Polski rząd chce ściągnąć ponad 100 tysięcy imigrantów z Filipin

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Polska poważnie rozważa możliwość zatrudnienia ponad 100 tysięcy pracowników z Filipin, aby pomóc w pokryciu rosnącego niedoboru siły roboczej ze względu na starzejące się społeczeństwo.

Zdaniem gazety The Filipino Times, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej RP, Stanisław Szwed, przyznał, że Filipiny i Polska są w trakcie formułowania porozumienia w sprawie przyjęcia do naszego kraju pracowników z Azji.

 

Szwed poinformował, że Filipińczycy mieliby znaleźć zatrudnienie tam, gdzie Polska ma największe braki, a więc na produkcji, w rolnictwie i technologii informacyjnej. W dalszej kolejności imigranci mogliby zostać przyuczeni do fachu murarzy, cieśli, betoniarzy, tynkarzy, operatorów maszyn czy inżynierów w polskich projektach infrastrukturalnych.

 

Szacuje się, że w 2030 roku w Polsce będzie przebywać jedynie 4 mln czynnych pracowników. Będzie to konsekwencją dalszej emigracji siły roboczej oraz niżem demograficznym. Nietrudno się domyślić, że w ostatnich latach głównym źródłem zatrudnienia imigrantów w Polsce była Ukraina. Czas pokaże, czy Filipiny nawiążą walkę z naszymi wschodnimi sąsiadami. 

 

Filipińczycy są w zdecydowanej większości katolikami, ale należy zwrócić uwagę, że żyje tam też spora liczba radykalnych muzułmanów, którzy na dodatek wspierają Państwo Islamskie.Ich rebelia była krwawo tłumiona przez wojsko filipińskie. Miejmy nadzieję,że nie przyjadą do nas właśnie ci islamiści.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

To nie fake news... W mojej

To nie fake news... W mojej firmie dla przykładu, jest plan ściągnięcia do nas Filipińczyków... Głównie przez to że są anglojęzyczni, a u nas większość ludzi w różnym stopniu zaawansowania rozmawia po angielsku... Hindusów mamy od dawna... Wypadają lepiej jak Ukraińcy... Afrykę i Bliski Wschód trzeba omijać z daleka bo stamtąd napływa głównie pasożytnicza część społeczeństwa... Ale Azja daleka jest w mojej ocenie OK.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Ja jestem pracownikiem tej

Ja jestem pracownikiem tej firmy, tak jak oni...Tylko ze dwa poziomy wyżej... Nie zatrudniam ich...
Polacy sami sobie stworzyli to, że teraz trzeba ściągać do pracy ludzi z innych krajów...
Najpierw głosowali i głosują na pookrągłostołowych krętaczy i złodziei, którzy wyprzedali w tym kraju już niemal wszystko i uzależnili naród od zachodnich korporacji i banków, a potem sami spakowali walizki i spier..lili na zachód!
A ROBIĆ NI MA KOMU! Jak mawiał Ferdek Kiepski...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika hs100

Robić to by  było komu tylko

Robić to by  było komu tylko wypada zapłacić, no i jeszcze polskie przepiosy obligują do składki na ZUS i NFZ.

A tymczasem polski 'pracodawca' z bożej łaski oczekuja pracownika za darmo , góra za tysiąc dwiście. Potem lobbuje  polityków i wypisuje bzdury  w mediach ze w Polsce nie ma rąk do pracy i trzeba sprowadzac inostranców. A uzależniony od nich rząd (kolejne rządy) tylko w tym wtórują.

Prawda  jest na  razie  jedna: za darmo rzeczywiście pracowników nie ma.

Portret użytkownika euklides

Aha, no to wszystko jasne.

Aha, no to wszystko jasne. Polska nie podpisze paktu o migracji ONZ, gdyż rząd i tak sprowadzi imigrantów. Czyli poniesiemy konsekwencje bycia krajem "nazi", ale polinowski rząd i tak sprowadzi tu setki tysięcy imigrantów żeby ratować piramidę finansową ZUS i swoje kutewskie stołki.

Portret użytkownika bezsilny

Kużwa mać Ja jestem

Kużwa mać Ja jestem bezrobotnym bez pracy a oni z zagranicy zwożą ludzi. W małych miasteczkach z pracą nie jest tak kolorowo bo wolą przyjmować ukraińców (u nas prawie całe Zakłady Mięsne) albo na umowę zlecenie w firmach z piekła rodem za pare groszy, gorzej od murzyna. Dlaczego poprzedni rząd i obecny przymuszają Nas do szukania pracy za granicą. Dlaczego musimy opuszczać swój kraj i rodzinę.

Strony

Skomentuj