Polski Korpus Ochotniczy zaatakował w Rosji, rząd odcina się od tych działań

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W niedzielę media obiegła informacja, wedle której Polski Korpus Ochotniczy „wypełnia zadanie bojowe” na terenie obwodu biełgorodzkiego w Rosji​. W obwodzie biełgorodzkim w Federacji Rosyjskiej dochodzi do ataków członków Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego, czyli Rosjan, którzy walczą po stronie Ukrainy. Rosyjski Korpus Ochotniczy miałby być wspierany przez Polski Korpus Ochotniczy, który potwierdza tę informację w mediach społecznościowych​. Czy to może nas wciągnąć w wojnę z Rosją?

 

Polski Korpus Ochotniczy brał udział w wypełnieniu zadania bojowego wraz z Rosyjskim Korpusem Ochotniczym. Łączy ich nie tylko więzy braterstwa broni, ale także osobiste przyjaźnie i koleżeństwo. W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie. Możemy wskazać że jako pierwsi, razem z jedną z grup bojowych RDK dotarliśmy do miejsca przeznaczenia - informują Polacy​.

 

Nie wiadomo, w której z akcji na terenie obwodu biełgorodzkiego Polski Korpus Ochotniczy wsparł antyputinowskich Rosjan​.

Stanowisko rządu na ten temat wyjaśnił minister Stanisław Żaryn. Przedstawiciel rządu Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że Polski Korpus Ochotniczy nie jest oficjalną częścią Sił Zbrojnych RP i nie działa w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. "Opisywany w mediach Polski Korpus Ochotniczy nie jest w żaden sposób powiązany z Siłami Zbrojnymi RP ani żadną instytucją RP. Działań polskich ochotników wspierających Ukrainę w walce z Rosją nie należy utożsamiać z władzami RP" – napisał w mediach społecznościowych Żaryn​

Decyzje polskiego Korpusu Ochotniczego są zdecydowanie oddzielone od oficjalnej polityki Polski i nie są wspierane przez polski rząd. Pomimo tego, wydaje się, że ich działania mają znaczący wpływ na konflikt rosyjsko-ukraiński, zwłaszcza w obwodzie biełgorodzkim. Może też dojść do tego, że Rosja wykorzysta to do eskalacji konfliktu i nie da wiary w gorliwe zapewnienia, że polski rząd nie ma nic wspólnego z rajdami polskich najemników w Rosji.

 

Można odnieść wrażenie, że to prezent dla Putina, który będzie teraz mógł wykorzystywać to w swojej oficjalnej propagandzie. Gdyby rosyjski satrapa zaatakował jednak Polskę, moze to nazwać odwetem za ataki w okolicach Biełgorodu i nawet NATO nie będzie nam musiało pomagać, bo artykuł 5 po prostu w takich okolicznościach nie będzie działał.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Polski korpus powąchał prochu

Polski korpus powąchał prochu którym Rosjanie rozwalili rosyjski korpus i czmychnął do domu Smile ciekawe za ile sprzedają własne życie ale chyba dostają zbyt mało bo z wojny nie wraca się całym a zwłaszcza zdrowym . Acha , nie pomyliłem się w ostatnim wpisie o wojnie że Ukraińcy zaczną akcję w ciągu tygodnia Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Czy możesz skończyć z

Czy możesz skończyć z kacpaską propagandą ? My to Polacy - Polechy a nie kacapia - nawet nie wiesz jak mnie wk...asz tą propagandą bo moi przodkowie byli wywożeni przez kacapa na wschód a ty brniesz w to gówno. 

Na zachód wywozili moich przodków sk....yny gebelsy - te z paktu robentrob - mołotow.

Jesteś płytka i słaba i tylko kacapię promujesz.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Porównaj z polskim rapem

Porównaj z polskim rapem politycznym i odpowiedz mi na pytanie, z punktu artystycznego, co lepiej wpada w ucho? 

Mnie się podoba, ładnie brzmi i jest w duchu pozytywne. Cierpię inzyniera magistra, Ty ścierpisz mnie. Minusuj i już. 

P.S. Jeśli ktoś coś wstawia w języku obcym, to zaraz nagonka? To bądź konsekwentny i goń admina za wstawienie anglojęzycznego twitta, a mógł przecież kliknąć na tłumaczenie maszynowe i dopiero robić zrzut, jak ja kiedyś tu zrobiłam. Goń innych za anglojęzyczne materiały. Czemu tego nie robisz?

