Polska samorządność w obliczu COVID to żart

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mnożące się na całym świecie protesty przeciw ograniczeniom pandemicznym najczęściej korzystają ze skandowanego słowa „wolność”. Poza wolnością słowa ludziom potrzebna jest swoboda podejmowania decyzji  politycznie i gospodarczo rozumiana jako samorządność. Polscy samorządowcy są przykładem pustego frazesu, za którym nie ma nic innego jak truchlejąca moc lojalności partyjnej. Nie wiem ile szamba w Wiśle będzie musiało popłynąć, by samorządność zaczęto kojarzyć z zaradnością i odpowiedzialnością gospodarczą.

 

Próbą niełatwej konfrontacji z władzą centralną jest decyzja gubernatorów kilku stanów amerykańskich, którzy kierując się oceną obywateli odważnie podjęli decyzję o zakończeniu pandemii na zarządzanym przez nich terenie. Choć wielu wątpiących nie sądziło, że dożyje radosnej chwili zakończenia obozem cuchnących ograniczeń, właśnie usłyszeli, że 10 marca nastąpi rozstanie się z maskami, a wszelka działalność gospodarcza reaktywowana.

 

W ocenie tego gestu dominuje wniosek rozszerzenia uprawnień stanowych. Przykład dał gubernator Teksasu Greg Abbot oznajmiając na konferencji: „To musi się skończyć. Pora otworzyć Teksas w 100%. Ktokolwiek chce pracować powinien mieć tę możliwość. Każde przedsiębiorstwo, które chce działać, powinno otworzyć się.” Wydane rozporządzenie znosi obowiązek nakładania masek i zakazuje nakładania kar na obywateli za ich brak. Michigan, Louisiana, Missisipi również zniosły dotychczasowe restrykcje. Na te nowiny opinia publiczna zawrzała gniewem. Grzeczny gubernator Kalifornii oburzył się na taką nieodpowiedzialność w trwającej pandemii.

Teksańska samorządność nie służy polityce prezydenta Joe Bidena, który porównał podejście G. Abbota do mentalności neandertalczyka. Nie pozostając dłużnym gubernator  odparował, że to Biden polityką imigracyjną stwarza dużo bardziej realne zagrożenie zawleczeniem wirusa do Ameryki. Diagnozowani jako pozytywni, migranci transferują chorobę przybywając z południa i  wędrując dalej, bądź wtapiając się w społeczność Teksasu. Przyziemny problem obowiązku noszenia masek pozostając w sprzeczności z wolnością osobistą obywateli skutecznie podzielił Amerykanów. „Płacę podatki, chcę by respektowano mój wybór czy mam zakładać maskę, czy nie. Mam prawo do oddychania tlenem bez sztucznych ograniczeń” – to głosy domagających się szacunku dla ich praw ze strony rządzących.

 

Śmiałe decyzje samorządowców stanowych wywołały błyskawiczną falę migracji wewnętrznej. Ludzie przenoszą się z odległych stanów do uwolnionych od  szaleństwa pandemii dostrzegając możność odzyskania normalnych warunków egzystencji dla siebie i rodzin. Oto przykład jak prosta odważna decyzja samorządowca, który jak zdrowa ryba płynąca pod prąd, wyzwolił działanie. Czy są równie mądrzy i odważni w Polsce? Poczekajmy jeszcze chwilę. Tylko chwilę.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Wiecie jaka jest SKALA

Wiecie jaka jest SKALA MANIPULACJI informacyjnej o Covidzie ? NIe wiecie ? No to sobie sami to znajdźcie.Tego się nie da opisać w kilku zdaniach w stylu to...bo, to tamto...To jest pewien DESTRUKCYJNY SPOŁECZNIE proces który sie dzieje.To trzeba samemu DOKŁADNIE PRZEŚLEDZIĆ No i nie... waż się mi sie tu pisać o Covidzie coś, co nie pasuje do epidemii ....osz qarfna ...PANDEMII ! No sorrry....A ta jest w ogóle ? 

Portret użytkownika Quark

Aha , czyli coś wiesz ale nie

Aha , czyli coś wiesz ale nie powiesz bo tak i już ! No to skoro nie masz nic światu do przekazania to po co wogóle głos zabierasz ? Myślisz , że "aurą" tajemniczości dodasz sobie wiarygodności ?? Nie tędy droga ! Oczywiście wiem , że chciałeś JEDYNIE wyładować swoją emocjonalną frustrację i złość ... tyle , że miejsce ani forma nie jest ku temu odpowiednia , niemniej jednak jeśli Ci ulżyło ... to dobre i to !

Portret użytkownika inzynier magister

oficjalne dane są takie: 

oficjalne dane są takie: 

30 zgonów i blisko 3,7 tysiąca niepożądanych odczynów poszczepiennych odnotowały polskie władze medyczne podczas dotychczasowych szczepień przeciwko Covid-19. Najwięcej takich przypadków dotyczy preparatu produkcji Pfizer/BioNTech.

Dane dotyczące akcji „wyszczepiania Polaków” podała wiceminister zdrowia Anna Goławska podczas posiedzenia połączonych sejmowych Komisji: Zdrowia oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jak powiedziała, w naszym kraju zanotowano 2 172 niepożądanych odczynów po szczepionce firmy Pfizer, 59 po preparacie firmy Moderna i 1 446 po produkcie AstraZeneca.

„Wiceminister zdrowia podała, że jeśli chodzi o szczepienia preparatem firmy Pfizer do tej pory w Polsce odnotowano 2172 zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 57 ciężkich, 345 poważnych i 1770 łagodnych. Dla szczepionki Moderna odnotowano 59 zgłoszeń nop, z czego 49 łagodnych, 8 poważnych, 2 ciężkie, a dla szczepionki AstraZeneca zgłoszono 1446 nop, z czego 4 ciężkie, 136 poważne i 1306 łagodne. Zaznaczyła, że są to dane na 2 marca” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

a nieoficjalne 10 razy więcej zgodnów i odczynów chorobowych po wstrzyknięciu substancji znamienia bestii !

Jak się robi Polaków i ludzkość na "genetycznego wnuczka" - Kod Żródłowy...\

https://youtu.be/wSveUxTJF_s

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Problemem dużej części

Problemem dużej części polskich samorządowców jest fakt, że zachowują się tak, jakby im ten stan rzeczy odpowiadał. Jedynie niewielka grupa włodarzy i radnych podejmuje jakikolwiek opór przed kolejnymi niszczącymi działaniami rządu związanymi z plandemią. A większość mniej lub bardziej świadomie milczy w tej sprawie i przykłada pośrednio rękę do niszczenia życia wielu polskich rodzin. Ne mówiąc już o tym, że sejmowe i senackie przepychanki przenoszą się do wielu samorządów, a ludzie są pozostawieni sami sobie i nie są w stanie załatwić spraw w urzędach, dlatego, że te z powodu obostrzeń zamieniły się w oblężone twierdze.

Strony

Skomentuj