Polskie władze twierdzą, że antypolskie hasła na polskich cmentarzach na Ukrainie, to rosyjskie prowokacje

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na Ukrainie regularnie dochodzi do ataków na polskie cmentarze. W ten weekend doszło do dwóch takich incydentów. Na pomnikach  rysowano znaki nazistów i okraszano je wymownymi hasłami w stylu "Śmierć Lachom" czyli Śmierć Polakom. 

 

Takie objawy nienawiści wzgledem naszego narodu są bardzo nie na rękę oficjalnej polskiej doktrynie politycznej polegającej na bezwarunkowym poparciu Ukrainy bez względu na wszystko. Wedle niej o wszysto złe w tym o ewentualne antypolskie incydenty Ukraińców, należy zawsze domyślnie, bez dowodów, oskarżyć Rosjan.

 

Trzeba przyznać, że to bardzo wygodny sposób na tuszowanie kolejnych antypolskich ekscesów rosnących w siłę na Ukrainie, Neobanderowców. Ta nazistowska zaraza odradza się na zachodzie dzisiejszej Ukrainy. Polscy ukrofile przekonują nas, że morderca Polaków i ideolog rzeźników z Wołynia to jedyny bohater jakiego oni mają i dlatego mamy się zgodzić na jego gloryfikację. Problem polega na tym, że do ukraińskiej ludnosci przenikają też jego ludobójcze idee. 

W narrację polskich polityków, rytualnie nie wierzących w niechęć Ukraińców do Polaków, sprytnie wpisał się szef MSZ Ukrainy, Pawło Klimkin. Oświadczył on, że jego zdaniem za profanacjami polskich pomników i cmentarzy, znajdujących się obecnie na terytorium Ukrainy, stoi "trzecia siła". W ten sposób ukraińskie władze, wraz z polskimi zasugerowały, że nie ma żadnego odradzającego się banderyzmu i za wszystkimi tymi incydentami stoją po prostu rosyjskie służby. 

Taka hipoteza oczywiście nie jest pozbawiona sensu, ale tak ryzykowna intryga mogłaby być łatwiej obnażona, wystarczy złapać sprawców. Gdyby gołym okiem nie było widać rosnącego kultu Stefana Bandery na zachodniej Ukrainie, możnaby było uwierzyć, że takie ataki na ślady polskości sa niemożliwe. Ci, którzy wmawiają nam, że Ukraińcy nas lubią i nigdy nie profanowaliby polskich miejsc pamięci, są łaskawi nie zauważać, że Banderyzm został obecnie uznany przez władze z Kijowa za oficjalną politykę państwową. 

W ostatnich dniach doszło do sprofanowania przez tak zwanych "nieznanych sprawców" dwóch polskich pomników we Lwowie i w Podkamieniu. Skoro wypisywane hasła w stylu "Śmierć Polakom" nie mają odzwierciedlenia w nastrojach obecnej ukraińskiej "czerni", najlepszym tego potwierdzeniem byłoby ustalenie sprawców, przynajmniej jednego ataku na związane z Polakami pomniki. Nic takiego nie miało jednak dotychczas miejsca. 

 

Nie odnaleziono odpowiedzialnych za wysadzenie pomnika rzezi Polaków w Hucie Pieniackiej, ani winnych sprofanowania cmentarza w Bykowni. Trudno nie odnieść wrażenia, że strona ukraińska nie szuka, bo wie co by odnalazła, więc traktuje teorię prowokacji rosyjskiej jako wygodne wytłumaczenie wyraźnych dowodów na rosnący na zachodniej Ukrainie antypolonizm.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jacek19561

Tak sobie myślę czy UFO to

Tak sobie myślę czy UFO to może Ruskie? A może w Wietnamie to Ruskie przebrane za Jankesów paliły napalmem ?A Libia ,Irak,Jemen, Jugosławia,Syria itd ? Ukraina? A Izrael który dzięki poparciu USA eksterminuje Palestyńczyków? Gdzie chrześcijaństwo,gdzie przyzwoitość,gdzie wspólnota ludzi?

Zwierzęta są lepsze dla siebie niż my!!!!

Pozdrawiam rusofobów!!!(niech udławią się w końcu swoją nienawiścią)

Portret użytkownika jacek19561

Tak sobie myślę czy UFO to

Tak sobie myślę czy UFO to nie Ruskie,czy w Wietnamie to były Ruskie przebrane za Jankesów,czy w Iraku może też, i w Libii, i w Syrii itd.

Pozdrawiam rusofobów!!!(niech udłąwią się swoją nienawiścią)

 

 

Portret użytkownika tubylec

"Ludzi opanuje zawiść i

"Ludzi opanuje zawiść i nienawiść, czujesz, brat?
Chodźmy zabić tą nienawiść, bo opanowuje świat,
Kto tu wchodzi na bit godzinami mógłbym mówić tak,
Musisz wstać i się obudzić, a nie drzemać tyle lat
Cała ziemia, pokolenia ludzi, każdy lubi spać
Śnić i budzić się, i łudzić się, że ten świat nie ma wad
Świat ostudzi Cię, pobrudzi Cię, nie poddawaj się, walcz
Wiem, że nudzi Cię, że trudzi Cię pokonywanie fal
Czasem trzeba być kutasem, trzeba być twardym jak stal
Trzeba spalić skurwysynów kwasem, albo wbić na pal
Czy prawdziwy Bóg wybaczy temu Bogu, 
Co nam dał zezwolenie na ten koszmar, który trwa i będzie trwał?
Przerażenie w oczach ludzi, którzy giną, cziki pow
Na nie swojej wojnie o pieniądze, religijny szał
Znów ogarnia postacie stojące wśród dymiących ciał
Nie rozumiejące nic, tylko, że ktoś karabin dał
Nie chcę myśleć o tym nawet, co by było, 
Gdyby tu rozpętało się to piekło
Czasem budzi mnie ze snu, to że można kogoś zabić ot tak, 
Spotkać, wsadzić nóż
Krótka gadka i tak jakby nigdy Cię nie było, fu
Niektórzy mówią, że to przejażdżka
Myślę: coś w tym jest, obserwuję jak przez szybę
Centrum miasta pada deszcz,
Wszyscy spieszą się gdzieś, jest szesnasta, muzyka dla mas
Wszyscy leżymy w rynsztoku, nieliczni szukają gwiazd.

Nie możemy przestać się zabijać, jest tak
Bo to siedzi, jest w nas, zginął nawet Mesjasz
To jest straszne, wiesz? Jak myślę sobie tak o tym
Budzi się agresja, gdy nie masz nic do roboty
Myślę sobie też, brat, to nie wina bloków
Wina skurwysyna, myśli: "wojna", krzyczy: "pokój"
Notuj. Nie poznasz po słowach. a po czynach,
Poczuj, jak podskoczy Ci adrenalina,
Otwórz oczy, uszy, po czym poczytaj internet
Tylko sieć nam pozostała, nikt jej nie chwycił za gębę
Teledysk nie lata w TV, bo nie jesteśmy koncernem
Czy nie dziwi Cię, dlaczego murzyn został prezydentem?
Czemu ludzie byli tak szczęśliwi, gdy składał przysięgę?
Czemu kłamał, tak jak wszyscy wszędzie, to jest pierdolnięte.
Wpisz sobie "wielkie oszustwo" i naciśnij enter
Zresztą nasi też są łasi, Polska płaci kontyngentem
Wielki biznes zmieli nas twardzieli, ja nie mogę spać
Przed oczami mam rodziny tych, którzy zginęli za:
Oficjeli, za ropę, na ulicy za 2 złote, za wodę w Afryce,
Za szpryce w Ameryce,
Kurwa mać, dajcie żyć, to są nieprzespane noce
W nocy pocę się pod kocem, chciałbym spać i chciałbym śnić
Muszę wstać i muszę pić 40%, byleby wyjść spokojnie na ulicę
Potem spotkać tą moją hołotę i żyć."

