spadały drzewa.  Ponadto, ze względu na opady śniegu znacznie pogorszył się ruch na drogach w kraju.  Z tego powodu pojawiły się opóźnienia w pracy lotniska, w tym w stolicy.

W sąsiedniej Republice Czeskiej również doszło do ciężkich opadów śniegu. W niektórych miejscach wysokość pokrywy śnieżnej wyniosła 40 centymetrów. Najbardziej skomplikowana sytuacja panuje na Morawach, gdzie doszło do wielu wypadków, a wiele dróg zostało zamknięte po upadku drzew nie wytrzymujących ciężaru śniegu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kani

Wina leży po stronie kompani

Wina leży po stronie kompani elektrycznych<które nie dbają o czystość linii wysokiego napięcia.Rząd powinien stosować wysokie kary za takie niedbalstwo,bo jeśli klient ołaci rachunki za prąd ma prawo wymagać by go mieć.Przerwa w dostawie,jest wynikiem niechlujstwa i olewania sprawy.Linie wysokiego napiecia powinny być wyczyszczone z każdych drzew w promieniu siedmiu i pół metra od środka linii.

Portret użytkownika b@ron

a ja wstaje dzisiaj i za

a ja wstaje dzisiaj i za oknem znowu atak zimy ,masakra jak to się już nudzi,strach przejść pod jakimkolwiek drzewem bo wszystkie wyglądają jak wierzby płaczące,gołym okiem widać że coś się stało z klimatem bo przesada z półroczną zimą ,pogodynki obiecują wiosnę ale jak im wierzyć jak już w pierwszej połowie marca obiecywały,miejmy nadzieję że drugie pół roku to bedzie lato

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Takitam

Jak linie energetyczne

Jak linie energetyczne średniego napięcia (a te linie 15 kV są kluczowe) buduje się pod drzewami to trudno się dziwić że kładą się na nie oblepione śniegiem drzewa. Finowie i Szwedzi mają więcej lasów i więcej śniegu, ale tam już dawno nauczyli się stawiać te linie powyżej koron drzew lub w szerokich  przesiekach z drogami podjazdowymi. Dysponują też gąsiennicowymi pojazdami z wysięgnikami, i bez problemu dojeżdżają na miejsce awarii - co u nas jest największym problemem. A pieniądze z energetyki nie idą do naszej kasy, tylko do Merkellandii - bo Niemcy już dawno przejęły naszą Polską energetykę. I tam za nasze pieniądze modernizuje się linie energetyczne i ich zaplecze techniczne. A u nas tylko klei się stare "gów.."

Portret użytkownika MARGO

Telawizja gada swoje,  a my

Telawizja gada swoje,  a my wiemy swoje - w kwietniu ma być sporo opadów... Jedynie w połowie m-ca będą 2 lub 3 dni pogodne, a później znowu mokro... (opat dr Mauritius Knauer)
Ale nic to - idzie ku lepszemu

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Klaus

Ciekawe kiedy zaczniemy

Ciekawe kiedy zaczniemy płacić de facto za prawdziwy gaz ziemny? O ile prądu nie da się zmieszać, to gaz tak. W zimie płacimy za wskazania licznika, który liczy objętośc mieszanki a nie molekuły gazu. Gdyby tak było, to nasze opłaty były bo o połowe niższe.  Jesteśmy okradani na każdym kroku. Ale jak widać nikt nie reaguje co niesie ze sobą przesłankę, że nam sięto podoba. Jesteśmy szczęśliwi jak nas się ładuje od tyłu.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj