Polska przygotowuje się do obrony terytorialnej na wypadek agresji Rosji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

To bardzo ciekawe, że w polskich mediach jest niezbyt wiele na temat tego, że Polska przygotowuje rezerwy armii, które mają być wykorzystane na wypadek ewentualnego sabotażu ze strony Rosji.

 

Jak podają ukraińskie media, Polska przygotowuje się na radzenie sobie z ewentualną agresją Rosji. Poinformowano, że przeszkolonych zostanie 10 tysięcy osób, które na wypadek konfliktu zbrojnego będą wykonywać "działania kontrdywersyjne".

 

Celem jest poprawa systemu obrony naszego kraju. Wiadomo już dlaczego WKU zaczęły nagle rozsyłać do rezerwistów wezwania w celu przydziału lokalizacyjnego na wypadek wojny. Chodzi o koncepcję lokalnej obrony terytorialnej, która zawsze może być skuteczniejsza, bo jest przeprowadzana przez miejscowych dobrze znających obszar działania.

 

Oficjalnie mowa o 10 tysiącach "wolontariuszy", ale raczej nie ma tu mowy o dobrowolności. Na tym etapie wzywani są głównie ludzie posiadający użyteczne z punktu widzenia wojska zawody, na przykład mechanicy samochodowi, ale jeśli ochotników nie będzie to zostaną oni wyznaczeni.

 

Aby zachęcić rezerwistów, którzy nie garną się szczególnie do wojaczki, podobno planowane jest płacenie specjalnego comiesięcznego dodatku w celu utrzymywania umiejętności. Ma wynosić równowartość kilkuset złotych, a warunkiem jego otrzymania ma być zobowiazanie sie do gotowości na wypadek wojny.

 

WKU stara się też ustalić kto jest w kraju,  a kto wyjechał z "zielonej wyspy". Jasne jest, że na wypadek uchylania się od służby  Żandarmeria Wojskowa raczej nie dopadnie kogoś kto pozostaje za granicą. Polska armia liczy dzisiaj około 100 tysięcy etatów, z czego do walki możemy wystawić około 30 tysięcy, reszta to administracja i oficerowie. Narodowe Siły Rezerwowe, które miały mieć 20 tysięcy członków wciąż nie są obsadzone. Nie widać jednak zbyt wielu chętnych do ginięcia na wojnie za naszych nierozważnych polskojęzycznych polityków.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika a.

Obrazek z Torunia: idzie

Obrazek z Torunia: idzie mężczyzna lat ok. 30 chodnikiem wzdłuż ulicy.  Z pobliskiego budynku wybiega chłopak w wieku ok. 12 lat, podbiega do faceta i go kopie i odbiega w stronę klatki. Mężczyzna zaczyna biec za chłopakiem, gdy widzi, że z klatki wychodzi ok. 5 chłopaków w wieku 17-20 lat z wyraźnym wyrazem dokopania facetowi. Gość zobaczył co się święci i uciekł. Dlaczego piszę o tej historii. Polska bowiem przypomina tego gówniarza. Judzona przez USRael na okrągło stara się dokopać Rosji. Rosja oczywiście widzi w czym rzecz. Widzi bandytę stojącego za Polską. 

Portret użytkownika Obdarzam łaską sprawiedliwych i przeklinam zepsutych!

Ci co mówia że lepiej

  • Ci co mówia że lepiej eyjechać, są niegodni wolności o którą boja sie walczyc.
  • P.S
  • DO WKU!!!
  • Czy jednostki w dużych miastach są wstanie uzbroić np 50 tyś mieszkańców w ak 47 lub rpg . Masę ludzi gra w gry i poradzi sobie ze sprzętem po 5 minutowym szkoleniu. Ważne by była broń i amunicja to wojsko moze w 2 dzni wzrosnać do 2mln a to już nie bedzie pierdnięcie.Lecz grad kul . Broń do instalowania w samochodach macie, np m60 z elektronicznym spustem. ?
  • zróbcie konkurs na strzelca wyborowego w sród cywili. Da dobre rozeznanie i mozliwośc rozmowy.
  • Ze wzgledu na mniejsze siły w sprzęcie, musicie  to zastąpić ludzmi.
  • zamykanie w koszarach jest nieskuteczne bo stwarza atmoswere więzienia...
  • Bądź przekonany, że nie żal ci ceny, jaką zapłaciłeś za pomoc innym pod warunkiem, że twoje błogosławieństwo ich obejmujące nie spowoduje problemów dla ciebie samego. Bądź wdzięczny za to, co cię spotkało dzięki stosowaniu mądrości.

 

Portret użytkownika a.

Robienie wroga z Rosji - to

Robienie wroga z Rosji - to celowa działalność 'eskimosów' rządzących Polską od 1990 roku.  Kto jak kto, ale akurat Rosja nam nie zagraża w żadnej sprawie. Rosja nie ma roszczeń ani terytorialnych, ani finansowych ani żadnych innych. Rosja graniczy z Polską na małym odcinku. Rosja nie potrzebuje ani jednej rzeczy, ani jednego naszego polityka.Roszczenia terytorialne mają Niemcy, roszczenia finansowe mają Żydzi. Niemcy zachowują się w miarę spokojnie, natomiast 'eskimosi' - tu trzeba uważać. Od 1990 roku Polską rządzą niemal sami ludzie pochodzenia 'eskimoskiego'.  I to jest główne zagrożenie, a nie Rosja.

Portret użytkownika Carl

10 tyś zostanie

10 tyś zostanie przeszkolonych. To jak pirdnięcie. Widać, że rząd Polski tylko bierze zamiast działać. Z Rosją, czy USA trzeba ostro ( jak papryczka Chili ). Rosja nie spodziewa się jednego. Zresztą też nie spodziewa się rząd Polski. Jeśli Rosja wedrze się na terytorium Polski, a rząd Polski odmówi pewnego projektu dywersji zostanie policzone raz na zawsze w raz z wszystkimi politykami i Prezydentem! W Polsce na czas obecny ( tego się nie mówi ) jest tylko 120 tyś żołnierzy w razie pokoju! Teraz dodatkowo 10 tyś żołnierzy to jak pierdnięcie armaty! Gdy dojdzie to eskalacji trzeba wziąć saprawy w własne ręce i nie dać się wpakować do obozów mianem rządu USA rozlokowanymi na całym świecie i w USA, w tym w Polsce, do obozów interniowania, jak za czasów II wojny światowej. Znam cały system działania polityki międzynarodowej jeszcze za czasów Abrahama Nilkolna. A głównym promotorem całego zła jest klan Rotshild i ich sprzymierzeńcy na całym świecie, długo by tu wymieniać. Między innymi jest przygotowywany i realizowany plan Jezuitów z Watykanu ( plan NWO jest między innymi ich dziełem pod przykrywką kościoła ), ale o tym nikt nie wie. Powiem tylko jedno. Jeśli Rosja lub inny reżim wedrze się do naszych granic, żywy nie wyjdzie! Gwarantuje!

Portret użytkownika origen

co za brednie!!!  Jaka

co za brednie!!!  Jaka wojna!! Jeżeli będzie to dopiero z Ukrainą. Rosja od 23 lat nie jest państwem bolszewickim, ma  zupełnie inną politykę, nie ma czego się bać. Kiedy nareszcie większość Polaków to zrozumie., ..włączając polityków, w tym Kaczyńskiego przede wszystkim.

Portret użytkownika g-lo

Już widzę te rzesze Polaków

Już widzę te rzesze Polaków pragnących bronić tej bandy sk..ów zwących się naszym rządem. Prędzej uwierzę w to, że ten kraj opustoszeje w wyniku jakiejkolwiek agresji. Co prawda wariatów nie brakuje co są gotowi umrzeć z okrzykiem na ustach "niech zyje demokracja" jak ginęli bolszewicy za stalina krzycząc "niech żyje komunizm" jednak nie chce mi się wierzyć, że starczy ich do obrony tyłków tych bandziorów co rządzą w Polsce.

Strony

Skomentuj