Polska tarcza antyrakietowa

Kategorie: 

internet

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało w w przyszłym roku wyłoni firmę, która zajmie się budową systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej. Projekt ma się nazywać Wisła i być inwestycją po części realizowana przez polski przemysł zbrojeniowy. MON planuje do roku 2022 nabycie sześciu baterii rakiet tworzących tarczę antyrakietową średniego zasięgu.

 

Do przetargu stanęły dwie firmy jedną z nich jest Eurosam czyli Thales i MBDA a drugą amerykański Raytheon, producent systemów Patriot. Kontrakt ma opiewać na sumę ponad 26mld zł. Ralph Acaba jako wiceprezes Pionu Zintegrowanych Systemów Obrony Przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Raytheon Integrated Defense Systems podpisał już wstępne porozumienia z polskimi firmami zbrojeniowymi. Wśród polskich firm znalazły się między innymi: PIT-RADWAR, MESKO i TELDAT.

 

Firma Raytheon poszukuje firm które mogłyby się przyczynić do unowocześnienia poszczególnych części systemu Patriot. Planowane jest wspólne przedsięwzięcie firmy Raytheon i polskich firm w celu stworzenia nowej generacji rakiet. Miejmy nadzieję że podpisanie tego kontraktu nie będzie takim samym niewypałem jak inne polskie inwestycje offsetowe w polskim przemyśle zbrojeniowym. Może się nagle okazać że firma która wygra przetarg nie będzie skłonna do dzielenia się swoimi patentami z polskimi podwykonawcami czy kooperantami.

 

Jak wiadomo gdy chodzi o duże pieniądze, zawsze przychodzą nam na myśl wszystkie polskie afery. Jednak potrzeba modernizacji polskiego wojska jest w obecnych warunkach geopolitycznych, najważniejszą sprawą mająca na celu wzmocnienie pozycji naszych sił zbrojnych. Może i daleko nam do wielkich mocarstw ale chyba warto się zabezpieczyć aby nie powtórzyła się historia z 1939 roku. Jak pamiętamy wtedy też byliśmy zapewniani o bezpieczeństwie wynikającym z posiadania umów międzynarodowych, które w chwili zagrożenia stały się zwykłymi świstakami papieru.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Creed1

Priorytetem obrony Polski są:

Priorytetem obrony Polski są: systemy obrony p-lot i p-rak, Obrona Terytorialna, mobilna armia oraz systemy do walki elektronicznej. Ponadto zdolność do zadania kontruderzenia, czyli możliwość niszczenia infrastruktury na terenie wroga. Posiadamy trzech przeciwników - Rosję i Niemcy oraz Aszkenazyjczyków, jako wroga także wewnętrznego. Interesy tych trzech stron reprezentowane są poprzez obecność ich agentury w obecnych władzach.
 
Niemcy zaczynają grać na upadek NATO, niewątpliwie dogadani są z Rosjanami. Ich wspólnym celem jest podział Europy na strefy wpływów.
 
Nie będzie wolnej i bogatej Polski bez możliwości zapewnienia jej bezpieczeństwa militarnego.

Portret użytkownika euklides

Heh wiedziałem, że kremlowska

Heh wiedziałem, że kremlowska [EDIT] zacznie płakać. Sam nie jestem miłośniekiem państwa, ale system przeciwlotniczy i antyrakietowy - broń w każdym calu defensywną może krytykować tylko kompletny debil albo pracownik obcego państwa nastawionego wrogo do Polski.

Portret użytkownika Infor

z tą tarczą to nie zdążą...

z tą tarczą to nie zdążą... bo III wojna światowa zacznie się 21 08 2021 najprawdopodobniej tj wg przepowiedni... co do naszego kraju to już stracony... i przejęty... trzeba zacząć uczyć się hebrajskiego.... juz wkrótce to będzie język urzędowy w Polsce...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ależ mylicie się moi

Ależ mylicie się moi Drodzy... Armia polska ma sie stać napotężniejszą armią z wszystkich krajów UE, bo to własnie Polacy maja bronić Zachodu w wojnie ze Wschodem.
 No i kupowac wszystko co do tego potrzebne z Zachodu, by nabić kiesę syjonistycznym bękartom ludzkości.
To Polacy mają być wyeksterminowani własnie w działaniach wojennych, do magicznej liczby 15 mln zapodanych kilka lat temu przez gnoja Olechowskiego.
Polska ma być "El Dorado" Judeopoloni, więc miejsca musza się zwolnić...

Portret użytkownika ben

I tak rodzi sie państwo

I tak rodzi sie państwo totalitarne rzadzone  przez chorych psychicznie za aprobatą ludzi  którym wydaje sie że państwo rządzone  przez dzisiejsze partie jest w stanie zagwarantować im bezpieczeństwo i świetlaną przyszłość.Znajac prawdziwe intencje  naszych  rządzących  można  stwierdzić  że osoby  te i ich pochodzenie oraz wrodzona  niecheć  do państwa Polskiego  doprowadzi nas   do całkowitego wyniszczenia i upodlenia  taki jest cel  syjonistów  i ich popleczników.Państwo Polskie  jest w agoni finansowej a nasi  tfu.. politycy wkręcają nas  w jeszcze wieksze długi . Nie zmieni to naszej obronności  w dobie  tak potężnych arsenałów bojowych to co proponuje nasz rząd  jest nabijaniem  własnej kieszeni   i  obniżenie  życia obywateli. Pytanie kto doprowadził do tej sytuacji kto powinien ponieść tego konsekwencje ,a kto za to zapłaci wiadomo my!
W 2003 roku podpisano umowę pomiędzy   Izraelską   firmą RAFAEL, MESKO i MON dotyczącą produkcji PPK SPIKE.
 I tu jest haczyk tj... cała prawda o  intencjach sprzedajnej władzy i ich machlojkach oraz kto siedzi u  władzy.
NARODZIE  ZBUDZ SIĘ I POWSTAŃ I WALCZ.

Portret użytkownika didier

looooooooool co jest

looooooooool
co jest groźniejsze 40 tyś armia czy 40 mln obywateli ???
Bo takie mamy obecnie siły, 
Taki system obrony to tylko straszak, prewencja i to nie dla wrogich mocarstw tylko dla zwykłych obywateli. Zwykły obywatel nie będzie robił w pory....tak bardzo,  bo w razie czegoś narobi na pewno.

Gdyby takie systemy były coś warte to wojny w afganistanie czy vietnamie byłyby wygrane z marszu.

Oczywiście taka obrona może przesądzić o wyniku walk, ale tylko wtedy gdy proporcja wojsk walczących i technologji jest na podobnym poziomie. 
Mniej więcej:
co nam po tarczy-antyrakietowej jak wróg będzie miał 150 tys wojska bez rakiet, a my 40 tyś wojska z tarczą ?

Wyprodukować 5mln polskiej broni + amunicja, zkopać, zamknąć i podać do wiadomości światowej.  

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Skomentuj