I nie zawłaszczaj mnie wraz z moją duchową identyfikacją do Polski. W świetle propagandy IV Rzeszy (polskojęzycznej) zupełnie się z Polską nie identyfikuję. Duchowo już dawno jestem za wschodnią granicą. Możesz mnie uznać za polskojęzycznego obywatela Polski, jeśli takowa jeszcze istnieje, ale nie nazywaj mnie Polką, bo nie jest to prawda od kiedy za Polaków liczy się tylko katolików.

Jak Polska odwoła ten kurewski konkordat, to może znów się poczuję Polką.

Portret użytkownika spokoluz

To , że jesteś kacapka to już

To , że jesteś kacapka to już dawno pisałem wieć do czego pniesz ? Szybko cię rozkminiłem , pisałem o tym , zapierałas się a teraz potwierdasz - to z czym do ludu skoro najpierw zaprzeczasz a potem potwiedzasz to co napisałem - żeś kacpaka.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

W ogóle  nie wiem  co Wy się

W ogóle  nie wiem  co Wy się kołcicie ,  zdaje się że  pseudo  szydo katolom o to chodzi , a wy  robicie dokładnie  to co nasz wróg sobie zamierzył  , skupcie się  raczej na Inschtalatorze  i jego  pejsatych  "objawieniach"  oraz na innej narracji .

Spokoluz -  znajdź sobie  innego  wroga , zostaw  wróżbiarkę   cyfrową  i jej wywody  , taka jej rola  i nikt ani nic tego nie zmieni 

Medium -  przestań  pociskać   tu na łamach  ZnZ  swoją ulubiną  numeryczność , to jest chore .Oraz  zaprzestań  swojej nikczemnej działalnosci  polegającej  na tym że   pod każdym  interesującym komentem , udzielasz się   ale w zupełnie innym temacie , tylko dlatego że  chcesz zwrócić  uwagę na siebie i swój pogląd oraz  wyliczenia numeryczne .

Dajemy  się  , obgrywają  nas jak chcą  , dlatego  tak słabo jest z naszym Narodem . 

Należy trzymać się  prawdy i faktów .... wszystko  inne ma długie pejsy  i jest obżydliwie zażydzone .  Wyładowujemy nasze  emocje nie na tych , na których należy  , a na nas samych , co nas gubi od wieków .

Już czas to zmienić !!  
PS
Spokoluz , moja Babcia też była wywieziona na Syberią a jej męża odstrzelono w Katyniu . Ta moja ukochana Babcia jednak zawsze powtarzała by gonić szyda , bo to on jest szachrajem .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Medium

Medium -  przestań  pociskać 

Medium -  przestań  pociskać   tu na łamach  ZnZ  swoją ulubiną  numeryczność , to jest chore .Oraz  zaprzestań  swojej nikczemnej działalnosci  polegającej  na tym że   pod każdym  interesującym komentem , udzielasz się   ale w zupełnie innym temacie , tylko dlatego że  chcesz zwrócić  uwagę na siebie i swój pogląd oraz  wyliczenia numeryczne .

A Tobie kto dał prawo decydować, co jest wartościowe, a co z korekt jest nikczemne? Dużo ludzi powoływało się na znaczenie różnych liczb i nie widzę powodu, bym miała w tej kwestii zamilknąć, zakazu brak. Katopolska zapomniała wpisać do konstytucji, a moja szkoła była, jakby co, rosyjsko-amerykańska, płatna Biggrin

FILM "POZA MATERIĄ. FENOMEN KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO" - ODC. 1

zdaje się że  pseudo  szydo katolom o to chodzi

I dokładnie taki jest ukochany przez Polaków Watykan i jemu wierni byli przez cały PRL. W końcu był jakiś powód, że Judejczykom zniszczono świątynię, to się przemalowali. 

Skadinąd wiem, że prawda jest jeszcze inna, ale tym co historia i kościół narobili ostro do mózgu ta wersja jest dobra.

Portret użytkownika spokoluz

Słowianin - to nie narodowść

Słowianin - to nie narodowść ale mentalność - kacapko .

Wiele razy to pisałem ale kapacowi nie bedę tłumaczył bo skoro nie zrozuumiał wcześniej to nie zrozumie i teraz .

Ty masz duszę kacapa co potwierdziłaś a ja słowianina - i wiem o tym. Ty - kacap , ja - słowianin i jest to ogromna różnica , z którą ty walczysz aby mnie zdyskredytować - czyli ty nie słowianka a kacpaka. A kacap to wiadomo kim jest.

Tak oto po nici do kłębka dotarliśmy do tego kim jesteś i z czym sie indentyfikujesz - sama to zrobiłaś bez jakiegokowiek nacisku - DZIĘKUJE ci za to.   Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj