Polska świętuje odzyskanie niepodległości, której aktualnie nie posiada

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Dzisiaj 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. Obchodzi się je formalnie od 1937 roku, kiedy to zapisano w ustawie, że jest to symboliczna data ponownego powstania Polski po 123 latach zaborów.  To dobra okazja do tego, aby zapytać czy rzeczywiście jest co świętować i czy twierdzenie, że Polska jest niepodległa nie jest nadużyciem.

 

Trzeba przyznać, że Polska była niepodległa po 1918 roku, kiedy odzyskano państwowość. Potem jednak przyszła wojna i przez nasz kraj przetoczyły się dwa totalitaryzmy. Najpierw zniszczyli go Niemcy, a potem w niewolę wzięli bolszewicy nieco skrótowo utożsamiani z Rosjanami. Przez ten cały czas trudno mówić o niepodległości, PRL to była raczej autonomia.

 

Jednak PRL zbankrutował, a ZSRR upadł i w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku znowu można było mówić o tym, że Polska odzyskała niepodległość. Co z tego skoro przekupieni pokaźnymi apanażami polscy politycy postanowili przystąpić do Unii Europejskiej. Proces ten rozpoczął się poprzez zgłoszenie formalnego wniosku o członkostwo w 1994 roku.  Nastąpiło to zaledwie 5 lat po wyjściu z podległości względem Moskwy.

 

Polska stała się członkiem Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, ale była to zupełnie inna UE niż ta, z którą mamy do czynienia obecnie. Najpierw forsowano konstytucję Unii Europejskiej, ale po serii porażek w referendach uznano, że nie można pozwolić na demokrację, gdyż jest przeszkodą i dokonano zmiany nazwy z konstytucja na traktat, od miejsca podpisania zwany lizbońskim.

Dokument ten opisuje reformę UE i został przyjęty w grudniu 2007 roku. Polska ratyfikowała go 1 grudnia 2009 roku, kiedy podpisał się pod nim nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński. To właśnie wtedy uznaliśmy, że Unia Europejska jest państwem, a my jesteśmy jego częścią. Podległość względem Moskwy, zastąpiliśmy podległością wobec Brukseli.

 

Ostatnie kryzysy polityczne w naszym kraju, w które aktywnie włączała się Bruksela, wskazują na to, że rzeczywiście traktowani jesteśmy jak kolonia. W związku z tym świętowanie niepodległości jest przynajmniej nie na miejscu. Jest to tym bardziej szkodliwe, że sprawia wrażenie jakby Polska była niepodległa, co dodatkowo utrudnia społeczeństwu zrozumienie sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

 

Na plus należy zapisać, że pamięć o historii Polski i jej dokonaniach, nie zaginęła, a setki tysięcy ludzi znowu przejdą w całym kraju w Marszu Niepodległości. Jak cenna jest ta inicjatywa świadczą wściekłe ataki międzynarodowego lewactwa na profile społecznościowe marszu i jego organizatorów. To pokazuje, że jest potencjał na zmianę i widać procesy dziejowe, które może pomogą nam w najbliższym czasie odzyskać utraconą niepodległość. Wielka Brytania dała przykład co można zrobić, aby powiedzieć dość.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (11 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.plKomentarze

Portret użytkownika teterete

My jako Polacymamy jeden

My jako Polacymamy jeden zasadniczy problem. Kto by nie siedział na stanowisku prezydenta, to zawsze pan Tadziu, albo pan Franiu zrobiłby lepiej. A sprawa rządów jest bardzo prosta. Zaznaczę, że winę za obecny stan informacyjny, który odbija się na naszych zachowaniach ponoszą media. Nie te polskie - bo ich nie ma. lecz te obce, które wiedzą jak wpływa na ztan psychiczny informacja i jak można nią wpływać na człowieka. U nas trwa to od dłuższego czasu. Na zachodzie i na wschodzie naturalne są badania "ponadnaturalnych zjawisk" u nas twierdzi się, że to zabobon. Podczas gdy w USA opracowuje się klucz oporności skóry ludzkiej do odczytu jego stanów  świadomości i zamiarów, to w Polsce pożycza się 68 milionów Euro na świete nigdy. Gdyby choć milion przeznaczyć na badania nowych technologii...ech.  Ogólnie jesteśmy podzieleni poprzez media. Wszyscy jesteśmy mądrzy. Mnie uczy teściowa, teść, żona, syn, córka, kolega, przyjaciel...każdy mnie poucza, każdy wie lepiej i nikt nie słucha...ot co, nikt mnie nie słucha...Dopuki się to nie zmieni, dopuki nie zmienimy systemu demokracji na bezpośredni i jednomandatowy, to zawsze będzie ktoś wiedział lepiej. Jezeli przyjmiemy zasadę, że do polityki startuje się po specjalnym, politycznym przygotowaniu - choćby podyplomowe studia w tym kierunku, wielu ludzi by spało spokojnie, że ministrem obrony jest człowiek po Akademii Wojskowej z dwuletnimi studiami podyplomowymi z zakresu działań politycznych na gruncie obrony marodowej i współpracy w tym zakresie z innymi państwomi. MIło by było, gdyby ministrem rolnictwabył człowiek po Akademii Rolniczej a nie prezes partii jakichś tam oszołomów. Jezeli da się władzę specjalistą w tym zakresie, to ludzie zaczną inaczej postrzegać tą naszą ojczyznę. Dlaczego w radio pracuje pan po studiach prawniczych mając tylko pur radiowy? A jak to się ma do dyplomowanego dziennikarza po studiach? Gdy ułożymy w ten sposób państwo, to będzie wszystko działało jak dobrze naoliwiona maszynka. Chłop na roli a nie w sejmie, Prawnik w kancelarii a nie na scenia jako artysta, artysta na scenie a nie na zmywaku w niemieckim hotelu...młody człowiek w pracy w polskiej firmie wspierającej polską gospodarkę. Ot co. W ten sposób znajdziemy szacunek dla siebie, a nie wiecznie będziemy madrzejsi i zawsze będziemy robić lepiej niz inni, a na prezydenta USA powiemy "koleś", zamiast odniesc się z szacunkiem... 

Portret użytkownika Surun

Tę księgę przysłała mi prof.

Tę księgę przysłała mi prof. dr hab. Maria Dorota Czajkowska-Majewska, jako godną rozpowszechnienia w Polsce, a sama otrzymała ją od zaprzyjaźnionej lekarki z Niemiec.

Proceder masowego wszczepiania zdrowym osobom chorób i śmierci trwa już od ponad 100 lat. Zaczął się w Anglii i w Niemczech. Zarówno wtedy, jak i dziś ludzie buntowali się przeciw tym medycznym zbrodniom.

Zbrodnie szczepionkowe rozpoczęto już przed przeszło stu laty w Anglii i w Niemczech, gdzie dzieciom wszczepiano ospę, a dorosłym syfilis. Prezentuję tu księgę nawołującą do szerokiego oporu społecznego wobec szczepień, zatytułowaną „Cmentarz szczepień” wydanej w Niemczech w 1912 roku, z udokumentowanymi szkodami poszczepiennymi w tym głównie śmierci 36 tysięcy dzieci i wielu dorosłych, zawierającej dokładne daty urodzin i śmierci wkrótce po szczepieniu oraz wiele wstrząsających fotografii, które mówią same za siebie.
W Anglii w końcu XIX w. tysiące ludzi zachorowały na poszczepienną ospę i umarły (umierało wtedy 1/3 zaszczepionych). Po tych tragicznych doświadczeniach mieszkańcy Leicester zbuntowali się przeciw masowym szczepieniom i szturmem wzięli lokalny magistrat. Zwyciężyli ze skorumpowanymi urzędnikami, których zmusili do zniesienia przymusu szczepień. Rezultatem tego zwycięstwa i braku szczepień w Leicester było to, że podczas kolejnej epidemii ospy, umieralność wśród nieszczepionych w Leicester była 5 razy mniejsza niż wśród zaszczepionych w innych miastach.
www.whale.to/vaccines/leicester_antivaccination_league.html

Doświadczenia historyczne uczą nas, że o wolność do życia i bycia zdrowym trzeba walczyć z establiszmentem pieniądza, dla którego ludzie są tylko towarem. Korporacje farmaceutyczne wyliczyły sobie ile można zarobić na każdym ludzkim ciele, jeśli urzędowo zmusi się je do szczepień i wiedzą, że są to setki miliardów $ rocznie. Dlatego w każdym kraju zatrudniają potężną armię lobbystów i rządowych agentów (urzędników) oraz polityków, by pomagali im handlować ludzkim towarem. Ci urzędnicy oraz politycy są tylko stręczycielami farmaceutycznych zbrodniarzy.

Rozmiary szczepionkowych zbrodni są już tak wielkie, że dyskutując o nich nie można posługiwać się eufemizmami, trzeba używać słownictwa, które oddaje istotę rzeczy. Śmierci poszczepiennej dziecka nie można nazywać „przypadkowym zbiegiem okoliczności” albo „efektem ubocznym”, tylko – zbrodnią. Przypadkiem byłoby gdyby dziecko samoistnie zachorowało i z braku opieki zmarło, ale tu mamy do czynienia z celowym „wszczepieniem śmierci” zdrowemu dziecku. Żaden urzędnik Sanepidu czy szczepiący lekarz nie może zasłaniać się niewiedzą o szkodliwości szczepień, bo ta wiedza jest dziś powszechnie dostępna i ich obowiązkiem jest ją zdobyć.

[prof. dr hab. Maria Dorota Czajkowska-Majewska]

 

więcej: http://porozmawiajmy.tv/wielka-ksiega-szczepionkowych-zbrodni/

http://naszeblogi.pl/22067-oswiadczenie-woli-o-odmowie-szczepienia-%E2%80%93-dla-sanepidu#.WA4mzAHJEyc.facebook

 

Portret użytkownika nem

UWAGA - PODPISANIE

UWAGA - PODPISANIE OŚWIADCZENIA JEST PUŁAPKĄ!!!!

ania (niezweryfikowany) 2012-01-26 [16:00]

Niestety w praktyce podpisanie takiego oświadczenie powoduje, że sprawa jest natychmiast kierowana do sanepidu, który zależnie od województwa, wysyła upomnienie, a następnie może nałożyć grzywnę...

Portret użytkownika N1KT

TAK JEST - TO PUŁAPKI...

TAK JEST - TO PUŁAPKI...
Ze wszystkimi oświadczeniami i petycjami gdzie trzeba zostawiać jakieś swoje dane.
Takie podpisanie jakiś petycji np. u kolonki czy idzpodprad jest niczym innym jak chwaleniem się że: jest się świadomym człowiekiem, czuję zagrożenie, nie dam się wam sukinsyny, przyjdzie pora to będę was zabijać za to, mam swoje poglądy, nie łykam waszej fałszywej propagandy, nie zgadzam się na nic co wymyślicie i jestem waszym wrogiem na zawsze.
I uwaga też na podpisanie nie zgody na wykorzystania narządów kiedy coś się komuś stanie. (nie podpisywać takich rzeczy bo to jest ta sama sytuacja - podpiszesz będziesz celem na świeczniku u lewaków...) Lepiej w takim przypadku nagrać film video ze słownym oświadczeniem nie zgadzam się na wykorzystanie moich organów po śmierci obcym osobom - jedynie najbliższej rodzinie wymienić konkretnie komu. Na koniec pokazać swój dowód przeczytać dane pesel i serie dowodu, nagrać na 2 płyty cdr pokazać rodzinie płyty i powiedzieć co na nich jest i tyle w temacie...

Duduś podpisałeś szczepionki i Polacy ci tego nigdy nie zapomną... masakra co za dno...

Portret użytkownika Anyari

Jest mi bardzo przykro.

Jest mi bardzo przykro. Wczoraj u nas był Prezydent Polski i to było wydarzenie. Niestety, do tego czasu między godziną 14 a 18 nie działo się kompletnie nic. Zabrałam mojego pięcioletniego synka, by pokazać mu Święto Niepodległości. Był rozczarowany. Ja też. 

Portret użytkownika Eva11

wiesz wogole czym jest cyrk

wiesz wogole czym jest cyrk,ze tak go polecasz ?

to odzwierciedlenie blazenskiego swiata z dodatkiem widoku cierpienia niewolonych istot...

to tez mniejsze zlo ? lepszy wybor ?

bo miniatura ,tej calej blazenady na siewiecie ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj