Polska zapłaci za supernowoczesne rakiety do F-16 niemal dwa razy więcej niż Finlandia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wiadomo teraz zmieniła się już narracja i Rosjanie, którzy przy okazji wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej byli zdaniem rządzących godni zaufania, teraz na skutek jakichś odgórnych wytycznych są już wrogami. Skoro tak to nasi alianci zamierzają sprzedać nam specjalne rakiety, którymi moglibyśmy do nich strzelać. Przy okazji USA zarobi na Polsce.

 

Mowa o supernowoczesnych rakietach sterowanych typu JASSM. Jest to technologia znacznie zwiększająca zdolność rażenia celów naziemnych. Aktualnie używane rakiety montowane na F16 mogą razić cele w odległości 70 km. Rakiety JASSM będą mogły atakować precyzyjnie cele w odległości nawet 370 km.

 

Broń ta jest podobno tak zaawansowana, że na jej sprzedaż za granice USA musi być wydana odpowiednia zgoda, która w tym wypadku została wydana. Szkopuł w tym, że Polska zapłaci za 40 pocisków około pół miliarda dolarów, a Finlandia, która otrzymała je w 2011 roku wydała na 70 pocisków jedynie 255 milionów dolarów.

 

To zastanawiające, że Amerykanie wmanewrowują nas w konflikt na Ukrainie, który naszymi rękami rozpętali wydarzeniami w Kijowie, a teraz gdy wystawili nas na bezpośrednie niebezpieczeństwo rosyjskiej odpowiedzi, wspaniałomyślnie sprzedają nam 40 rakiet, za które zapłacimy prawie dwa razy więcej niż Finowie. Po prostu znowu zrobimy Amerykanom "łaskę".

 

 

Źródło: rmf24.pl, dsca.mil

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aadam33

To jednak drogi sposob na

To jednak drogi sposob na zabijanie... i to z podatkow. mozna by dac podwyzke nauczycielom, dofinansowac bezrobotnych czy firmy, zbudowac schroniska dla 30 tys bezdomnych....

te rakiety kupujemy dla amerykanow, oni wysylajac do Polski kontyngent wymagaja aby Polska miala ich sprzet ktorym oni beda mogli strzelac w razie zagrozenia.. a Polacy placa za te zabawki

Portret użytkownika matematyka

skoro 40 rakiet kosztuje 500

skoro 40 rakiet kosztuje 500 mln to 1 kosztuje 12,5 mln,
skoro 70 rakiet kosztuje 255 mln to 1 kosztuje 3,6 mln.
czyli koszt jest prawie 3 razy niższy a nie 2 razy...

czy redakcja ma kalkulator zanim coś wypoci? co redaktor robił w drugiej klasie w podstawówce jak pani na matematyce omawiała 4 działania podstawowe?

Portret użytkownika Wolvsoul

Ten artykuł to czysta

Ten artykuł to czysta manipulacja niekompetentnymi informacjami. Poniżej zamieszczam linki do poszczególnych kontraktów na uzbrojenie dla państw omawianych w artykule. Na pierwszy rzut oka widać, że same rakiety to mały procent kosztów związanych z modernizacją polskich F-16. Czytać i nie dać się manipulować!!!

Zakup Finlandii z 2011 roku
"The Government of Finland has requested a sale of 70 AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM), 2 test vehicles, support and test equipment, publications and technical documentation, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support. The estimated cost is $255 million."
 
http://www.dsca.mil/major-arms-sales/finland-agm-158-joint-air-surface-standoff-missiles-jassm
 
Zakup Polski z 2014: 
"The Government of Poland has requested a possible sale of 40 AGM-158A Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM), 2 AGM-158A JASSM Live with Test Instrumentation Kit (TIK) and Flight Termination Systems (FTS), 2 AGM-158A JASSM Inert with TIK and FTS, and 2 Flight Certification Test Vehicles. Also included: Operational Flight Plan upgrade to M6.5 tape for the Polish F-16C/D Block 52 aircraft to include JASSM integration, missile containers, spare and repair parts, support and test equipment, publications and technical documentation, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support services, and other related elements of logistical and program support. The estimated cost is $500 million."
 
http://www.dsca.mil/major-arms-sales/poland-joint-air-surface-standoff-missiles-and-f-16-operational-flight-plan-upgrade

Portret użytkownika didier

Mój świat...taki piękny, a o

Mój świat...taki piękny, a o swoim kraju to juz nawet nie wspomnę..raj na ziemi.

Ludzi wierzących jest 80% ?  i oni głoszą przykazenie: nie zabijaj.
hmm To te 80% mysli:
cholerka, te 20% musi prowadzić te wszystkie wojny na świecie !  chyba trzeba z tym skończyć ! nie będzie więcej zabijania.....
ale jak to zrobić ? no dobra to zabijemy te 20% ale później juz koniec z tym ! tylko te 20% i usuwamy cały przemysł zbrojeniowy.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika tenod

Wioksześć jset panod srcwórą

Wioksześć jset panod srcwórą . Wkszośięć ułazno ztoło , Po tiwarsz go zamyrztać ? Wseiz gizde idzseiz ? czy pzankoerł cie jkiaś usymł ze ty bóg.
Weic cchio i bez piechosu cakezam na tjową swałę i Chawle , abalnirusde w miom ścieiwe jkai jset nie stnlibay , jkai mżoe znsagą w mnemot
uzełanś się za pnaa i włcdae Smile cgezo ? a mżoe umseiz tak tkylo dekatline
 spzenojrie i ty na konalach Smile to tkloo Śreimć , nie ja , ? Czy delaj użąwasz siebie za  Wielkiego

Strony

Skomentuj