Polski rząd planuje cenzurę Internetu. Dostęp do prawdy zostanie ograniczony. Czy niewygodne strony www będą blokowane?

Kategorie: 

Źródło: internet

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, polski rząd przygotowuje kolejną ustawę, która umożliwi cenzurę Internetu na dużą skalę. Do tej pory blokowane były strony umożliwiające hazard, ale tylko te z których fiskus nie czerpie korzyści. Teraz wiele wskazuje na to, że wkrótce na czarną listę stron niedostępnych w Polsce trafią też witryny zajmujące się czymś innym. 

 

Wolność w Internecie od kilku lat stała się problemem dla rządzących. Cały czas trwają zatem kolejne próby jej ograniczenia. Ostatnio pod pretekstem ochrony praw autorskich, drakońską cenzurę sieci próbowała wprowadzić Unia Europejska. Liczne protesty na jakiś czas spowolniły te zakusy, ale te próby z pewnością nie ustaną. Najlepszym przykładem są najnowsze polskie pomysły z cenzurą internetu, która oczywiście oficjalnie jest montowana dla naszego dobra. Urzędnicy mają zamiar uchronić ludzi przed wejściem na strony internetowe, które władza uzna za nielegalne.

Witryny internetowe, których nie będzie wolno w Polsce legalnie przeglądać, znajdą się w tworzonym właśnie "centralnym rejestrze domen internetowych służących do oferowania towarów i usług niezgodnie z przepisami prawa". Celem tej cenzury ma być rzekomo walka z dopalaczami, sprzedawanymi często w internecie. Jednak dopalacze nigdy by nie zdobyły takiej popularności gdyby nie prohibicja na konopie indyjskie. Po prostu większość dzieciaków ma znacznie łatwiejszy dostęp do dziwnych mieszanek halucynogennych ziół zwanych dopalaczami niż do zwykłych konopii. Skutek tego jest taki, że problem, który zakazami stworzyli sami politycy, wygenerował kolejny problem, dopalacze, którego rozwiązaniem ma być oczywiście więcej zakazów i przy okazji cenzura internetu.

Po prostu walka z dopalaczami to taki sam pretekst jak niedawna walka o prawa autorskie w Parlamecie UE. Jest to tylko zasłona dymna, bo celem jest pełna kontrola dostępu do informacji za pomocą internetu. Rządowy rejestr domen zakazanych zobowiązuje dostawców internetu do przekierowywania zakazanej witryny na strony rządowe. W przypadku hazardu jest to strona Ministerstwa Finansów. Zapewne w przypadku stron oferujących dopalacze, obowiązkowe przekierowanie będzie na witrynę Ministerstwa Zdrowia.

Oprócz handlarzy dopalaczy, na czarną listę mają trafiać również tak zwani nieuczciwi sprzedawcy w tym na przykład witryny korporacji takich jak Uber, które z punktu widzenia polskiego prawa dokonują przewozów osób bez licencji. Sugeruje to, że katalog stron internetowych do zablokowania, ze względu na kolejne potrzeby chwili, będzie można dowolnie rozszerzać. Na przykład zobowiąże się dostawców internetu do blokowania stron, które Ministerstwo Cyfryzacji uzna za niewłaściwe pod dowolnym pretekstem.

 

Nie ma wątpliwości, że polskie władze wykorzystają to zmodyfikowane prawo nie tylko do walki z nielegalnym hazardem czy z używkami, ale po prostu na drodze nowelizacji będą dodawane kolejne dziedziny. Tym samym, prędzej czy później, zostanie osiągnięty cel w postaci odcięcia internautów, od informacji innej niż rządowa propaganda.  Zapewne dzięki temu nasi władcy mają nadzieję, że duraczenie ciemnego ludu stanie się łatwiejsze, co zapewni większą kontrolę nad buntującym się coraz bardziej społeczeństwem. 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Mamy do czynienia z bardzo

Mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznym procederem władz. Portal ZNZ może zostać zablokowany przez sanepid z powodu publikowania artykułów krytykujących szczepienia albo informujących o zdrowotnych właściwościach zielska! Odblokowanie zablokowanej strony będzie wymagało wykańczających wielomiesięcznych, a nawet wieloletnich procesów sądowych, podczas trwania których strona może upaść z braku środków finansowych! Taki jest ukryty cel rządu, a walka z dopalaczami to tylko pretekst! Blokowanie stron zaczęło się od walki z zagranicznymi stronami hazardowymi i jak widać (przed czym wielu ostrzegało) blokowanie będzie coraz bardziej poszerzane.

PS

Zobaczcie sprawdza się to co pisałem. Dzisiejsza zadyma pod sejmem się rozkręca, bo zbliżają się lipcowe głosowania anty-polskich ustaw! Tą zadymą odwracają uwagę od tego co istotne.

Portret użytkownika 69daro

Dlatego najlepszym

Dlatego najlepszym rozwiazaniem jest miec serwer poza Unia Europejska,np.w USA,gdzie nie obowiazuja chore ustawy/przepisy,jak w Europie.A dla odbiorcy wiadomosci pozostanie zaopatrzyc sie w VPN,w razie roznych blokad,zawsze sie przyda.Natomiast co do tych uchwalanych ustaw,to jest to norma,ze szuka sie tematu zastepczego,aby przepchnac kolanem,w nocy,inny,wazniejszy.

Portret użytkownika hyh

Serwer w USA czyli

Serwer w USA czyli wystawienie sie na talerzu FBI... no zalezy do czego ma byc ten serwer?

Jesli na teorie spiskowe to dobry jesli na rewolucje to Was wyllapia zanim zdazycie sie skrzyknac.

Kazde IP jest znane wchodzac na taki serwer... Ryzykujesz duzo... zapoznaj sie jeszcze z przepisami odnosnie co wolno na nim prezentowac...np seks , przemoc, antyamerykanskie materialy ?

PS. zawsze miej w domu szczoteczke do zebow przygotowana bo na takim serwerze to nigdy nic nie wiadomo.. kiedy bedzie potrzebna...

Portret użytkownika STANISŁAW

Czytuję was od bardzo dawna,

Czytuję was od bardzo dawna, do obecnej władzy mam wiele zastrzeżeń, ale na Boga nie ulegajcie nie pierwszym już głupotom z Gazety Prawnej która należy do Agory.

Ten rząd robi głupoty , ale z tą cenzurą to fake news michnikowski który uderza w czuły punkt.

Portret użytkownika euklides

Gdzie dzieci spotykają się z

Gdzie dzieci spotykają się z problemem narkotyków? W PAŃSTWOWEJ szkole. Państwowa szkoła opiekuje się dziećmi tak, że wznieca w nich patologię i najgorsze instynkty. Wszystko czego tknie się państwo staje się nienormalne, skorumpowane i wypaczone.

Jak chodzi o cenzurę Internetu to jest to stalinizm w najgorszym wydaniu. PiSowcy to niedobitki PRLu. Pełno tam UBecji, SBecji, a i ich liderem jest zawodowy marksista Jarosław Kaczyński.

 

Portret użytkownika euklides

Gwoli ścisłości to od ok 960

Gwoli ścisłości to od ok 960 roku, kiedy to rzezimieszek Mieszek zdradził najświętsze wartości Słowian i rozpoczął proces korupcji, który doprowadził najpierw do stopniowego zniewolenia i upodlenia ludności, która stała się chłopstwem, następnie do klęski rozbiorów i stopniowej utraty wolności.

Portret użytkownika ixi

"na czarną listę mają trafiać

"na czarną listę mają trafiać również tak zwani nieuczciwi sprzedawcy w tym na przykład witryny korporacji takich jak Uber" - a banki które w nieuczciwy sposób obrabiają Polaków też? A jak będzie powtórka z OFE to zablokowane zostaną strony rządowe? A może ZUS się załapie? Reprywatyzacja i inne przekręty? - to przecież połowę internetu w Polsce zablokują!

Portret użytkownika euklides

Najśmieszniejsze jak ZUS

Najśmieszniejsze jak ZUS przysyła listy ile pieniędzy już ukradł. Piszą, że te pieniąze "zgromadziłem" na ich koncie. Tylko, że ja wiem, że to konto jest puste, a ZUS ma wielomiliardowe długi. "Moje" pieniądze, których nie mogę podjąć i które w ogóle nie istnieją. Bezczelność tych ludzi nie zna granic.

Portret użytkownika ixi

"większość dzieciaków ma

"większość dzieciaków ma znacznie łatwiejszy dostęp do dziwnych mieszanek halucynogennych ziół zwanych dopalaczami niż do zwykłych konopii." - biedne dzieciaki nie mają dostępu do konopii ): - skoro tylko o to chodzi to jestem za NWO, depopulacją, cenzurą itd.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Zawsze pozostanie tor freenet

Zawsze pozostanie tor freenet i strony o domenach .com. Chca ograniczyć coraz bardziej buntujących sie ludzi. Robią atmosfere pod żydostwo które wkrótce tu przybędzie. Ale nie dadza rady interetu nie da się kontrolować on jest dynamiczny zwlaszcza jego glebsze warstwy.

Strony

Skomentuj