Polska reprezentacja może nie pojechać na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dokładnie za trzy miesiące w Rosji rozpocznie się największa impreza sportowa tego roku, którą niewątpliwie będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Polska reprezentacja powinna wystąpić 19 czerwca 2018 roku w meczu z Senegalem, ale może się okazać, że nie wystąpi, bo impreza w Rosji zostanie przez polskie władze zbojkotowana.

Wszystko z powodu kryzysu dyplomatycznego do którego właśnie doszło na skutek otrucia byłego sowieckiego szpiega Siergieja Skripala. Podwójny agent, brytyjsko-rosyjski, od 8 lat mieszkał na terytorium Wielkiej Brytanii. 66- letniego pułkownika rosyjskiego wywiadu znaleziono w złym stanie na ławce przed centrum handlowym Maltings w Salisbury. Wraz z nim na ławce znaleziono również jego 33 letnią córkę Julię, która znajdowała się w bardzo podobnym katatonicznym stanie jak on. Do dzisiaj obydwoje pozostają w szpitalu w stanie krytycznym. Wszystko wskazuje na to, że zostali otruci środkiem paraliżująco-drgawkowym.

 

Brytyjskie władze na zamach zareagowały bardzo gwałtownie. Od początku o zamach oskarżono Rosjan. Tłumaczono to w ten sposób, że gaz bojowy, który użyto do ukarania Skripala musiał powstać w Rosji, bo jego produkcją zajmował się tylko jeden rosyjski instytut. Władze Wielkiej Brytanii wystosowały do Rosji oficjalne ultimatum w związku z zamachem, ale MSZ Rosji właściwie to zignorował.

Dzisiaj premier Wielkiej Brytanii, Teresa May, ogłosiła wydalenie z Londynu 23 wysokich rangą dyplomatów, którzy zostali oficjalnie uznani "niezgłoszonymi" rosyjskimi agentami przebywającymi w rosyjskich placówkach dyplomatycznych. Zapewne MSZ Rosji przygotuje stosowne retorsje. Dzisiaj ogłoszono również, że nikt z reprezentantów władz Wielkiej Brytanii nie pojawi się na stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Nie wybiera się tam również nikt z brytyjskiej rodziny królewskiej. Ten bojkot to może być jednak dopiero początek. 

 

Jeśli rozwój sytuacji ze Skripalem będzie nadal dążyć do eskalacji to zaraz możemy się dowiedzieć, że również reprezentacja Anglii może przyłączyć się do retorsji względem Federacji Rosyjskiej bojkotując mundial. Gdyby tak się stało można założyć, że podobnie mołaby zrobić Polska, bo nasz kraj uwielbia wychodzić przed szereg zwłaszcza manifestując swoją podległość względem uważanych za mądrzejszych od nas anglosasów. 

 

Scenariusz ten jest już na horyzoncie, bo szef MSZ, minister Czaputowicz oświadczył, że Polska solidaryzuje się z Wielką Brytanią w tym kryzysie. Rusofobia podniesiona przez obecne polskie władze do rangi oficjalnej ideologii państwowej, wskazuje na to, że jeśli tylko będzie okazja dokopania Rosji, to Polska skrzętnie z niej skorzysta.

 

Oznacza to, że rządzący mogą nawet spróbować wycofać z Mundialu polską reprezentację, co mogłoby być przedstawione społeczeństwu jako konieczna i potrzebna sankcja. Pozostaje tylko pytanie dla kogo taka ewentualna absencja będzie bardziej dolegliwa, dla rosyjskich władz czy dla polskich kibiców?


  

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika FAN

pół biedy, jak nasi kopacze

pół biedy, jak nasi kopacze gały, nie pojadą na te MISTRZOSTWA ŚWIATA I OKOLIC, ale znacznie gorzej będzie, jak zamiast na mistrzostwa poślą Naszych dzielnych chłopaków z karabinami przeciwko Rosyjskim rakietom i ich najnowszej broni. 

A NIESTETY MAM TAKIE ODCZUCIE, ŻE WSZYSTKO TO WŁAŚNIE DO TEGO ZMIERZA, zwłaszcza jak się posłuch ślinotoku niby Naszych politykierów zarówno tych obecnych, jak i poPRZEDNICH popaprańców .

P.S OCZYWIŚCIE WSZYSTKO TO W IMIĘ sojuszów z pizdzielcami,którzy już Nas tyle razy w przeszłości wydymali, ale  I TERAZ WYDYMAJĄ ZNOWU, JAK MY PIERWSI OBERWIEMY Rosyjskimi rakietami, a ofiary już w pierwszych dniach Nasze BĘDĄ LICZONE W MILIONACH. 

Portret użytkownika OTTOOT

każdy POlityk i PiSmak który

każdy POlityk i PiSmak który pisze dużymi literami miał do szkoły POd górkę ...nikt nie podskoczy syjoniSStom w planie zniszczenia Sławian i białej rasy jak nie My sami kazdy w swoim miejscu i swoim działaniu ....pamiętajcie wszędzie kto mówi prawdę wrpost zawsze jest pod ich kontrolą

Portret użytkownika Piotr00000

Tylko co z tego, że Polska

Tylko co z tego, że Polska wystąpi jak nie będzie z kim grac, bo zostanie tak mało kraii. I w tym złego, to nie wina Pisu ,że tak jes z tymi Rosjanami. Przyzwyczaliliście do rządów PO ,że nic nie robili przez 8lat, nawet nie wiedziliście jakei afery ,a teraz raptem się obudziliście ,bo przez Polacy nie wystąpią. Ja bym wolał żeby Polska wystąpiła ze wszystkimi krajami, bo jak Anglii nie będzie poziom spadnie piłki noznej....

Portret użytkownika vagabondo

nie bojta sie dadza,dadza

nie bojta sie dadza,dadza genotypowi owcy i barana pilke ogladac a pod plaszczykiem igrzysk opitola zaborcom z ussraela  resztki kapitalu polskiego,za to genotyp owcy i barana bedzie w siodmym niebie przed magicznym pudlem siedzial chlal tanie piwsko i zajadal sztuczne nafaszerowane chemikaliami miesko etc.etc.!!!!! Kaczor,Juda,Daniels z Morawieckim juz maja plan!!!

Portret użytkownika kolo21

Nie jestem fanem Rosji, ale

Nie jestem fanem Rosji, ale już mnie to w....wia te nalatywanie na nich. Żygam tym dosłownie, słysząc od prawie 30 lat, jak to Rosja na nas uderzy, co to ma nie wykierowane w nas itp. Jak by chcieli to by dawno weszli, jak nóż w masło. A Ameryka, NATO nie mieli by pieniędzy na interwencję. Żygam też tą całą polityczną propagandą. PIS niby wróg, a działa identycznie jak P.O  Ale nagonka musi być, bo Polak instyktownie popiera słabszego.

kolo21

Portret użytkownika Akamai

Rzeczywiście można

Rzeczywiście można zwymiotować. 

Dzisiaj znów ONZ omawia "okupację" Krymu przez Rosję.

Krym to autonomiczny region. Miał z Ukrainą tyle współnego co siodło ze świnią.

Na Półwyspie Krymskim leży Jałta. Czy to Ukraińcy wygrali II w/ś ?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika MiterMann

„MI5 truje kolejnego

„MI5 truje kolejnego rosyjskiego szpiega”
———————————

Co jest „dowodem”?
Pracował w „zakładach” i znaleziono go 8 km od „zakładów”.

A teraz odwróćmy tok myślenia.. Gdy kompletny amator chce popełnić przestępstwo, to nie robi tego w pobliżu miejsca, które mogłoby z taką łatwością nasunąć identyfikację. Na dodatek używając środków, które mogłyby go z łatwością zidentyfikować.
A tutaj proszę.
MI6 działa w sposób, w który nie zadziałałby kompletny amator.
Nie dziwne?
Z kolei co zrobiłyby służby Rosji, które chciałyby otruć podwójnego szpiega? Czy nie zadziałać tak, aby móc skojarzyć miejsce? Jeśli nie przez zachodnie media, które z definicji walą w Putina jak w bęben z klapkami na oczach, no to przecież przynajmniej przez Joe Quinna

Ani Joe Quinn, ani nikt postronny nie ma „dowodów” na to, co się stało. Można gdybać. Określać własne, subiektywne prawdopodobieństwo.
Ale jeśli już się gdyba, to wypadałoby przynajmniej uwzględnić cały kontekst, który rzekomo „jest wszystkim” i kombinować na wszystkie możliwe sposoby, a nie tylko zgodnie z własnym „chciejstwem” i w jednym kierunku.

Co jest odpowiedzią na walenie przez zachodnie media w Putina jak w bęben?
Walenie w „zachód” jak w bęben.

Symetria…

Strony

Skomentuj