https://www.youtube.com/watch?v=tfOrz0S5Q1k

Portret użytkownika barr

Szczerze jeszcze nie było

Szczerze jeszcze nie było żądu co sie kierował dobrem polski, były żądy proniemieckie teraz sa pro amerykańskie wspierające ukraine jęśli byśmy mysleli czysto historycznie to prawie wszyscy nasi sąsiady to przeszłości  wrogowie Smile ,  żydo-politycy od lat siedzą na swoich stołkach na wiejskej i jakoś co pare lat coraz gorzej ,nawet nie patrzeć na historie to nawet nie potrafią rządzić dla zysków ekonoicznych bo kierują sie osobistymi wartościami ,po rozpierdoliło przez 8 lat a pis nie będzie pewnie od nich gorszy ,jedyna nadzieja w  świeżych partiach które mogły by sie wybić ale nie mają szumu medialnego jak stara mafia .

Portret użytkownika elohim

Tak przeglądam sobie od czasu

Tak przeglądam sobie od czasu do czasu te wypociny na tym znz, które kiedyś tak mocno się zbulwersowało na wieść od kogoś tam w TVP, że są protalem prorosyjskim.. i w zasadzie przeglądając te wszystkie tutaj wypociny można stwierdzić, że tak to prawda. Bo Rosja dla większości tutaj osób jest wybawicielem, który przeprosił za wyrządzone "krzywdy" wojenne i gra po właściwej stronie w grze politycznej, nawet wśród adminów widać tą jednostronność a zarazem pełen profesjonalizm "dziennikarski": ukrainiec zły, rusek dobry... Ukraińcy źli bo pisiory ich sprowadzają, chociaż sami polacy uciekają za granicę w takim samym celu co Ukraińcy do nas więc mam nadzieje, że kraje europejskie również zajmą się sprawą przebywających u inch polaków, bo to w końcu też jest tania siła robocza. Ukrainiec ma w Polsce jak Polak na wyspach, gdyby to na Ukrainie były takie warunki nie jeden z was pewnie spakowałby walizki Smile Taki paradoks, warto zrozumieć 2 strony chociaż to i tak portal jednostronniczy, a pod moim komenatrzem zaraz będzię "lincz". Odnośnie tych wypocin cóż nie wiemy jak jest a większość już podała werdykt Smile To wszystko gra, SBU/FSB a prawdopodobne że i przy współpracy z ABW, która ma jakiś cel, a przegranymi będziemy my, zwykli ludzie. Ale to taki szczegół w końcu to wina Ukraińców prawda? 

Portret użytkownika ąę

prowokatorzy to oczywiście

prowokatorzy to oczywiście eskimosi a nie przyjaźni i pracowici ukraińcy.To eskimośi mordowali moją rodzinę na wołyniu- tak dupku ? Na pewno nie wiesz , no bo skąd ,że Polacy na zachodzie nie zabawiają się w malowanie haseł, można im zarzucić wszystko (wódkę ,chamskie zachowanie)

ale nie sa zideologizowani jak ukraińcy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

krótka piłka panie elohim !!.

krótka piłka panie elohim !!.........Za pro-rosyjskiego Janukowycza nikt oficjalnie nie gloryfikował nazizmu i banderyzmu na upainie !!..........Był spokój !!.........upaina w strefie wpływów Rosji to brak banderyzmu, a w strefie wpływów uSSmanii banderyzm i nazizm tam kwitnie !!...........trudno ci to pojąć ??.........Masz problem z logicznym myśleniem ??............Taka to jest i pro-rosyjskość !!.........Wy wszędzie widzicie pro-rosyjskość, gdzie ktoś mówi prawdę o nazizmie i banderyzmie na dzisiejszej upainie !!............Jakoś nie narzekacie na to, że ścieko-media typu TVPis i tvn24 to meNdia pro-nazi-banderowskie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj