Polski rząd odwraca uwagę od umowy CETA stosując jako zasłonę dymną wieczny spór o aborcję

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zawsze gdy w naszym kraju zaczyna się spór na temat prawa do zabicia swojego nienarodzonego dziecka zwanego przez niektórych w nowomowie - aborcją - jasne staje się, że w tle dzieje się coś godnego uwagi i niekorzystnego dla naszego społeczeństwa, od czego usiłuje się w ten prymitywny, ale skuteczny sposób, odwrócić uwagę. Nie inaczej jest w tej chwili a w tle za aborcją może być potencjalnie szkodliwa umowa CETA.

 

W momencie gdy Polacy ponownie spierają się czy zabicie bardzo małego dziecka w łonie matki to morderstwo czy zabieg, nasi władcy po cichu przepychają umowę CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement), która jest umową o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Jej celem jest zniesienie ceł, ujednolicenie regulacji odnośnie produktów sprzedawanych po obu stronach oceanu i liberalizacja handlu usługami.

 

Można powiedzieć, że jest to kanadyjska wersja TTIP. Istnieją zatem realne szanse na to, że posłuży ona do ekspansji multinarodowych korporacji zza oceanu w Europie. Co więcej, na nasz rynek będzie można sprowadzać produkty zawierające GMO, a ewentualne spory między firmami europejskimi i kanadyjskimi będą rozstrzygane poza naszą jurysdykcją.

Posłowie partii Kukiz15 dowodzą, że partia rządząca, PiS, celowo zdjęła z listy spraw debatę na temat CETA zastępując ją emocjonalną debatą o aborcji. Ich zdaniem wszystko to jest sprytną zagrywką powiązanego z multinarodowymi korporacjami i instytucjami finansowymi, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, wieloletniego prezesa banku BZWBK, który publicznie obiecywał przepchnięcie CETA tylnymi drzwiami. Wygląda na to, że mu się to uda, a dyskusja w Sejmie odbędzie się już potem i będzie miała tylko charakter symboliczny.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika antykant2010

farmazonicie trochę kochani z

farmazonicie trochę kochani z tym ceta, sreta i pierdeta. jak wejda wszystkie umowy ue-usa to dla przykładu taki hollywood zacznie ściągać opłaty za filmy obejrzane na cda i innych portalach bo tam działa precedens a nie zasada typu nie działające prawo wstecz. i to bedzie prawdziwa bomba. co do gmo to są sklepy internetowe ze zdrową żywnością, sa i sklepy stacjonarne. gdy kauflandy i inne zaczną sprzedawać gmo i tak będzie można kupić co innego w takich sklepach. polskie rolnictwo nie zniknie a może odrodzą się polskie sklepy jako te bezpieczne. nie pomysleliście nigdy o tym?  po drugie jest wiele krzyku o gmo ale prosze o dowody że to jest rzeczywiście gorsze od tego co teraz kauflany potrafia sprzedawać i wy to kupujecie i żrecie. zwracam uwagę ,że największy wpływ na polską opinię publiczną mają niemieckie koncerny które moga najwięcej w Polsce stracić na takiej umowie nie wuytrzymując konkurencji z tymi z usa

Portret użytkownika barp

A kolega to skąd będzie

A kolega to skąd będzie wiedział że żywność jest GMO, bo na etykiecie napewno nie będzie takiej informacji. Zresztą, tutaj chodzi o konkurencyjność krajowej produkcji z tą tanią bombą genetyczną. Jak upadną krajowi rolnicy to wszyscy zostaniemy tylko z jednym wyborem A TO MA WPŁYW NA KAŻDEGO!!! Proszę poczytaj jakie pieniądze tracą rządy w sprawach karnych z finansjerą światową, a to już są obywateli pieniądze. Więcej zrozumienia w temacie a nie pozwolimy sobie założyć następnej pętli u szyi jak było z t. lizbońskim. Nastąpi mała zmiana już nie szwaby będą nas golić a całe usesmańskie kó.......wo

Bar

Portret użytkownika ELŻBIETA FRANKOWSKA

W PRZYPADKU INSTRUMENTÓW

W PRZYPADKU INSTRUMENTÓW PRAWO MA OGROMNĄ SIŁĘ, KTÓRĄ DYSPONUJE, LECZ RZADKO SPOTYKA SIĘ POPRAWNE STOSOWANIE TYCH REGÓŁ PRZEZ SĘDZIÓW Z OBAWY O ŁASNĄ SYTUACJĘ ALBO WYGODĘ PONIEWAŻ W SYTUACJI GDY DOCHODZI DO NARUSZENIA WOLNOŚCI JEST ORZEKANY ROZWÓD Z POWODU WYGAŚNIĘCIA POŻYCIA MAŁĄEŃSKIEGO A NAWET RODZINNEGO ?!! OFIARA PRZEMOCY DOMOWEJ MOŻE WYSTĄPIĆ DO SĄDU Z WNIOSKIEM O WYDANIE NAKAZU WYDANIE NAKAZU OPUSZCZENIA MIESZKANIA PRZEZ SPRAWCĘ, NA PODSTAWIE ARTYKUŁU 11A USTAWY 1 O PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE. GDY SĄD WYDA POSTANOWIENIE, SPRAWCA MUSI SIĘ WYPROWADZIĆ !! 
NAWET CODZIENNE GWAŁCENIE RODZINY KOBIETY I DZIECI JAK I PROSTYTUCJĘ OBCĄ DLA SĄDU BYŁ ROZWODEM A TO NIE TO SAMO CO NAKAZ OPUSZCZENIA ANI ZADOŚĆ UCZYNIENIE ZA KRZYWDY !!

Portret użytkownika keri

Hehe, wniosek napisać może,

Hehe, wniosek napisać może, lecz na tym się zakończy ochrona molestowanej seksualnie.

Z życia wzięte: dziewczyna była wiele lat gwałcona w piwnicy przez ojca. Nakazał jej nikomu o tym nie mówić pod groźbą śmierci. Kiedy się komuś zwierzyła, ojciec poderżnął jej gardło. Tatusiek za usiłowanie zabicia córki dostał nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ był pijakiem a to w sądzie w sprawach karnych jest ... okolicznością łagodzącą wyrok.

I córka dalej mieszka z tym ojcem, gdyż sąd nie widział przyczyn do jego eksmisji.

Portret użytkownika Obserwatro1007

To po co Kukizowcy głosowali

To po co Kukizowcy głosowali za czytaniem i debatą nad tą chorą ustawą zakazującą aborcji? Chcieli wrobić PiS w chorą debatę razem z PO, czy to ponoć był ich pomysł jak mówi Marta Kaczyńska? Teraz twierdzą, że to prszykrycie polityki zwiazanej z CETA. Kukizowcy to obłudnicy... ponoć mieli nie przyjmować kasy publiucznej na partię, ale przyjmują kasę na swój fundusz.

Portret użytkownika fix

Jestem bezpartyjny. Wiecej

Jestem bezpartyjny. Wiecej ludzi jest prawdopodobnie  w piiiisie chorych na bezmmmmozg typu pan pieeeetttka, ktory jest za calkowitym zakazem aborcji niz podejrzewam u kukiza. To kukiz spiewal o ksiedzu chodzacym .....wiec pewnie uwaza, ze kobieta ma jakies prawa natomiast co do pissuuu zaczynam sie zastanawiac czy w tej partiii siedza jeszcze inteligentni z sumieniem ludzie. Bo odbieranie prawa o decydowaniu o swoim ciele to odbieranie prawa do wolnosci. Faceci decyduja czy kobieta ma rodzic bez znieczulenia, faceci decyduja czy dzieci maja rodzic dzieci i oczywiscie czy wsadzic do kicia kobite, ktora nie chce urodzic chorego do konca zycia dziecka, bo nie ma pracy dostosowanej pod jej dziecko, nie ma domu, nie ma chlopa, bo z reguly taki zostawia swoja gdy sie dowie o problemie choooore. 

No ale przeciez kobieta jest od poswiecania nie facet.kobieta musi byc dojrzala i musi wziasc cala odpowiedzialnosc. 

Grunt to walka bezwzgledna o przyrost naturalny. Zaraz po wpr tej ustawy okaze sie, ze przyjecie ogromnej liczby imigr....jest wskazane, bo trzeba byc milosiernym. Z czym sie zgadzam trzeba im pomoc.Potem sie okaze, ze nastapi wzrost i wszyscy beda happy.

Portret użytkownika tubylec

A ja nie muszę jeść GMO bo w

A ja nie muszę jeść GMO bo w tym roku mam wystarczająco dużo jedzenia z własnego ogródka i wszystko uprawiane bez chemii, bez roundupu .. i nie dość tego, jeszcze mam pozbierane z lasu .. zapasów cała masa, warzywa, owoce, zboża, grzyby, całe worki orzechów, narobione wina .. do tego mam własne karmione naturalnie kury a więc jajka i drób, i pierydolę CETA i w ogóle kupowanie żywności i zastanawianie się przy marketowych półkach czy to GMO czy nie, czytanie etykietek ile w tym syfu .. nie mam na to czasu. Sram na wasze umowy i ustawy sprzedajni politykierzy.

Strony

Skomentuj