Polskie władze powołują zespół do spraw wprowadzenia zakazanej w konstytucji cenzury prewencyjnej wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Poinformowano, że przy polskim rządzie powstał "Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość". Powołanie tego legislacyjnego potworka ma na celu wypracowanie zmian w prawie, które ułatwią cenzurowanie wypowiedzi w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w Internecie. 

 

Można podejrzewać, że rząd planuje teraz udowodnić całemu światu, że jest bardzo gorliwy w cenzurowaniu wypowiedzi, aby były takie jak oczekuje władza. Niestety zmasowany atak środowisk żydowskich spowodował histeryczną reakcję rządu i oznacza to ciężki czas dla wolności słowa.

Obecnie prawdopodobnie już trwają prace odnośnie tego jak zmienić polskie prawo, aby całkowicie zneutralizować artykuł 54 polskiej konstytucji. Już obecnie funkcjonuje wiele artykułów w Kodeksie Karnym, które zawierają wyłączenia sprowadzające się do tego, że dodaje się kolejne ogólne paragrafy zakazujące wyrażania publicznego kolejnych poglądów.

Art. 54. Zasada wolności poglądów

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Ukuto niejasny termin "mowa nienawiści", który może być dowolnie interpretowany. W zasadzie każda krytyczna wypowiedź na temat czegokolwiek może być uznana za taką mowę nienawiści. Lepiej zatem ograniczyć w najbliższym czasie formułowanie krytycznych komentarzy zwłąszcza przeciwko grupom uprzywilejowanym w Polsce takim  jak Ukraińcy, Żydzi czy homoseksualiści, ponieważ zakładanie, że w Polsce funkcjonuje wolność słowa jest błędem, który może się okazać dla piszącego niepochlepne opinie, bardzo kosztowny.

Już teraz docierają doniesienia, że w każdej Komendzie Wojewódzkiej Policji powstają włąśnie dedykowane zespoły do spraw zwalczanie "mowy nienawiści". Już teraz zkutkuje to lawinowym wzrostem prowadzonych spraw i żądań . Machina dopiero się rozkręca i można się spodziewać, że będzie coraz gorzej. Dlatego nie wolno tego lekceważyć, chyba, że ma się ochotę wydawać pieniądze na prawników i grzywny.

A ponieważ nie do końca wiadomo co wolno teraz mówić i jakie poglądy są dozwolone, to chyba najlepiej założyć, że jest już podobnie jak za czasów PRL, kiedy też istniała cenzura prewencyjna i niby można było wszystko powiedzieć, ale wiadomo było, że lepiej tego nie robić. Oczywiście formalnie cenzura jest surowo zakazana w polskiej konstytucji, ale co z tego skoro powstał ten dziwny "Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstw Inspirowanych Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość", pracujący właśnie nad udoskonaleniem prawa umożliwiającego mimo to wprowadzenie cenzury prewencyjnej na dużą skalę? 

Chyba najlepszy czas na zakup dobrego VPN. Szczegóły na ten temat dostępne są pod tym linkiem http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wolnosc-w-internecie-dobiega-konca-czas-vpn

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JanKo

"... Wozy! I od rozpaczy, od

"... Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…
W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!
A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!"

Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

Żydowski Instytut Historyczny: http://www.jhi.pl/blog/2016-04-29-icchak-kacenelson-1886-1944

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ja używam darmowej wtyczki na

Ja używam darmowej wtyczki na Firefoksa:

SetupVPN Lifetime Free VPN

aby się zalogować trza se użyć jednorazowego nie zbanowanego generatora goownianych fake maili np ten jest nie zbanowany: 

https://www.mohmal.com/

po kilku sekundach na wygenerowany fake mailu dajemy odśwież i mamy nowe konto oraz hasło dla SetupVPN kopiujemy mail a hasło przepisujemy bo okienko od VPN się chowa ... A teraz test np ten wpis wysyłam a'la IP India niech administrator sprawdzi i napisze czy to działa? Czy ten wpis jest od hindusa? Smile Język

Portret użytkownika alojzy

Myślę, że nie powinno się już

Myślę, że nie powinno się już pisać "polskie władze" tylko "obecne władze Polski". Jej narodowości nie ma co wymieniać, bo widzę, że to się często zmienia pomiędzy niemcami, rosją, izraelem, watykanem, ussa, a otstanio ze zdziwieniem zauważyłem, że nawet i ukrainą.

Jeżeli się nie mylę, to patryk jaki przyczynił się do wprowadzenia ustawy pozwalającej oddawać niemcom, ukraińcom czy żydom polskie tereny na podstawie nawet dokumentów sprzed wojny.
Jeżeli to jest prawda, to trzeba docenić kampanię jaką ktoś mu zasponsorował czy zasugerował (obrońca mieszkańców kamienić i bezprawnie kradzionego majątku).
Polski już nie ma, a sprawcy tego cały czas uchodzą za wielkich polskich polityków, wybitnych ekonomistów, autorytety moralne ...

Portret użytkownika 28/10

Zastanawiam się czy było by

Zastanawiam się czy było by lepiej gdyby Polska wyszła z UE. Napewno nie pod względem ekonomicznym ale każdym innym napewno było by lepiej. Skończyły by się te najazdy na Polskę, to jest dokłady plan, aby każe państwo w UE było poddane i nikt nie miał nic do powiedzenia. Dlatego GB wychodzą z UE, przejżeli na oczy, tylko ciekawe czy nie będzie dla nich za póżno, chcą ratować resztki swoich Brytyjskich wartości.

Strony

Skomentuj