Polski rząd będzie wkrótce w stanie zablokować dowolny portal internetowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Porządek publiczny jako pretekst. Będzie można bez sądu, na dwa lata, zablokować każdą stronę internetową i serwis dostepny w sieci. Wszystko to pod pretekstem walki z cyberprzestępczością.

Proponowane zapisy są oczywiście skonstruowane odpowiednio ogólnie, aby zostawić urzędnikom duże pole do interpretacji. De facto oznacza to, że będzie można wyłączyć dowolny serwis online właściwie bez podawania przyczyny. Projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nada taką władzę ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji.

 

Obecna polska władza nie ustaje w próbach ograniczenia wolności obywateli. Robi to perfidnie, zapewniając, że to wszystko dla ich dobra. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj