Polski polityk sugeruje, że tajemniczy „filantrop” finansuje protesty w Polsce

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wiadomo Polacy nie protestowali gdy ukradziono im pieniądze z OFE, ani gdy wyszły kompromitujące dla władzy nagrania. Nagle po niespełna miesiącu pracy nowego rządu powołanego po przeprowadzonych niedawno wyborach, okazało się, że demokracja demokracją, ale wygrać muszą nasi. To co widać na polskich ulicach coraz bardziej przypomina obrazki z miast na Ukrainie, które zaowocowały "spontanicznym" zamachem stanu w Kijowie i wojną na wschodzie kraju.

 

Niektórzy polscy politycy zaczynają już dostrzegać ten problem i wskazują na tajemniczego zagranicznego "filantropa", który podobno stoi za obecnym reżyserowanym przez media protestem społecznym. Lider trzeciej siły w polskim parlamencie, Paweł Kukiz przypomniał o 150 mln zł., które są do dyspozycji jego ekspozytur w naszym kraju. Zasugerował też, że to z tych pieniędzy są organizowane protesty.

Te wspomniane pieniądze przyznano też organizacjom lewicowym, które walczą z wolnością słowa w Polsce, nazywając to eufemistycznie "zwalczaniem mowy nienawiści". Potem próbuje się niszczyć ludzi za pomocą sądów ze względu na ich poglądy. Prokuratorzy boją się umarzać zwłaszcza sprawy o rzekomy antysemityzm, czyli według dzisiejszej definicji, wszelką krytykę narodu żydowskiego. Jednak co innego takie obrzydliwe donosicielstwo i nacisk na polski wymiar sprawiedliwości, a co innego próba organizacji polskiego Majdanu, który może doprowadzić do rozlewu krwi. To już po prostu gruba przesada.

Kukiz w cotygodniowym porannym programie Radia Zet prowadzonym przez Monikę Olejnik, dał do zrozumienia, że ostatnie wydarzenia w naszym kraju, interpretuje jako interwencję tajemniczego zagranicznego "filantropa". Wcześniej były kandydat na Prezydenta, Marian Kowalski, stwierdził nawet niedawno, że nowy idol lewicy, Ryszard Petru, który od miesiąca przemawia do nas z wszystkich kanałów telewizyjnych, to człowiek George'a Sorosa.

Gdy inni politycy udawali, że nie wiedzą o jakim tajemniczym "filantropie" mowa odczytał im z jakiejś strony internetowej:

„Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewicowe organizacje pozarządowe, walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów”

Wzbudziło to sporą konsternacje i do teraz lewicowe media nie bardzo wiedzą jak to opisywać i czy w ogóle. Rytualne nie zauważenie wypowiedzi Kukiza może być ostatecznym potwierdzeniem teorii o wpływie tego "filantropa" na polskie życie polityczne. Warto obserwować zachowanie salonowych mediów w tej sprawie.

Podczas tego samego programu radiowego, obecny szef klubu parlamentarnego Sławomir Neumann z PO wypomniał, że za ich rządów Polacy nie protestowali. Na to Paweł Kukiz w Radiu Zet stwierdził:

„Były takie marsze. Nie było? A o co były marsze 11 listopada? O demokrację! Ludzie byli pałowani, ja mogę pokazać kilka filmów z 11 listopada za czasów waszej władzy. Ludzie byli kopani na ulicach, to zwyczaje zomowskie”

I dalej

„Gdzie byli obrońcy demokracji, gdy grabiono nasze pieniądze z OFE? Gdy podnoszono wiek emerytalny? Po rozmowach u „Sowy”, gdy klasa polityczna skompromitowała się do cna? Na demonstracji KOD było wielu porządnych ludzi, ale zmanipulowanych przez media”

Paweł Kukiz mówiąc jak jest z pewnością zaskarbił sobie wielu zwolenników, ale też nowych potężnych wrogów.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zbyszek K.

Hmm.. chciałem dać minusa

Hmm.. chciałem dać minusa autorowi posta z którym ja się nie zgadzałem, (a był on poparciem dla autora artykułu) i nie mogłem. Plus, jak najbardziej przeszedł. Po 2 sek kliknąłem w minusa na przypadkowym poscie, i już bylo OK. Wyszukałem kolejnego posta popierającego autora...i identyczna sytuacja. Więc temu portalowi już dziękuję.
PS Zatrudnijcie Lisa, onszuka pracy. Będziecie idealnym związkiem.

Portret użytkownika Moriar

Adminie już pisałem ale

Adminie już pisałem ale wycinasz mnie dlatego teraz życzę Ci z calego serca abyś mógł dalej publikować na swoich stronach. Możesz mnie wycinać ale rzeczywistości nie da się wyciąć.  Rażące tematy i wpisy zahaczające o ksenofobię i nienawiść do innych świadczą o Tobie. Pozdrawiam. P.S. Czytać nie przestanę bo slowo pisane jest dla mnie najwyższym darem jaki moglem otrzymać. Czytam wszystko bez klapek na oczach.

Portret użytkownika Stefan Wielki

Bez paniki. Majdan robili na

Bez paniki. Majdan robili na Ukrainie narodowcy, faszyści, banderowcy, grupy paramilitarne. A kto u nas popiera KOD? Jakieś wymoczki, lemingi telewizyjne, Beneficjenci starego systemu i głupole "nowoczesne" oderwane od serialu na Polsacie. Jak zaczną za dużo dymić, skrzyknę paru kumpli i pognamy towarzystwo. Jak sami nie damy rady, przyjdzie Marian Kowalski z ekipą a wtedy spacyfikujemy wszystko w 5 minut. Spoko, nam tu Majdanu nie zrobią, nawet jakby wydali 500 milionów. Obronimy Polskę.

Portret użytkownika Wiking

Zabawnie jest poczytać

Zabawnie jest poczytać wypociny miesniakow  bez mozgich szarakow mocnych w gębie i w kupie. Po paru latach można się ubawic.Widzicie miesniaki jak wasza partyjka doi Polskę  bez skrupułów i teraz dalej wam to nie przeszkadza?Idol wielu tu komentujących Michalkiewicz zbiera na mieszkanie tyle tylko że nie mów i że warte ono jest 1.5 miliona.Co warte są te komentarz pisane 3 lub 4 lata temu.Nastaly czasy dobrobytu już nie mogę się doczekać komentarzy w 2020 lub później.Za parę lat będziemy w czarnej D.. .ę.,Z paszportami które  trzeba będzie zwracać po każdej podróży. Sprawdzą  się słowa piosenki "Ale to już było"

 

 

Portret użytkownika Akamai

I tak się manipuluje ludźmi.

I tak się manipuluje ludźmi. Kolega napisał, że pogonią tą grupkę biednych, zmanipulowanych ludzi. Nastepny komentarz był już o skakaniu sobie z pazurami do oczu. A ty piszesz o wyżynaniu się narodu. Czy my się bawimy w głuchy telefon Edgar ? A ja mówiłem o obronie. Nie o ataku. To kto będzie agresorem ? Zastanów się.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj