Polska weźmie udział w walce z Islamskim Państwem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak można było się spodziewać, Stany Zjednoczone, światowy żandarm który broni pokoju i demokracji, zaangażował się w wojnę w Iraku przeciwko dżihadystom. Jednak Amerykanie nie mają zamiaru prowadzić wojny samodzielnie dlatego utworzono koalicję krajów europejskich. Polska została właśnie wciągnięta w konflikt na Bliskim Wschodzie.

 

Sekretarz Stanu USA John Kerry, będąc na szczycie NATO w walijskim Newport, wymienił kraje które powinny brać udział w koalicji przeciwko bojownikom z Iraku. Wykluczono jednak interwencję wojsk lądowych. Kerry powiedział, że należy przeprowadzić atak, aby uniemożliwić dżihadystom zajmowanie kolejnych obszarów i trzeba pomóc irackim siłom bezpieczeństwa.

 

W skład koalicji będą wchodzić Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Dania, Turcja, Kanada, Australia oraz Polska. Prezydent naszego kraju oczywiście zgodził się na udział w tej operacji. Jeśli Snowden ma rację twierdząc, że Islamskie Państwo zostało utworzone przez USA i Izrael, to jaki może mieć sens potajemne tworzenie armii na Bliskim Wschodzie, składającej się z dżihadystów, oraz tworzenie koalicji, która zniszczy ten twór?

 

Jedno jest pewne. Polska pośrednio uczestniczy w wojnie na Ukrainie a teraz weźmie jeszcze udział w walce z dżihadystami. Miejmy tylko nadzieję, że islamiści nie będą próbowali dokonać zemsty na naszym kraju za decyzje podejmowane przez polityków. Wojna z Islamskim Państwem z pewnością jeszcze bardziej rozgniewa radykalnych islamistów.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-29085248

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ninja killia

Czyli że jak z Iraku i Syrii

Czyli że jak z Iraku i Syrii koalicja zrobiła sobie poligon na który spuszcza sobie bombki i do nich mają dołaczyć nasi piloci na F-16  ? Wszystko fajnie pieknie tylko co my z tego będziemy mieć bo znając życie za operacje wojskowe płacimy z własnej kieszeni. Dodatkowo mamy ilka milionów pożyczyć Ukrainie . Dziwne w kraju kryzys bida strajki nie ma na nic pieniedzy a na porzyczanie i marnowanie czegoś czego nie mamy jest.  No nic skoro prezydent się na to zgodził to teraz zdało by sie aby prezydent wyzebrał od Ameryki WIZY 9 ogólnie nie sa nam potrzebne ale skoro tyle lat żebraliśmy USA o nie to i tym razem nie zaszkodzi).  Co to Państwa Islamskiego to jak dla mnie takie coś nie istnieje.  

Portret użytkownika www.e-china.com.pl

ninja killia napisał: Czyli

ninja killia wrote:

Czyli że jak z Iraku i Syrii koalicja zrobiła sobie poligon na który spuszcza sobie bombki i do nich mają dołaczyć nasi piloci na F-16  ? Wszystko fajnie pieknie tylko co my z tego będziemy mieć bo znając życie za operacje wojskowe płacimy z własnej kieszeni. Dodatkowo mamy ilka milionów pożyczyć Ukrainie . Dziwne w kraju kryzys bida strajki nie ma na nic pieniedzy a na porzyczanie i marnowanie czegoś czego nie mamy jest.  No nic skoro prezydent się na to zgodził to teraz zdało by sie aby prezydent wyzebrał od Ameryki WIZY 9 ogólnie nie sa nam potrzebne ale skoro tyle lat żebraliśmy USA o nie to i tym razem nie zaszkodzi).  Co to Państwa Islamskiego to jak dla mnie takie coś nie istnieje.  

 
Wiesz co będziemy mieć ? Bezpieczeństwo bo jak tego państwa islamskiego nie wybiją u nich to oni z czasem przyjda do nas . teraz już wiesz dlaczego muszą ich zniszczyć

Portret użytkownika Ewa

No piknie. USA- sprawca tego

No piknie.
USA- sprawca tego całego syfu na Bliskim Wschodzie, teraz szczuje ich Europą żeby zaognić sytuację.
Sami będą z boku zacierać tłuste łapki w oczekiwaniu na upragnioną III WŚ. No bo z Ukrainą coś nie bardzo chce wyjść, to może 'gupia' unia da się podpuścić.
Co ich obchodzi, że niedługo po całej Europie będą fruwać obcięte głowy.
 

Portret użytkownika sternick

Komorek jak zwykle bez

Komorek jak zwykle bez jaj
Sramy? tak sramy ! 
Lejemy?  tak lejemy !
Wysyłamy Polaków na wojnę? Wysyłamy !
Znowu pchamy się w nie swoją wojnę. Za czyje pieniądze?  To po to mi urząd skarbowy dupę łoi żeby potem wadawac na kolejne wojny? Niech sobie politycy wykupią wycieczkę (za swoje) i tam jadą. Bez powrotu , bo nikt nie będzie, poza urzędowymi lemingami ,za nimi tęsknić.
I co taką decyzją imć prezydent ugra dla Polski? Kolejną  podwyżkę vat? 
Powinnismy wysłać listę naszych polityków do dżihadystów, listę z adresami ,telefonami i rejestracjami aut którymi sie poruszają ( ew nr rejsów lotniczych) , być może odsunęli by jedno z niebezpieczeństw a już napewno zyskali by przychylność narodu Polskiego. 
 

Portret użytkownika Zenek :)

NATO na rzecz wymordowania

NATO na rzecz wymordowania Polaków:
 
"Oficjalnie nie dostanie, nieoficjalnie dzisiaj zaczynają się manewry morskie Sea Breeze-2014. W manewrach wezmą udział okręty bojowe i uwaga "statki zaopatrzenia", więc broni Ukraina dostanie tyle, ile te statki zaopatrzenia są w stanie dowieźć a uczestnicy manewrów przeładować na otwartym morzu - bo zrezygnowano z wpłynięć do portów.
Za tydzień ruszają kolejne manewry - "Szybki trójząb"- tym razem lądowe, więc będzie jeszcze prościej. Pewnie będzie masowe porzucenie broni przez NATO na wzór armii Ukraińskiej.
Nasz konwój 320 ton koców i materacy (koc waży 3 kg, materace 6 kg - wychodzi grubo ponad 50 tys. sztuk materacy, niech to ktoś objętościowo sobie wyobrazi) już jest we Lwowie - a pudełka ze zdjęcia dziwnie przypominają pudełka z bronią a nie koce - jest to na wykopie.
Oficjalnie ani NATO ani Rosja w konflikt się nie mieszają, nieoficjalnie będziemy mieli wojnę domową na Ukrainie również z naszą kropelką oliwy w tym ogniu. "
 
(http://wiadomosci.onet.pl/kraj/siemoniak-nie-bylo-zadnych-ustalen-nt-dostaw-broni-dla-ukrainy/c3jtv)
 
 

Portret użytkownika gość1

Polska to dziwny,

Polska to dziwny, rozkładający się kraj. znów wybiją nam najlepszych żołnierzy w jakiejś wojnie islamskiej, nasza armia jest nieliczna i słabo uzbrojona, mamy posyłać tam nasze nieliczne  F-16 ??? dlaczego żydzi nie poślą swojej armii? przecież to u ich granic! jak nam Rosjanie zrzucą atomówkę na Warszawę to będziemy totalnie bezradni. pieniądze przestaną istnieć bo wszystko jest sterowane z Warszawy! nasze wojsko powinno bronić naszego terytorium a nie dać się wmanewrować w nie nasze wojny. sojusz sojuszem ale obecnie jesteśmy bardziej zagrożeni niż pół roku temu a wojska NATO są u nas w ilości 200 ludzi. A może plan ograniczenia liczby ludności o 50% się realizuje na naszych oczach? Dlaczego Izrael milczy? bo niech się wybiją inni.

Portret użytkownika P.WALKER

ręka noga mózg na scianie.kto

ręka noga mózg na scianie.kto znowu wpadł na taki super pomysł?widze wpływ usa. na polaczków by wpiep........sie w nie swoje sprawy i szukac sobie wrogów.poske zęby sfędza juz od dawna.banda tuska ma fałszywe poczucie bezpieczeństwa.Nato srato.przyjdzie cywilom polskim bronic sie samym.

Strony

Skomentuj