Pomarańczowe niebo w Portugalii zaskoczyło mieszkańców i turystów

Kategorie: 

Źródło: twitter

W portugalskim regionie Algarve,kilka dni temu doszło do niezwykłej obserwacji. Zwykle błękitne niebo nagle zmieniło kolor na pomarańczowy, co nadało mu iście apokaliptyczny charakter. 

Nie uszło to uwadze mieszkańców i turystów, którzy masowo dodawali zdumiewające zdjęcia i filmy przedstawiające ten niezwykły fenomen. Jednak jak się okazało ta anomalia ma zupełnie racjonalne wytłumaczenie. 

Nietypowy odcień nieba to skutek licznych pożarów, które ostatnio nękają Półwysep Iberyjski. W tym roku na skutek wyjątkowo upalnego lata są one szczególnie intensywne. Pożar, który wywołał to zjawisko miał miejsce 8 km dalej. 

Bezpośredni świadkowie niezwykłego pomarańczowego nieba twierdzą, że zmiana jego koloru nastąpiła w krótkim czasie, co dodatkowo zaskoczyło wiele osób, w tym licznych wczasowiczów wypoczywających na portugalskim wybrzeżu. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Foxtrot

Mam pewną satysfakcję gdy

Mam pewną satysfakcję gdy piszemy prawdę a i tak większość nam nie wierzy. To oznacza, że dezinformacja jest skuteczniejsza niż zakładaliśmy. Swoją drogą jak tam premia? Jesteś zadowolony? Bo ja bardzooo Smile

Portret użytkownika Gerard

Ta satysfakcja jest złudna.

Ta satysfakcja jest złudna.

Właśnie będe 'dymał' któregoś z członków Twej rodziny. A niepełnoletni są gotowi zrobić wszystko za 10 PSC, mimio, że ich rodzice kasiaści - to już wybadałem. Młodzi widocznie lubią wyzwania za grosze. Jesteś zadowolony? Bo ja bardzooo.. Ale możesz się też przyłaczyć do dobrej zabawy, zapraszamy, kontakt będziesz chciał to znajdziesz. Czy to dezinformacja czy nie - tego już Ci nie podpowiem.

Portret użytkownika Foxtrot

Już tłumaczę. Tak jak mówiłem

Już tłumaczę. Tak jak mówiłem centrala wyraziła zgodę na odtajnienie stopniowe geoinżynierii realizowanych w ramach NWO. To co widzimy to skutek naszego nowego koloidu J361 na nośniku molekularnym Fe-Cu ( żelazian miedzianu). Do oprysku wykorzystaliśmy współpracę z trzema lokalnymi liniami lotniczymi. Rozpylenie nastąpiło z wykorzystaniem odpowiednio zmodyfikowanych samolotów B737-800, A-319, A-320, A-340. Łącznie  wykonano 1761 startów w dwa dni z otnisk na Półwyspie Iberyjskim. Niestety sukces był połowiczny z powodu dość dużej masy i szybkiego opadania nośnika Fe-Cu.Mamy też pewien problem z antropią molekularno-adiabatyczną podprogową. Skutkiem ubocznym okazało się osuszenie atmosfery i upały. Wkrótce testy na półwyspie skandynawskim i w środkowej Europie. Dogadujemy odopwiedni zgody z rządami (formalność) oraz wynajem samolotów od linii lotniczych i aeroklubów. Trzymajcie kciuki. Jest szansa na piękne miedziane niebo nad Polską.

Portret użytkownika Foxtrot

Oczywiście Jak chcesz dobrze

Oczywiście Smile Jak chcesz dobrze zarabiać i poigrać ostro z naturą zgłoś się do nas. Kontakt jest na tej stronie ale wymaga pewnego odszyfrowania. To taki test na początek. AMR jest w naszych szeregach od lat i chyba nie narzeka Wink

Strony

Skomentuj