Polskie weto na szczycie UE zablokowało absurdalną próbę narzucenia ideologii "neutralności klimatycznej"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W czwartek na szczycie UE w Brukseli, Polska wraz z Węgrami i Estonią zablokowała forsowana umowę zobowiązującą do dojścia do tak zwanej neutralności klimatycznej, zwanej też węglową, już do roku 2050. Oznacza to, że emisje CO2 musiałyby zostać niemal zastopowane!

 

Wyznawcy teorii globalnego ocieplenia postanowili narzucić kolejne nierealne cele. Już teraz UE dąży do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. w 2030 w porównaniu do 1990, ale to było mało dla zwolenników tej teorii naukowej. Postawiono na nowe ambitniejsze cele, mające "zdekarbonizować" UE do 2050 roku, bez względu na koszty.

Kraje UE miały się zobowiązać do osiągnięcia nierealnego celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych niemal w całości oraz do zrównoważenia pozostałych niewielkich emisji, za pomocą sadzenia lasów, które absorbują dwutlenek węgla. Potem ci pseudoekolodzy pewnie nakażą wycinanie tych lasów, żeby robić z nich drewniane sztuće i słomki do napojów, w imię walki z plastikiem.

Ekologiczne szaleństwo niestety postępuje. Orędownikami neutralności klimatycznej przez długi czas była głównie Francja, niedawno dołączyli do nich jednak Niemcy i to wystarczyło do uczynienia tego absurdalnego celu klimatycznego tematem debaty. Na szczęście Polska, Czechy, Węgry i Estonia, zablokowały procedowanie tego dziwactwa ekokomunistów. Tym razem nie udało się narzucić niszczącego przemysł porozumienia, które było spełnieniem marzeń niektórych ruchów skrajnie lewicowych, ale z pewnością tak jak w przypadku ACTA2, będa to głosować do skutku.

 

Premier Morawiecki słusznie wyśmiał niektóre kraje zachodniej Europy, które szczycą się dużymi redukcjami CO2, a w rzeczywistości importują półprodukty takie jak cement, którego produkcja wymaga własnie dużej emisji dwutlenku węgla. W ten sposób bogatsze kraje oszukują same siebie i otoczenie, że się tak bardzo przeobrażają w kierunku ekologicznej egzystencji i wmawiają, że redukują emisje, podczas gdy de facto oddają je komuś innemu w outsourcing.

Poza tym trudno o lepsze dowód na to, że całe to ograniczanie dwutlenku węgla to przekręt niż fakt, że tylko kilka krajów na świecie poważnie podchodzi do kwestii redukcji dwutlenku węgla. Oznacza to, że z punktu widzenia klimatu nasze ekologiczne zadęcie jest całkowicie pomijalne, a Azji nie da się zmusić do wygaszenia produkcji więc nie ma znaczenia co zrobi Europa.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Myślę że aby zakończyć temat

Myślę że aby zakończyć temat należy dać propozycję zwolennikom ocieplenia z powodu CO2. Niech każdy postanowi podgrzać 100 l wody grzałką o mocy 400 W i w tym samym czasie wystawi na działanie słońca drugie 100 l wody . Tym sposobem dowie się kto jest winien ew. ociepleniu , za co i komu płaci podatek od oddychania a także ile może zrobić człowiek a ile sama natura .

Portret użytkownika Samuel

Ile tysiecy hektarów drzew co

Ile tysiecy hektarów drzew co roku jest scinanych? W co się zamienia las amazonki?  Kilka drzewek jak sie posadzi to ma wyrównać ścięte tysiące hektarów ? Zanieczyszczenia z samolotów ktos się tym przejmuje , jeden samolot to jak ile samochodów? Morze plastiku na karaibach cos jest robione? Morze baltyckie a raczej zupa bałtycka. Wymienic tak można długą listę

Portret użytkownika Samuel

Ile tysiecy hektarów drzew co

Ile tysiecy hektarów drzew co roku jest scinanych? W co się zamienia las amazonki?  Kilka drzewek jak sie posadzi to ma wyrównać ścięte tysiące hektarów ? Zanieczyszczenia z samolotów ktos się tym przejmuje , jeden samolot to jak ile samochodów? Morze plastiku na karaibach cos jest robione? Morze baltyckie a raczej zupa bałtycka. Wymienic tak można długą listę

Portret użytkownika diio

Nie wiem co autor artykułu

Nie wiem co autor artykułu widzi złego w sadzeniu lasów, a potem ścinanie ich na widelce, kubki, czy jakiekolwiek rzeczy użytkowe. Przecież dopóki nie zostanie to spalone, nie ma mowy o wtórnej emisji CO2. To że Unia Europejska usiłuję przeforsować takie przepisy jest w dobie nadchodzącego kryzysu klimatycznego dość trafnym posunięciem.  Niestety, ale za jej krokami musi iść cały świat. Może i Stany Zjednoczone są na tyle dojrzałe mentalnie aby podjąć też takie kroki. W Chinach dużo inwestuje się w fotowoltaikę więc to też jest robiony jakiś krok.  Lecz większość uprzemysłowionych państw szczególnie z trzeciego świata nie będzie  inwestować w technologie pozwalające całkowicie ograniczyć emisje. Kraje te prawie wszystkie leżą w takich szerokościach geograficznych, że same sobie poprzez nie wdrażanie jakichkolwiek działań, dążą do zguby. W takich Indiach już notuje się ekstremalne upały, a ludzie biją się o wodę. W afryce robi się coraz bardziej gorąco. Idą z pewnością, jak nie już nadeszły, czasy w jakich na ziemi i w cywilizacji ludzkiej bardzo wiele się zmieni. Dlatego jeżeli ktoś kpi z tego że ludzkością chce, czy też już rządzi jakieś NWO, masoneria, rząd światowy, czy też myszka miki, powinien się zastanowić, czy chciałby widzieć swoje wnuki w kultowym filmie z Melem Gipsonem.

https://www.youtube.com/watch?v=TUJCjs1REA4&pbjreload=10

Portret użytkownika mirjam

Redukcja gazów cieplarnianych

Redukcja gazów cieplarnianych to pozytywne posunięcie a nie kpienie z tego. tylko bufony mają takie zdanie .Ludzkość powinna się opamiętać , a wszystkie projekty dotyczące  wolnej energi  oraz nowe technologie pozwalające na zamianę paliw  na wodę jako paliwo to jest kierunek do przyszłości naszych pokoleń , a nie pierdolenie o tym że nie ma globalego ocieplenia się klimatu

Portret użytkownika Jack Ravenno

KuЯwa mać! Jak widzę wpisy

KuЯwa mać! Jak widzę wpisy propagandzistów globalnego oХujenia to mi się nóż w kieszeni otwiera. Ludzie czy wy napradę tak ślepi jesteście, że nie widzicie ordynarnego oszustwa? Jest to tak oczywisty przekręt, że nie ma sensu tego komentować. Ale jak widać masy dadzą się zmanipulować każdym Гównem. Coeaz więcej wsazkuje na to, że któryś kraj na świecie przoduje w zbrojeniach i ma pod ręką BROŃ KLIMATYCZNĄ a raczej nie broń a narzędzie skrytego ataku i nękania. Nie pamiętam tak wielkiej powodzi w Iranie takiej, jaka była w tym roku. Moim zdaniem ten cały pic z globalnym ociepleniem służy kamuflowaniu ataków klimatycznych. Może to kolejna teoria spiskowa a może nie...Za jakiś czas to szambo wystrzeli...

Portret użytkownika Zenek ;)

CELE "KLIMATYCZNE" OZN czyli

CELE "KLIMATYCZNE" OZN czyli i UE

 

--przemysł TYLKO W RĘKACH "wybranych"

--surowce gospodarcze TYLKO W RĘKACH "wybranych"

--rolnictwo TYLKO W RĘKACH "wybranych"

--broń tylko w rękach 4 PAŃSTW NAZISTOWSKIEJ judejskiej OSI - GB, USA, ROSJI i IZRAELA.. cała reszta ma być ROZBROJONA i WYSTAWIONA  na ich PACYFIKACJE... tfu... zaprowadzanie w nich "ładu gospodarczego i społecznego".... zgodnego ze STANDARDAMI Agendy 2030..... tudzież Torą tudzież Main Kampfem.... bo to te same LUDOBÓJCZE tezy...

 

--ludnośc tubylcza pozamykana w "OŚWIĘCIMIACH"  zwanych dla niepoznaki miasta, BEZ PRAWA WŁASNOŚCI do CZEGOKOLWIEK oczywiście (też patrz film Wyspa)

--gdzie będzie miała cywilizację MAD MAX 

--bądź mówiąc inaczej będzie HAROWAŁA na DOBROBYT strefy ZERO jak w serii filmów IGRZYSKA ŚMIERCI..... bo do takiej przysżłości świata prą żydomasońskie elity... w zamian za ochłapy czyli robaczane vel sojo-gówniane kotlety

 

--pozbawianie ludzi dostępu do własnej komunikacji... patrz pomysł Irlandii, czy walka z SILNIKIEM "NA WSZYSTKIM POJEDZIE" czyli dieslowym, czy zabieranie ludziom dostępu do samolotów "bo są za tanie" (->prezes Luftwaffe) też się w to wpisuje... a co jest wstępem do PRZYPISANIE NIEWOLNIKA DO ROLI co było za czasów tzw PAŃSZCZYZNY.... a dziś ma byc jako tzw SPOŁECZEŃSTWO ECO..

 

bo obecnie w dobie INTERNETU RZECZY RZECZ DWUNOŻNA czyli CZŁOWIEK też stanowi ZASÓB terenu gdzie MIESZKA w naiwności myślącego iż jest "WOLNY i SAMODZIELNY"...

 

PS.

Wycena populacji ludzi jako WARTOŚCI BAZOWA danego kraju była brana pod uwagę jako NOWA ŚWIATOWA WALUTA czyli zamiennik ZBANKRUTOWANEJ BRYTYJSKIEJ SZEKLI zwanej dolar..... he he ... amerykański (-> zyski brytyjskie, straty i bieda amerykanów)

 

ale poniewaz STANDART ten PROMOWAŁ Chiny i Indie jako kraje najbardziej zaludnione został porzucony na rzecz złota..... czyli NOWEJ ZŁOTEJ WALUTY znanej też szerzej jako tzw WALUTA KWANTOWA (Quantum Financial System (QFS))

 

czyli na rzecz takiego NOWOCZEŚNIEJSZEGO BitCoin'a.....

tyle iż generowanego przez sam ŁAPÓWKARSKO-LICHWIARSKI "system" OKUPUJĄCY PLANETĘ od czasów najazdu na nią świonomordych wojsk Biblijnej Bestii (abraham, aryman, maryja, moloh, magog) pod wodż pedała Abla (baala, goga, jezusa etc)

Portret użytkownika Groot

Jeśli ktoś mi udowodni, że na

Jeśli ktoś mi udowodni, że na całej powierzchni Ziemi, że na każdym jej metrze kwadratowym wliczając w to wszystkie oceany i kontynenty wzrosła temperatura to mu uwierzę, że istnieje globalne ocieplenie. Jeśli nie, to będę powtarzał, że globalne ocieplenie to mit i niczym nie potwierdzona teoria. Oraz, że temperatura owszem wzrosła, ale lokalnie a nie globalnie.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Groot

CO2 nie jest problemem,

CO2 nie jest problemem, problemem jest Unia Europejskia, oraz bardzo niebezpieczna sekta globalnego ocieplenia, która w imię "ratowania planety" chce wymordować miliardy ludzi. Ziemia jest dla ludzi, a nie ludzie dla ziemi.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj