Polski rząd nie wprowadzi stanu klęski żywiołowej, bo nie ma pieniędzy na odszkodowania dla firm

Kategorie: 

Źródło: Internet

Być może działania rządu polegające na wprowadzeniu „stanu wyjątkowego bez stanu wyjątkowego” są podyktowane tym, że nie ma w kasie państwa pieniędzy na pokrywanie strat przedsiębiorców.

Wicepremier Jarosław Gowin w czasie posiedzenia Związku Miast Polskich wyjawił, co może być powodem dla którego rząd nie chce oficjalnie wprowadzić stanu nadzwyczajnego. Okazuje się, że nie musi wcale chodzić o przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich.

Gowin powiedział wprost, że stan klęski żywiołowej byłby ogromnym obciążeniem dla budżetu. Trzeba by wypłacić przedsiębiorcom odszkodowania, a w budżecie państwa nie ma na to pieniędzy. Stwierdził, że „polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, trzy miesiące, ale na pewno nie dłużej”.

Gowin wyjawił też jak długo może potrwać epidemia w naszym kraju. Z jego informacji wynika, że 10 maja będzie terminem, kiedy epidemia będzie rozkwitać. Jest też bardzo duże ryzyko, że epidemia albo będzie trwała w nieco słabszej postaci, albo powróci jesienią.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika angelus

 

 

ŚMIERTELNOŚĆ LICZONA JAKO STOSUNEK ILOŚCI ZGONÓW DO ILOŚCI WYLECZONYCH NA ŚWIECIE ŚREDNIO WYNOSI:78226/294466= 28% ... W POLSCE WYNOSI 129/191=67% !!!!!!!!!

 

 

Portret użytkownika angelus

 

 

ŚMIERTELNOŚĆ LICZONA JAKO STOSUNEK ILOŚCI ZGONÓW DO ILOŚCI WYLECZONYCH NA ŚWIECIE ŚREDNIO WYNOSI:78226/294466= 28% ... W POLSCE WYNOSI 129/191=67% !!!!!!!!!

 

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Sprawdziłem budżet Polski na

Sprawdziłem budżet Polski na 2019 rok: 416.2 mld złotych. Na przełomie 2019/2020, nie wiadomo jak, kanadyjska firma "odkryła i policzyła" złoże miedzi i srebra w Sudetach. Wyceniono od razu całe złoże, z częścią podziemną(raczej niewidoczną" gołym okiem na 237 miliardów złotych. No to ja happy, bo będzie "lepiej". Tylko nie wiadomo komu. Szybko się chłopaki uwinęli. Parę dni potem jest deklaracja z chujni, że mamy nową "dotację" w wysokości: 237 miliardów złotych. Budżet Polski na 2020 r uchwalono na : 435,3 miliarda złotych. No to: 435,3+237=672,3 miliarda złotych.

No to gdzie są te qrwa miliardy ?????

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Witam

Witam

Jak to rząd nie ma pieniędzy? Przecież niedawno sprzedali nasze złoża miedzi i srebra w Sudetach !! Za 237 miliardów złotych !!! I gdzie już jest kasa ??? Kanadyjczykom.

Jak zwykle temat pojawił się i znikł w mediach. Zaraz po qrwa przedziwnym "odkryciu przez Kanadyjczyków" bogatych złóż miedzi i srebra w Sudetach. Gadka-szmatka była, że zgoda potrzebna.....i nagle Polska ni z gruchy, ni z pietruchy dostaje "dotacje z chujnii" w wysokości : 237 miliardów złotych. No zupełny przypadek pokrywania się sum. Ale ja dalej nalega : Gdzie jest ta kasa frajerzy w gajerkach???

Portret użytkownika greg85

To jest oczywiste ze oni chcą

To jest oczywiste ze oni chcą ludzi zniszczyć i nie ponieść za to żadnych konsekwencji. Wirusa i tak nie zatrzymaja. jedyne rozwiaznie to odpornosc stadna. Strasza zarazeniemi a w przypadku smertelnosci nie informuja co tak narawde było przyczyna zgonu. Dziwnym trafem umieraja praktycznie tylko ci co i tak byli jedna noga w grobie. Watpie aby to było od korony. Co roku jest sezon grypowy i ludzie umieraja ale nie wprowadza sie  z tego powodu pandemi strachu.

Portret użytkownika Ha$s

Odszkodowania BYŁYBY DLA

Odszkodowania BYŁYBY DLA ZAGRANICZNYCH korpo....patrz TUSKA .......dla Polaków byłoby to ...jakieś groszę....przez umowy bilateralne wydoili by Nas....że o Jezu dopomóż ...nię że ja za Pis. dami ..nie nie...po prostu tak by to wyszło

Portret użytkownika ja sam

Jak to nie mają piniendzy, a

Jak to nie mają piniendzy, a 6 milionów więcej za sztukę F-35 niż wszystkie pozostałe kraje które też dokonały takiego zakupu? Stać ich na takie zakupy i robienie z siebie frajerów a nie mają na pomoc dla Polaków???? Miara się przebiera!!!

Strony

Skomentuj