Polska zapowiada odejście od węgla i wprowadza "kartki na prąd"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas odbywającego się w szkockim Glasgow szczytu klimatycznego COP26 Polska zadeklarowała odejście od węgla do 2049 roku. Oznacza to, że węglofobia jest górą i decyzja o energetycznym samobójstwie Polski niestety już zapadła.

O deklaracji Polski zobowiązującej się do odejścia od węgla poinformował rząd brytyjski, który formalnie jest organizatorem szczytu. Polska dołączyła do antywęglowej koalicji składającej się z zaledwie 18 krajów. Porozumienie zakłada odejście od węgla państw rozwijających się do lat 40.

 

Skoro rząd PiS zadeklarował na konwencji klimatycznej, że odejdzie od węgla, oznacza to, że Polacy rezygnują ze swoich źródeł energetycznych. To tak jakby Kuwejt i Arabia Saudyjska stwierdziły, że kończą z eksportem ropy naftowej. Skutkiem tego szaleństwa będzie też to, że będziemy kupować gaz od Rosji za pośrednictwem Niemiec, który będzie płynął za pomocą gazociągu Nordstream 1 i Nordstream 2. Pozostaje pogratulować kolejnego pisowskiego "sukcesu".

 

Przypomnijmy, że w tegorocznym szczycie COP26 nie wziął udział największy emitent dwutlenku węgla na świecie czyli Chiny, kraj będący jednocześnie najludniejszym na świecie i będący swoistą fabryką świata. Zabrakło też uczestników z Rosji, kraju który również nie zamierza popełnić energetycznego samobójstwa w imię utopijnych celów. Co więcej Rosja może być największym wygranym szaleństwa UE a zwłaszcza rządzących Unią Niemców. Zresztą USA, Chiny, Australia i Indie nie złożyły takiej deklaracji jak Polska i nie mają zamiaru odchodzić od węgla.

 

Nie ma już wątpliwości, że Jarosław Kaczyński oszukał swoich wyborów i tzw. Piątka dla Zwierząt, nie była tylko idiotycznym wybrykiem partii rządzącej, ale raczej zwiastowała kolejne ekologiczne nonsensy. Wszystko co Kaczyński obiecywał w 2015 roku, czyli rezygnację z szalonego i samobójczego paktu klimatycznego, okazało się kłamstwem, a Polacy zostali skazani na bycie biedakami Europy.

 

Nasi oprawcy dobrze wiedzą do czego nas doprowadzili i zdają sobie sprawę z monstrualnych kosztów szalonej polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Powszechna pauperyzacja społeczna celem ograniczenia konsumpcji i oczekiwań, zdaje się być podstawowym elementem ich planu. Zdając sobie jednak sprawę z tego jakie mogą być tego konsekwencje, nasi komuniści z PiS zapowiadają już wprowadzenie "kartek na prąd" zwanych eufemistycznie "bonami energetycznymi".

 

Będzie się to sprowadzało do opłacania w części i z pieniędzy podatników, części ogromnych rachunków za energię jakie wkrótce uderzą w Polaków niczym tsunami. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Tłumacząc na POLSKIJ jazyk***

Tłumacząc na POLSKIJ jazyk***

O mało co żem został wzruszon i poruszon…!!! Tłumacząc na POLSKIJ jazyk*** >

Oto naZIJONistyczne SICIrewa ogłosiły wszem i wobec, iż POLINIACKIE  naZIJONistyczne okupacyjne SICIrewa udające nasz nieSZONT… zadeklarowały zrzeczenie się na rzecz sił okupacyjnych i wszelkich innych PRZEKRĘTÓFF wszelkich zasobów węglowych… !!!

Czy ktoś z czytelników tego portalu zrzekł się tych ZASOBÓW… lub innych… czy zna takie osoby które to uczyniły ?!! … Więc pytam się - w CZYIM IMIENIU parachate pajace udające nasz NIESZONT podejmują takie DESTRUKCYJNE dla NAS  decyzje  ??!!   - /dla uzupełnienia tematu/ >

https://www.youtube.com/watch?v=8hTF2iiP_XQ  - Wiedza zakazana | CO2      

https://www.youtube.com/watch?v=qpJT91cEfLs&t  - Dwutlenek węgla a długowieczność - Jan Pokrywka

 >>>

Kieeeedyś apelowałem: obudźcie się wreszcie… ale wtedy część baranków pluła i wyśmiewała w niebogłosy… A teraz… 

Czy jeszcze komuś jest do ŚMIECHU… ?!! Jeszcze przed ŚFIRUSomanią pisałem że oto rozpoczął się proces ROZWARSTWIENIA czyli oddzielenia ziarna od plew… ale do pajacóff nic nie docierało… bo ich specjalnością jest debilne BUHAHAHA… Cała PRZESTRZEŃ i wszelkie SIŁY dążą do tego byście się wreszcie przebudzili… byście zaczęli LOGICZNIE MYŚLEĆ… ale jeśli wam się wydaje że robicie komuś ŁASKĘ…….. to jedyne co mogę… to życzę wam MACOWEJ przeKOSZERNEJ „ZABAWY”… bo dla was ratunku już nie BUDZIET…!!!

Bo w przeciwieństwie do wszelkich pojepóff i matołkóff… nasi OKUPANCI i NADZORCY dokładnie wiedzą o jaką STAWKĘ grają… i wiedzą że... bój to jest NASZ i ICH OSTATNI… więc informacja dla nich jest następująca… > Za  wszelkie ZŁO i szkody które czynicie dla NAS SŁOWIAN… dla NASZEJ SŁOWIAŃSKIEJ KRAINY… i dla WSIECH LUDZIEJ… za to wszystko zapłacicie CO DO GRAMA… i karne odsetki… więc zamiast PAJACOWAĆ… szykujcie się na SĄD OSTATECZNY !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alex

Polska odejdzie od węgla ale

Polska odejdzie od węgla ale nie dlatego, że rząd tak zadeklarował, tylko dlatego, że za 20 lat każdy konsument wyprodukuje sobie prąd sam, nikt nie będzie potrzebował publicznej sieci energetycznej, tak jak dziś nikt nie potrzebuje telefonu stacjonarnego od TPSA.

Portret użytkownika Biały Velon

Nie jest dobrze kiedy

Nie jest dobrze kiedy obywatel posiada swoją energię bo wtedy władza nie może go terroryzować ani czymać za jaja. Dziś świniaka nie możesz sobie wyprodukowac a co dopiero własny prąd. Chyba że kupisz agregat a od władzy paliwo do niego.

Portret użytkownika Czesio i muchy

Bez przewrotu siłowego

Bez przewrotu siłowego niestety nic nie zdziałamy bo za dużo cwaniaków obiboków i zdrajców jest przy korycie. A że nie ma żadnego wojskowego z jajami, który wziął by za ryj armię i wyjebał żydokatokomunę, to skazani jesteśmy na niewolę albo partyzantkę.

Portret użytkownika Michal20

Czemu za głupotę? To nie

Czemu za głupotę? To nie nasza wina że mamy polskojęzyczny rząd który dla dla innych. Jakbyśmy mieli 100% rząd Polski to byśmy używali naszych podziemnych skarbów. A tak mamy tylko kukły z polskobrzmiącymi nazwiskami nadzorowane przez róże spec służby.  Przeciętny Kowalski nic nie jest w stanie zdziałać nawet jak zagłosujesz na tego wartościowego kandydata to inaczej policzą głosy tak że wartościowy nie wygra. W usa robili wałki z głosowaniami w rosji robią wałki to w PL by nie robili ?

Strony

Skomentuj