Polski rząd zakazał niepotrzebnego wychodzenia z domu osobom mającym ponad 70 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj wieczorem, premier Mateusz Morawiecki przygotował dla nas wszystkich nową covidową niespodziankę. Około godziny 23:40 opublikowano nowe rozporządzenie premiera w sprawie obostrzeń, któe weszło w życie ... 20 minut później. Gdy wstaliśmy rano okazało się, że żyjemy już w innym świecie. Najbardziej zaskoczeni mogą być tak zwani seniorzy, czyli osoby po 70 roku życia. Okazało się, że to rozporządzenie de facto zabrani aim wychodzenia z domu.

Nie dalej jak wczoraj, premier Mateusz Morawiecki, minister pracy Marlena Maląg oraz prof. Andrzej Horban, czyli główny konsultant rządu w zakresie chorób zakaźnych, podczas konferencji prasowej wprowadzającej lockdown w Polsce, zwany dla niepoznaki hamulcem Niedzielskiego, kłamali, że proszą seniorów aby nie wychodzili z domów. Okazało się, że to nie była prośba tylko nakaz

 

Podczas wspomnianej konferencji prasowej padło pytanie wprost, czy pozostawanie w domu osób starszych to tylko prośba, czy nakaz. Oczywiście nie odpowiedziano na nie zgodnie z prawdą. Dopiero dzisiaj rano okazało się, że ta "prośba" do seniorów, zgodnie z rozporządzeniem, to po prostu zakaz przemieszczania się, z trzema wyjątkami. 

Jeśłi ktoś ma ponad 70 lat może wyjść z domu tylko w trzech przypadkach. Do pracy, do sklepu, albo do kościoła. Poza tym seniorzy powinni siedzieć w domu. Nie wiadomo jeszcze czy milicja PiS będzie urządzać łapanki na seniorów, którzy zapuszczą się nie tam gdzie trzeba. Być może funkcjonariusze będą zbyt zajęci ganianiem za młodszymi obywatelami, którzy nie paradują w szmacie na twarzy, ale pewności co do bezkarności osoby starsze po prostu mieć nie mogą.

 

Zakaz przemieszczania się seniorów stał się kolejnym bezprawiem do kolekcji, po bezprawnym pozbawianiu wolności na tak zwane kwarantanny, poprzez zakaz poruszania się dzieci, aż po zupełnie pozbawione podstawy prawnej całkowite zamknięcie niektórych branż. Nadal nielegalny jest powszechny obowiązek ubierania masek, bo czwartkowa pisowska ustawa nie przeszła jeszcze pełnego procesu legislacyjnego. Czy to bezprawne szaleństwo ma jakieś limity?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Polska Podziemna

Witam wszystkich. Jakiś czas

Witam wszystkich. Jakiś czas temu wrzuciłem tutaj informacje, ze najwyższa pora ruszyć tyłki i zacząć coś robić! Nie możemy dać się zniewolić przez psychopatów chcących nas zniewolić. Odnośnie protestów w Polsce ws. Aborcji, domyślacie się pewnie, ze to tylko przykrywka , dla czegoś grubszego...
Dobra zaczynajmy działać! Proszę o szerokie komentowanie mojego wpisu i jeżeli Wam również zależy na zrobieniu czegoś działajmy! Nie traćmy czasu, bo oni go nie tracą , z każdym dniem coraz bardziej odkręcając nam śrubę! Wzywam zmiany na ziemi do odpowiedzi na pytanie, czy dołączają do pomysłu aby, stworzyć nowy portal w 100% finansowany przez nas ( wspomniałem o symbolicznej złotówce- kilka tysięcy ludzi kilka tysięcy dofinansowania . Portal zmiany na ziemi trzeba rozbudować i dorzucić wersje angielska , aby docierać wszędzie gdzie się da. Wszak internet nie ma granic. Proszę ( z pewna powaga ) o odpowiedz czy są wśród nas:
- programiści
- Prawnicy
- Graficy ?
- To na początek.
- Pozdrawiam i budzimy się !

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

To restrykcje i absurdalne

To restrykcje i absurdalne przepisy zabijają, seniorzy umierali i umierać będą, ale siedząc w domowym areszcie napewno umrze ich więcej. Kobiety w ciąży zmuszane do noszenia maseczek zabijają dzieci we własnym łonie, zwiększyła się śmiertelność wśród noworodków. Tu macie jak australijskie restrykcje zabiły CZWORACZKI https://youtu.be/AaSHU1q8ns4

W Polsce tak samo, ludzie umierają przez przepisy i ich bezmózgich wykonawców, mengelowców oraz gestapo trzeba będzie pociągnąć do odpowiedzialności po tym wszystkim. Wczoraj były we Warszawie protesty ale na tym portalu żaden ze zgredaktorów nie był nimi zainteresowany, troszkę się działo.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Polak to nie żaden

Polak to nie żaden wytresowany żółty ludzik i nie pozwoli sobie wstrzyknąć trucizny, jeżeli ludzie w Polsce zaczną umierać po szczepionkach to współczuję rodzinom mengelowców i stróżów tego bezprawia, kryminaliści z wiejskiej chyba zdają sobie sprawę z tego że podpalają ten kraj, mam nadzieję że choć Mściwości nie wymazali z naszej polskiej mentalności. Koktajle i resztę arsenału trzeba mieć zawsze w pogotowiu Wink

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika tomasz26

Co jakiś czas się tak dzieje

Co jakiś czas się tak dzieje że poprzez wygode wmawiamy sobie ze rządy będą się o nas troszczyć..a te marzą tylko o tym jak nas zniewolić...dlatego po zmianie władzy nieważne ja i kiedy to się stanie powinny być takie zapisy żadna partia nie może mieć większości w sejmie. ..policja i wojsko polegają wyłącznie suwerenowi w demokracji bezpośredniej..

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Morawiecki jeszcze mocniej,

Morawiecki jeszcze mocniej, niż zwykle nastraszył seniorów. Obawiam się,że niektórzy z nich (ci, na których propaganda covidowa na jmocniej działa) będą teraz woleli cały czas siedzieć w domu, bo będą bali się nawet pójść na zakupy.

Strony

Skomentuj