Polski rząd przyjął ustawę o karaniu za "polskie obozy koncentracyjne"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Już wkrótce, publiczne stosowanie zwrotów typu "polskie obozy zagłady" będzie uznawane za przestępstwo. 16 sierpnia bieżącego roku, rząd przyjął projekt ustawy, która zabrania używania kłamliwych określeń w stosunku do Polski i Polaków w kwestii Holokaustu. Gdy nowe przepisy wejdą w życie, mówienie o "polskich obozach śmierci" będzie równoznaczne z karą pozbawienia wolności do lat trzech.

 

Informacja o pracach nad projektem nowej ustawy pojawiła się na początku tego roku. Powiadomił o niej obecny Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zmiany w polskim prawie są odpowiedzią na posługiwanie się kłamstwem historycznym na całym świecie. Sformułowanie: "polskie obozy koncentracyjne" bardzo często było stosowane przez zagraniczną prasę. W taki sposób wypowiadał się nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

"Nie możemy się zgodzić, żeby to właśnie tych, którzy byli ofiarami, którzy cierpieli, jeszcze pomawiano, by byli przedstawiani w roli sprawców czy współsprawców Holokaustu i masowych obozów zagłady i śmierci, unicestwiania ludzi, tego, co przeczy ludzkiej godności i co jest blizną czy raną, cały czas niegojącą się raną na sumieniu świata" - powiedział Zbigniew Ziobro.

Przyjęta przez rząd nowa ustawa pozwoli karać osoby, które publicznie przypisują narodowi polskiemu udział, organizowanie, odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnienie zbrodni przez III Rzeszę niemiecką. Oszczercy mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do lat trzech. W przypadku gdy osoba posługiwała się kłamliwym sformułowaniem nieumyślnie, rząd przewiduje karę ograniczenia wolności lub karę finansową. Wyroki w tej sprawie będą podawane do wiadomości publicznej. Co więcej, nowe przepisy pozwolą wytaczać pozwy na drodze cywilnej przez Instytut Pamięci Narodowej lub organizacje pozarządowe.

 

Wraz z pojawieniem się pierwszej informacji na temat prac nad nową ustawą, w mediach głośno mówiło się o słowach profesora Jana Tomasza Grossa. Oburzony faktem, że Polska nie chce przyjmować islamskich uchodźców powiedział publicznie, iż podczas drugiej wojny światowej Polacy "zabili w gruncie rzeczy więcej Żydów niż Niemców". W sprawie Grossa wszczęto śledztwo i zaczęto rozważać nad odebraniem mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Waldorfus

W żółwim tempie Polski nie

W żółwim tempie Polski nie zmienimy... 

...a co dopiero świata.

Włos z głowy nikomu – temu kto cokolwiek znaczy – nigdy w tym kraju nie spadnie. Wice prezes IPN-u w Polskim Punkcie Widzenia, w TV Trwam, już uchylił boczną furtkę dla wipów: zapowiedział że karani nie będą ci którzy się pomylili, i ci którzy przeproszą. Chyba łatwo sobie wyobrazić jak korzystają z tej furtki wszyscy możni tego świata. Jak korzysta się z niej w celu nie psucia wzajemnych stosunków. Może kiedyś dla przykładu ukarany – jak zwykle – zostanie jakiś słaby nic nieznaczący obywatel – np. jakiś lewak z KOD-u, wymachujący gejowską flagą; a grube ryby się z tego – jak zwykle w tym kraju – wywiną.

Ta ustawa jest pustym przepisem prawnym, zorganizowanym na użytek propagandy. Polski rząd na razie nie potrafi ukarać urzędników państwowych we własnym kraju, w tym sędziów i prokuratorów, oficerów wojskowych którzy współpracowali z rosyjskim wywiadem, tych sędziów, prokuratorów (spadkobierców PRL-u), urzędników państwowych, którzy za czasów III RP (PO, SLD, Unii Wolności, itp.) łamali prawo gwałcąc prawa obywatela (odbieranie dzieci polskim rodzinom w Polsce, to tylko czubek góry lodowej), a co dopiero karać tych którzy mają „plecy” u samego diabła.
„W sprawie Grossa wszczęto śledztwo i zaczęto rozważać nad odebraniem mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP.” – pisało w art.: http://zmianynaziemi.pl/comment/308400#comment-308400

Za odruchami patriotyzmu, muszą iść czyny, a nie hasła i puste obietnice. Na razie, ten kraj – Polskę – zdążyła już dawno wyprzedzić Rumunia („atomówki” i Turcja – tak dla przypomnienia), która, jak na razie, w Sojuszu Północnoatlantyckim, traktowana jest dużo poważniej od mojego kraju w którym muszę żyć – Polski. 
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika jaron22

To bedzie skuteczne jedynie

To bedzie skuteczne jedynie wobec obywateli Polski. Niestety ustawa która przewiduje wymiar karydo lat trzech lub grzywnę nie ma mocy wiąrzącej wobec obywateli innych Państw. Umowy ekstradycyjne obowiazują wobec osób których wina zagrożona jest karą powyżej trzech lat. Ustawodawca dobrze o tym wie, dlatego ta ustawa jest działaniem jedynie pod publiczkę, a nie w celu prawdziwej ochrony dobrego imienia Polski i Polaków.

Portret użytkownika husarz

Troszeczke z innej beczki.

Troszeczke z innej beczki. Przed chwilą dosłownie tvp poinformowało , że niemiecki rząd namawia obywateli do "robienia zapasów najpotrzebniejszych rzeczy" od wody pitnej po leki na okres przynajmniej 10 dni z uwagi na "zbliżający się kryzys". Niemcy są w szoku. Mówiłem tutaj tydzien temu o zbliżającej się wojnie domowej W Niemczech , o tym, że Niemcy chcą zaopatrywać sie w bron, że przeczuwają najgorsze, mówiłem o 250 tysiącach imigrantów którzy znikneli w Niemczech, o paru tysiącach bojowników ISIS na tereni Niemiec o znikającej broni z magazynów wojska. Polityka Merkel wlasnie jebla i lezy fiasko negocjacji z biznesmanami  w kwestii przyjmowania do pracy imigrantów, olbrzymie protesty pomijane w tv , ukrywane fakty na temat przestępstw imigrantów na ludnosci cywilnej, mówiłem o wysprzedawaniu majątków przez nabogatszych w Niemczech i zamykaniu firm, lokali gastronomicznych itd. Miliony turków w Niemczech jest wściekłych na Niemców za politykę względem Turcji co pokazały ostatnie ich protesty. Tajemnicze transporty nocą z terenu Turcji do Niemiec. Niemcy dostają na ten czas konkretne informacje na wypadek "nagłego krzyzysu" jakiego kryzysu spodziewa sie najbogatszy kraj w Europie ? Dlaczego Soros postawil prawie miliard dolarów na największy krach giełdy amerykanskiej 3 dni temu ? Dlaczego w Turcji ludzie są pewni wojny światowej ? To wszystko jest proste. Mój brat który mieszka w Berlinie wczoraj dostał wolne i miał 4 h wywodów na temat co robic w razie "kryzysu" w samej jego firmie setki ludzi nagle zostało zabranych i poinstruowano ich o tym co warto kupic, gdzie sie schowac..Takie informacje wychodzą do tv z dwóch powodow albo ktos chce wprowadzić strach krytyczny wsrod obywateli albo szykuje się wojna.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja tez na ten temat sie nie

Ja tez na ten temat sie nie raz wypowiadalem i wypowiadam. Niemcy maja duzo problemow: Rozpadajaca sie UE, imigranci,  banki na krawedzi przepasci, terroryzm. To tylko niektore z problemow a tego jest wiecej. Nic dziwnego, ze spodziewaja sie najgorszego.  Co wiecej te najgorsze i tak nastapi. Moze nie dzis nie jutro ale nastapi. Za duzo sie nawarstwilo za nasza zachodnia granica. Tak to jest jak patrzy sie tylko na ekonomie w tym na ludzi jako na kapital ludzki. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ciekawi mnie tylko jak te

Ciekawi mnie tylko jak te nowe prawo zamierza scigac obcokrajowcow? W Polsce wiedza na temat obozow zaglady jest pelna natomiast na zachodzie niekoniecznie. Wlasnie dlatego to z zachodu plyna najczesciej slowa o polskich obozach a nie z Polski. Wiec jak scigac obywateli innych krajow? Moim zdaniem ustawa moze i cos zmienia ale wszczynac postepowanie bedzie bardzo ciezko w stosunku do ludzi mieszkajacych za granica. Chcialoby sie napisac, ze to bubel prawny no ale z drugiej strony musimy sie jakos przed ta opinia bronic a rece mamy niemal calkowicie zwiazane. Ustawa taka powinna byc wprowadzona w prawie unijnym czyli poprzez rzad uni europejskiej wtedy moze faktycznie mialoby to wplyw chociazby na wypowiedzi obywateli ue a tak.......

Skomentuj