Pomyłka tureckich demonstrantów – zamiast rosyjskiej ambasady obrzucali jajkami holenderski konsulat

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Cihan

W Stambule tureccy demonstranci sprzeciwiali się bombardowaniom Rosji w Syrii, ale pomyliły im się flagi i zaatakowali Konsulat Generalny Holandii. O sprawie poinformował na Twitterze Robert Schuddeboom – konsul generalny Holandii.

 

 

W przeddzień zamieszek tureckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Andrieja Karlowa, ambasadora Rosji w Ankarze, aby ten wytłumaczył się z „kontrowersyjnych” videokonferencji na temat sytuacji w Syrii.

 

Konsul Generalny Robert Schuddeboom, informując o incydencie, powiedział, że konsulaty obu krajów są w pobliżu, a Turcy często mylą Holendrów z ich rosyjskimi odpowiednikami. „Jajkowy protest” zorganizowała radykalna organizacja młodzieżowa „Szare Wilki”.

 

Igor Mitjakow, attache prasowy ambasady rosyjskiej w Ankarze, komentując zajścia, wyraził współczucie Holendrom.

„Tego dnia protestujący chcieli zaatakować Ambasadę Rosji w Ankarze, ale niestety ucierpieli nasi holenderscy koledzy”.

Rosyjskie i holenderskie flagi różnią się tylko kolejnością kolorów (rosyjska flaga jest biało - niebiesko -czerwona; holenderska flaga jest czerwono –biało - niebieska, jeśli liczyć paski od góry do dołu).

 

Od 30 września br. Rosja na wniosek syryjskiego prezydenta Baszara Assada prowadzi naloty na cele ekstremistów w Syrii. Po rozpoczęciu operacji powietrznej przeciw Federacji Rosyjskiej wystąpił Zachód, oskarżając Putina, że ten nie likwiduje bojowników ISIS, a syryjską opozycję i budynki cywilne. Strona rosyjska wielokrotnie zaprzeczała tym doniesieniom. Od końca września Rosjanie wykonali ok. 2 tys. lotów bojowych, zabijając kilkuset dżihadystów i niszcząc 3 tys. obiektów, należących do terrorystów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika keri

Dyrektor Teatru Polskiego we

Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, z partii Nowoczesna, narzekał, że dom jego matki został obrzucony jajami i pomidorami.
Obleśnie wygladający dyrektorek jednak zupełnie nie rozumie sztuki. Przecież obrzucanie jajami to happening! Sztuka niekwestionowana. Kultura prawdziwa.
Dyrektorek powinien usłyszeć zarzuty prokuratora za propagowanie pornografii, co jest karalne.
Powinien też usłyszeć zarzuty za propagowanie kopulacji w miejscach publicznych. Jest to karalne.
Nie rozumiem Petru z Nowoczesnej, który kopulację w miejscu publicznym nazywa wolnością słowa.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika abc

We własnym mieście pomylili

We własnym mieście pomylili ambasady?! Coś tu zawiewa genetycznym debilizmem charakterystycznym dla USA. Kiedyś USA bombardowała nie te domy co trzeba, bo młoty z CIA adresy do namiarów brali z nieaktualnej książki telefonicznej. Teraz pewnie też jacyś świeżo zrzuceni tam agenci poprowadzili podkupionych miejscowych żuli pod zły adres.

Skomentuj