Pomnik Lenina obalony, rewolucja na Ukrainie może prowadzić do rozpadu kraju

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rewolucja na Ukrainie trwa i wchodzi w nową fazę, która może się skończyć albo pacyfikacją, albo stanem wojennym. Gdy patrzy się na rozwój wypadków w Kijowie można dojść do wniosku, że odgrywany jest tam scenariusz z Polski w latach osiemdziesiątych.

 

Polskie protesty udało się zdławić wyprowadzeniem na ulicę wojska. Za kilka dni będziemy obchodzili 32 rocznicę wydarzeń z roku 81. Gdy patrzy się na kijowski Majdan można odnieść wrażenie, że następuje tam próba odtworzenia wydarzeń z Polski. Nastąpił nawet, bardzo podobny do widzianych w Polsce, symboliczny akt rewolucji, jakim było wczorajsze obalenie pomnika Lenina w Kijowie.

 

Jeśli chodzi o rozwój wypadków to możliwe są różne scenariusze. Przede wszystkim konfrontacja, czyli wariant siłowy. Wszystko na to wskazuje, bo Majdan został otoczony kordonem i wszyscy się obawiają, że milicja w końcu ruszy na ludzi i może dojść do tragedii. Z drugiej strony dochodzą informacje, że zarówno część partii opozycyjnych jak i władza są gotowi do rozmów i mówi się o czymś, co jest nazywane "okrągłym stołem". Nam Polakom powinno to coś przypominać i było to porozumienie o moralnie mocnych podstawach.

Nawet moment przesilenia przypomina polski 1989 rok. Wtedy PRL też bankrutował i żeby doprowadzeni do nędzy ludzie nie rozszarpali dygnitarzy PZPR wymyślono Okrągły Stół, a szczegóły dogadano w willi MSW w Sękocinie, która nie wiedzieć, czemu jest nazywana umową w Magdalence. Co było potem dobrze wiemy, pojawił się magik Balcerowicz i doprowadził do terapii szokowej.

 

To samo czeka Ukraińców, chyba, że będą usiłowali lawirować jakoś z budżetem licząc na łaskę Rosji, bo do tego się sprowadzi pozycja Ukrainy po związaniu z Unią Eurazjatycką Putina. Innymi słowy dla Ukraińców tak czy siak najbliższe lata będą trudne. W ekstremalnych okolicznościach może dojść nawet do wojny domowej u naszego wschodniego sąsiada, co zawsze jest sytuacją poważną. Trudno sobie wyobrazić, że na przykład Rosja utraciłaby dostęp do Krymu. Prawdopodobnie na wypadek wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie wejdą tam jednostki rosyjskie.

Komentatorzy rosyjscy wypowiadający się w oficjalnych mediach twierdzą, że skandalem jest zaangażowanie polityków europejskich w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Wypominają też Polakom, że działają wspólnie z ukraińskimi nacjonalistami, którzy w latach czterdziestych bestialsko mordowali naszych rodaków. Przeciąganie Ukrainy trwa i jak widać możliwe są nawet alianse ze spadkobiercami politycznymi zabójców setek tysięcy Polaków. Nie pierwszy to już zresztą raz kiedy nasze elity polityczne tak lekko podchodzą do kwestii ludobójstwa na Wołyniu.

 

Cały czas możliwy jest też scenariusz z rozpadem Ukrainy na część zachodnią i wschodnią. Zachodnia miałaby zostać zintegrowana z Unią Europejską, a wschodnia zostałaby państwem zależnym od Rosji. Rozpad kraju dla wielu osób wydaje się niewyobrażalny i nie można wykluczyć, że realizacja takiego planu skończyłaby się poważnym rozlewem krwi.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Emeli19

Pytanie co Ukraincy powinni

Pytanie co Ukraincy powinni wiedziec o Unii;
1.Ze pochodzi od Lucyfera(syjonistow)Zachodnich Banksterow
2.Ze wszyscy obywatele tego regionu czy kraju zostana pozbawieni wszystkiego
3.Zostana ekonomicznie I cywilizacyjnie zniszczeni
4.Zostana totalnie zdemoralizowani
5.Beda zmuszeni socjalnie do opuszczenia swych posiadlosci I domow
6.Totalna wyprzedarz I sprzedarz na korzysc nowych tak zwanych ukraincow (niemcow=zydzi=hamerykanie=angole).
7.Zostana pozbawieni swojej tozsamosci tak jak Polacy.
8.Zostana zachipowani=RFID w mysl diabolicznego postepu I rozwoju do (dolu=grobu).
9.George Soros zydowski hotsztapler przejmie wszystko za darmo tak jak w Polsce.
10.Zapanuje dobrobyt ktory zmusi cala populacje do wyjazdu na zachod w poszukiwaniu pracy.Tak jak jest to w Polsce.
I nasi pseudo politycy jezdza na Ukraine I agituja tych ludzi do wstapienia do UNi.PYTANIE te jest tylko do Polakow;
Czy Oni naprawde dzialaja w interesie tych ludzi czy w interesie
Zachodnich hotsztaplerow zlodzieji I bandytow.
George Soros I inni Lucyferianie. Zadajcie to sobie Polacy.
 
 
„Za skandowanie „rewolucja, rewolucja” i robienie zadym demonstranci podobno pobierają 150 hrywien, co się przelicza na 13,23 Euro. Tego czy opłaca się za tę cenę zostać spałowanym nie wiemy; być może jest to kwestia ryzyka zawodowego aspirujących polityków.
Niedyskretni Szwajcarzy zastanawiają się też skąd się wzięła, i to akurat na czas, masa olbrzymich flag EU z kółkiem z żółtego drutu kolczastego w środku. Każda z takich flag to wydatek kilku tysięcy franków. Czyżby ofiarność biednych ukraińskich mas była aż tak wyjątkowa? I to w środku kryzysu?”
„Inny artykuł Wstąpienie Ukrainy do EU szkodzi całej unii ujawnia dalsze ciekawe niedyskrecje. I tak dowiadujemy się że znany amerykański fundusz Franklin Templeton posiada ponad 1/5 całego ukraińskiego długu zagranicznego. Oh, la, la.
Ten kupiony za psi pieniądz dług państwa zmierzającego ku bankructwu wiele warty nie jest. Wzrósłby jednak znacznie w wartości gdyby… a no właśnie, bingo. Gdyby Ukraina weszła do EU. Wtedy EU nie wypadałoby nic innego jak go w jakiś sposób gwarantować. Oczywiście do tego jeszcze daleko i tak długo inwestorzy z Franklina Templetona na pewno nie będą czekać. Czekają jedynie na podpisanie cyrografu przez Janukowicza. W dzień po tym pozbędą się papieru kasując zyski.”
„o co amerykański sojusznik czyniłby takie wstręty sojusznikowi europejskiemu? Planem USA, twierdzi Schweizmagazin, jest utrzymanie presji ekonomicznej na EU celem długofalowego osłabiania jej wzrostu. Z Chinami się to Amerykanom nie udało. Tym bardziej warto uaktywnić się w Europie, gdzie o sukces łatwiej. Trzeciego mocnego gracza na arenie światowej Wuj Sam potrzebuje jak bólu zęba.”
Tytułem uzupełnienia szlachetnej działalności CFRu.
http://www.monitor-polski.pl/co-ukraincy-powinni-wiedziec-o-unii-europejskiej/comment-page-4/#comment-124486
 

Portret użytkownika eL4

Niemcy zabijali karabinami,

Niemcy zabijali karabinami, ew zatłukli człowieka na śmieć- a tacy byli wyjatkami. Ukraincy stosowali takie formy morderstw, że to bylo najgorsze okrucieństwo. Wycinanie płodów, wszywanie butelek, albo kotów. Obrywanie za skóry- a to tylko kilka przykładów i to wcale nie najmocniejszych

Portret użytkownika Kirilin

Zabawne jak rzekomi ukraińscy

Zabawne jak rzekomi ukraińscy narodowcy walczą o to, żeby Ukraina stała się województwem europejskim. A może tacy z nich patrioci jak z tych bydląt od okrągłego stołu w Polsce, tzn. pieniądz ich ojczyzną.
I ciekawi mnie czy Rosja zabrania ukraińskim rolnikom produkować tyle mleka ile chcą.

Portret użytkownika Kamil4

Wiecie co ukraińcy piszą na

Wiecie co ukraińcy piszą na forach? "polskije bladzi won". Raptem 2, może 3 procent Ukraińców jest proeuropejska. A polaczki jak zwykle pchają się jak ciapki i ośmieszają nie tylko Polskę ale całą UE. Putin ma cierpliwość, już dawno powinien wysłać wojsko i rozgromić tą hołotę.

Portret użytkownika Emeli19

Żydowskie korzenie braci

Żydowskie korzenie braci Kliczko

 
Klichko_3Rewolucja, która ma miejsce na Ukrainie na pewno nie jest spontaniczna. Aby zorganizować i kierować tak dużą grupą ludzi, jaka protestuje obecnie w Kijowie, konieczne były wielomiesięczne przygotowania. Konieczne było też wybranie lidera, gdyż bez lidera żaden przewrót się nie uda. Jak wiemy, liderem w ukraińskim przewrocie jest Witalij Kliczko (poprawnie Kłyczko) – bokserski mistrz świata wagi ciężkiej WBC.
Zastanawiające jest dlaczego ten, władający wieloma językami, światły zdawało by się człowiek, chce wprowadzić swój kraj na drogę rozgrabienia go przez międzynarodowych bankierów. Bo przecież tak się stanie, nie możemy mieć wątpliwości, szczególnie my, Polacy, gdyż w ciągu kilku lat, pod rządami prounijnych, działających w zmowie z międzynarodową sitwą banksterską rządów, straciliśmy praktycznie wszystko co do naszego narodu należało. To co zostało, w tym największe bogactwo – lasy państwowe i parki narodowe, pójdzie niedługo pod młotek międzynarodowych akcjonariuszy na poczet długu ponad 4 bilionów złotych, który niewątpliwie będziemy musieli spłacić, mimo, że jest to dług nielegalny.
http://www.monitor-polski.pl/zydowskie-korzenie-braci-kliczko/
 

Portret użytkownika Zenek

Jak się uda popieranym przez

Jak się uda popieranym przez pizlamistów* banderowcom od żyda Kliczki i fundacji Sorosa rozwalić Ukrainę na części czy chociażby dokonać syrizacji kraju to w naszym kraju też będą "fruwały bomby wolności". Jakbyście mieli kiepskiego nauczyciela w szkole to ci BANDYCI, POTOMKOWIE ZWYRODNIALCÓW MORDUJACYCH DLA ZABAWY polskich cywili w czasie Wołyńskich Rzezi zamierzają także oderwać od Polski co nieco z Małopolski z Krakowem włacznie.
 
Popierająć Ukraińców popieracie pizlamistyczny/ banderowski Rozbiór Polski. Ot taka "transakcja wiązana" którą przypieczetują Niemcy zabierając nam Śląsk Kujawy i Wielkopolske.
 
*) Dziś na onecie był artykuł w jakim Kłamczyński stał w jednym szeregu z tym bandytami pod flagą UON/ UPA pozdrawiając tychże wichrzycieli ichnim zawołaniem. Nie trzeba chyba dodawać iż to jest nie tylko szczanie a nawet sranie na groby pomordowanych tam dla kolejnej Ziemii Obiecanej i Judeopolonii Polaków. Ot kultura polityczna "polskojęzycznego patryjdioty".
 
 
 
 

Strony

Skomentuj