Polskie wojska w lipcu 2014 roku znajdą się na zachodniej Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Mimo trudnej sytuacji międzynarodowej i napięć jakie powstały wokół Ukrainy, NATO zamierza kontynuować plany wspólnych ćwiczeń wojskowych w okolicy Lwowa. Odbywa się to w ramach "Partnerstwa dla Pokoju", którego członkiem jest Ukraina. Oznacza to, że na terytorium zachodniej Ukrainy znajdą się między innymi polscy żołnierze.

 

Oprócz Polaków ćwiczyć będą również oddziały wojskowe z USA oraz Armenii, Bułgarii, Gruzji, Kanady, Niemiec, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Amerykanie zapowiedzieli, że ćwiczenia pod kryptonimem Rapid Trident 2014 odbędą się bez względu na sytuację na Krymie.

 

Oczywiście wyraźnie podkreśla się, że ćwiczenia nie mają charakteru manewrów ofensywnych tylko skupią się na szkoleniach w zakresie prowadzenia wspólnych operacji. Jednak obecność wojsk tylu państw członkowskich i aspirujących do członkowstwa w NATO z pewnością będzie przez Rosjan odbierana jako zagrożenie ich interesów.

Przygotowania do manewrów mają się zacząć od maja tego roku. W zeszłorocznej operacji tego typu, która była zorganizowana w podobnym czasie, wzięło udział 1300 żołnierzy, nie wiadomo jeszcze ilu będzie tam w lipcu 2014. Poza tym sytuacja w tej części świata zmienia się tak szybko, że nikt nie wie co będzie za dwa tygodnie a co dopiero w lipcu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika amri

Nasz marionetowy rząd i sejm

Nasz marionetowy rząd i sejm pociagany za sznurki w tel avivie z premedytacją dąży do zaplanowanych na spotkaniach Bilderberg rozbiorów Polski.
 To kwestia dwóch lat
 jak słyszę teksty o "odzyskaniu dawnych ziem polskich" na Wschodzie to mi rece opadają jak głupi ten naród i jak otumaniony... Albo celowo głupi sa ci co takie głosy z siebie wydobywają

Portret użytkownika zmienny małobystry

teraz Polski rzad jest

teraz Polski rzad jest rzadzaony przez tel aviv?, hmmm od 2010 roku byl podobno rzadzony przez moskwe ( tak przynajmniej pisiory uwazaly ), kiedy przeslismy z rzadow radzieckich na rzady zydowskie? pozdrawiam inteligentow spod krzyza hehehe

Portret użytkownika Tolek

Wiele tutaj mówicie. I dobrze

Wiele tutaj mówicie. I dobrze mówicie. Góra już nie reaguje. A wiecie dlaczego? Bo nie ma dla kogo, ani dlaczego. Tak szybko, bo każdy z Was wie o co biega. Z Polski zostało nam zaledwie 1/4 ziemi. Pozostałość została sprzedana w obce ręce. Strefy wolne od podatków przynoszą deficyt równy 1% naszego PKB. Chodzimy do obcych na swojej ziemi kupować obce towary wyprodukowane w obcych fabrykach naoszących tylko polskie nazwy. Banki sprzedane, stocznie rozkradzione, Kopalnie pozamykane, huty wyłączone, kolej dogorywa, telekomunikacja sprzedana Francuzom razem z naszymi danymi bez naszej zgody. Jestesmy podsłuchwani i inwigilowanie. Portale, którymi właścicele sa Niemcy sledza komentzrze i tworzą profile psychologiczne podpinając je pod odpowiednie IP. Stacje bazowe telefoni są  stanie namierzyć każdego z nas gdziekolwiek jesteśmy. Obce słuzby dostały za pomocą ustawy 1066 możliwośc strzelania do Polaków w ich własnym kraju......jako naród zostaliśmy zdradzeni przez "obcych" na górze, którzy z Polski zrobili sobie plac z fabrykami, a nas traktują jak "ludzkie zasoby produkcyjne". My teraz należymy do armii, która ma wspólnie bronić koncernów i ich interesów. Dawno już ulotniła się idea patriotyzmu. Dlatego warto postawić sobie pytanie za kogo do jasnej cholery mamy iść nadstawiać karku i osieracac swoje rodziny i zostawiać ukochane dziewczyny? Za angielskie Tesco? francuskie Intermarche? Niemieckiego Aldika i Lidla? Za Bierdronkę?  A może za Wedla, albo inne fabryki w strefach ekonomicznych okradające mnie, ciebie, twoją dziewczynę? To nie nasza wojna. Krymianie zdecydowali sami. Już nas wykorzystali nie raz, choćby w Afganistanie. Tylu młodych chłopaków gryzie ziemię tylko dlatego, że tak chcieli politycy i prezydent USA. A czy my tego chcemy? My jako naród mamy prawo decydować o sobie, a nie o nas będzie decydowała jedna partia!
Sory za wywód, ale mnie to już rozwaliło, to że wszyscy nas mają w dupie.

Portret użytkownika Tolek

Słuchaj frajerze. Gdbyś

Słuchaj frajerze. Gdbyś stanął mi na drodze i powiedział to odważnie w twarz, twoja zapyziała, buraczana morda była by obita jak tapicerka starego krzesła. Ja w mordę buraczaną walę tylko raz. Potem przyjeżdża pogotowie i jest szyna na szczęce. A jak coś się nie podoba to poprawiam lewym prstym w kartoflany nos jeszcze raz, tak że zostaje z niego kapeć. Odpowiadam Ci, byś mysłał, ze mnie wyprowadziłeś z równowagi ćwoku. Obrażajac mnie, obrażasz też tych co myślą podobnie jak ja buraku.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj