Polskie władze przepraszają Ukraińców za wspominanie o ludobójstwie na Wołyniu?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ukrainofilia, która panoszy się wśród rządzących Polską polityków jest doprawdy zagadkowa. Rzeczywiście można powiedzieć, że nasze władze są bardziej ukraińskie od tych z Kijowa. Dość wspomnieć, że prezydent Poroszenko zniósł sankcje nałożone na Rosję. To jednak nie dociera do partii rządzącej i idą oni dalej forsując dziwaczną Uchwałę Sejmu de facto gloryfikującą morderców Polaków z OUN-UPA.


Ludobójstwo dokonane w latach czterdziestych ubiegłego wieku na Polakach mieszkających na wschodzie Rzeczpospolitej, a dokonane bestialsko przez Ukraińców, kładzie się cieniem na naszych wspólnych relacjach. Mimo prób zakłamywania historii, opowieśc o zabiciu około 200 tysięcy Polaków przez ich ukraińskich sąsiadów, nadal jest pamiętana i jako przestroga przekazywana na następne pokolenia.

Rusofobiczne władze Polski jednak kochają Ukraińców widząc w nich ofiarę agresji Rosji, co wystarcza im do bezwarunkowego poparcia działań Kijowa. Jednak Ukraina nie jest formalnie w stanie wojny ze swoim wschodnim sąsiadem, co więcej kilka dni temu Ukraina zniosła sankcje gospodarcze nałożone przez ten kraj na Rosję. Oznacza to, że wkrótce ruszy handel i nastapi długo oczekiwana normalizacja. Zresztą ukraiński prezydent Petro Poroszenko cały czas ma w Rosji swoje fabryki czekoladek i mimo groźnych min jakie stroi w kierunku Władmira Putina, nadal prowadzi ten rosyjski interes. Wygląda więc na to, że głównie my, Polacy, cierpimy ze względu na embargo nałożone przez Rosję na polskie produkty. Zresztą podobne embargo nałożyła tez na część polskich produktów rzekomo przyjazna Polsce Ukraina.

 

My mimo to bezrefleksyjnie wspieramy Ukrainę niemal jak zakochani. A co uzyskujemy w zamian? Rozprzestrzeniający się kult Bandery, głównego konstruktora ludobójstwa dokonanego na Polakach. Ukraińskie media wypowiadają się o naszym kraju bez szacunku, a nasi politycy starają się nie zauważać rosnącego antypolonizmu i artykułowanych otwarcie roszczeń terytorialnych, robiąc dobrą minę do złej gry.


Nasi polskojęzyczni politycy nie reagują nawet, gdy w Kijowie odwołuje się pokaz filmu "Wołyń" opowiadającego o tych wydarzeniach. albo raczej reagują, ale w taki sposób, że są w stanie jedynie przeprosić Ukraińców forsując w parlamencie haniebną uchwałę, z której wynika, że UPA było chwalebną organizacją antykomunistyczną. Niektórzy politycy PiS już wcześniej opowiadali niestworzone historie jakoby za masakrę na Wołyniu odpowiadali Sowieci. Wygląda na to, że zakłamywanie historii trwa nadal w najlepsze.

"Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw". - głosi uchwała 964 przyjęta przez polski parlament

Nasze relacje z Ukrainą są obecnie prowadzone z pozycji na kolanach. Polskie władze chętnie wychodzą przed szereg drażniąc atomowe mocarstwo jakim jest Rosja, a jednocześnie taktownie nie zauważają gloryfikowania nazizmu, faszyzmu i morderców odpowiedzialnych za okrutne zabijanie setek tysięcy naszych rodaków. Czy taką władzę, przedkładającą interes Waszyngtonu i Tel Awiwu, ponad interesem Warszawy, można nazwać polską?


 


 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika johnie

Zważaj trochę na ortografię,

Zważaj trochę na ortografię, zanim coś napiszesz, bo robisz efekt odwrotny do zamierzonego...

CHYBA, że jesteś trollem.. Mającym za zadanie ściągnąć głosy protestu do poziomu bydła ?..

Ale byłbyś głosem aż tak prymitywnym ?..

Pytanie na końcu artykułu było retoryczne, bo wszyscy przecież wiedzą, że ekipa w Parszawie NIE reprezentuje POLSKI, lecz Żydownię, która stanowi 95% tej bandy tam...

Przecież trzeba być ślepym, żeby nie widziec, co robią.. "Po czynach ich poznacie"..

Poznajemy...

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Spieszcie się kochać "naród ukraiński"...  nim wyginie..... W CAŁOśCI jak i jego twóry... (mistrzowie mind manipulations)....

a jak podaje biblia - stanie się to niebawem Wink

 

Portret użytkownika n..

W moim dużym mieście często

W moim dużym mieście często spotykam Ukraińców w marketach i komunikacji miejskiej, a to chyba oznacza, że jest ich w Polsce bardzo dużo. Między sobą rozmawiają w swoim języku, lecz z Polakami rozmawiają coraz sprawniej po Polsku. Z ich rozmów wynika, że pracują u nas i studiują. Nie różnią się od nas wyglądem więc zachowują się swobodnie, są zawsze spokojni i uśmiechają się, a tylko nieliczni bywają agresywni. Ale kto to wie, może wśród nich są też wnukowie tamtych podłych bandytów? A jeśli tak, to czy oni nie są zdolni do potwornych zbrodni? Czy możemy mieć pewność, że już nigdy więcej tak okrutnie nas nie skrzywdzą? Czy teraz oni powinni mieszkać u nas bezpiecznie i znów być naszymi sąsiadami? Przecież ich przeklęci przodkowie, bez powodu i nagle bestialsko wymordowali tyle tysięcy niewinnych dzieci i kobiet! Dlaczego ich wnukowie tak bezczelnie tutaj bronią swego dziadostwa, skoro tam krew każdego dziecka nadal woła o pomstę do Boga? Wstydu nie mają, że jeszcze czczą tych opętanych banderowców! Polacy pamiętają o Wołyniu i nigdy nie zapomną, ale zawsze to jednak lepiej po chrześcijańsku wybaczyć i przejść do porządku. Pomstę najlepiej pozostawić Bogu a politycy niech teraz lepiej zadbają o pokój, bo widzę na ulicy, że w większości Polacy nie są uprzedzeni, ani do Ukraińców, ani do Rosjan. Nie potrafimy cofnąć czasu lecz możemy zadbać o przyszłość. Przestańmy skakać jak pchły i przekujmy wreszcie miecze na lemiesze!

Portret użytkownika n..

Kiedy ty wreszcie zrozumiesz

Kiedy ty wreszcie zrozumiesz rex, że żywy Bóg nie jest ślepy i głuchy lub powolny jak to niektórzy uważają, lecz że On jest cierpliwy? Ludzie ludziom "wymierzają sprawiedliwość" i dlatego ciągle na Ziemi jest tyle zła! Tylko prawdziwy Bóg Jehowa oraz Jego Syn są absolutnie sprawiedliwi. Bóg ma realą moc i dawno temu postanowił, że w odpowiednim czasie dokona najwspanialszych dla całej ludzkości zmian na Ziemi! Wtedy wojny wreszcie ustaną i ludzie już nigdy nie będą ze sobą wojować! Nie będzie już broni jądrowej lub problemu fukishimy, nie będzie już żadnych chorób a nawet śmierci! Nie chciałbyś tego zobaczyć?

Portret użytkownika keri

Ten krwiożerczy bożek zabił

Ten krwiożerczy bożek zabił 10-cioro dzieci Hioba i jego sprawiedliwość polegała na tym, ze dał Hiobowi 20 następnych dzieci. To tylko dla psychopatów bez uczuć może się wydawać sprawiedliwe.

Sekta ŚJ została zorganizowana i sfinansowana na potrzeby NWO, gdyż religia ogłupia. Ta sekta to straszliwe pranie mózgu. Pewnie jesteś dumny, że jesteś niewolnikiem i sekta oferuje Ci, że dalej nim będziesz. Niewolnik to podstawowe słowo w ich publikacjach.

Strony

Skomentuj