Polska przygotowuje się do obrony terytorialnej na wypadek agresji Rosji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

To bardzo ciekawe, że w polskich mediach jest niezbyt wiele na temat tego, że Polska przygotowuje rezerwy armii, które mają być wykorzystane na wypadek ewentualnego sabotażu ze strony Rosji.

 

Jak podają ukraińskie media, Polska przygotowuje się na radzenie sobie z ewentualną agresją Rosji. Poinformowano, że przeszkolonych zostanie 10 tysięcy osób, które na wypadek konfliktu zbrojnego będą wykonywać "działania kontrdywersyjne".

 

Celem jest poprawa systemu obrony naszego kraju. Wiadomo już dlaczego WKU zaczęły nagle rozsyłać do rezerwistów wezwania w celu przydziału lokalizacyjnego na wypadek wojny. Chodzi o koncepcję lokalnej obrony terytorialnej, która zawsze może być skuteczniejsza, bo jest przeprowadzana przez miejscowych dobrze znających obszar działania.

 

Oficjalnie mowa o 10 tysiącach "wolontariuszy", ale raczej nie ma tu mowy o dobrowolności. Na tym etapie wzywani są głównie ludzie posiadający użyteczne z punktu widzenia wojska zawody, na przykład mechanicy samochodowi, ale jeśli ochotników nie będzie to zostaną oni wyznaczeni.

 

Aby zachęcić rezerwistów, którzy nie garną się szczególnie do wojaczki, podobno planowane jest płacenie specjalnego comiesięcznego dodatku w celu utrzymywania umiejętności. Ma wynosić równowartość kilkuset złotych, a warunkiem jego otrzymania ma być zobowiazanie sie do gotowości na wypadek wojny.

 

WKU stara się też ustalić kto jest w kraju,  a kto wyjechał z "zielonej wyspy". Jasne jest, że na wypadek uchylania się od służby  Żandarmeria Wojskowa raczej nie dopadnie kogoś kto pozostaje za granicą. Polska armia liczy dzisiaj około 100 tysięcy etatów, z czego do walki możemy wystawić około 30 tysięcy, reszta to administracja i oficerowie. Narodowe Siły Rezerwowe, które miały mieć 20 tysięcy członków wciąż nie są obsadzone. Nie widać jednak zbyt wielu chętnych do ginięcia na wojnie za naszych nierozważnych polskojęzycznych polityków.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika a.

Obrazek z Torunia: idzie

Obrazek z Torunia: idzie mężczyzna lat ok. 30 chodnikiem wzdłuż ulicy.  Z pobliskiego budynku wybiega chłopak w wieku ok. 12 lat, podbiega do faceta i go kopie i odbiega w stronę klatki. Mężczyzna zaczyna biec za chłopakiem, gdy widzi, że z klatki wychodzi ok. 5 chłopaków w wieku 17-20 lat z wyraźnym wyrazem dokopania facetowi. Gość zobaczył co się święci i uciekł. Dlaczego piszę o tej historii. Polska bowiem przypomina tego gówniarza. Judzona przez USRael na okrągło stara się dokopać Rosji. Rosja oczywiście widzi w czym rzecz. Widzi bandytę stojącego za Polską. 

Portret użytkownika Obdarzam łaską sprawiedliwych i przeklinam zepsutych!

Ci co mówia że lepiej

  • Ci co mówia że lepiej eyjechać, są niegodni wolności o którą boja sie walczyc.
  • P.S
  • DO WKU!!!
  • Czy jednostki w dużych miastach są wstanie uzbroić np 50 tyś mieszkańców w ak 47 lub rpg . Masę ludzi gra w gry i poradzi sobie ze sprzętem po 5 minutowym szkoleniu. Ważne by była broń i amunicja to wojsko moze w 2 dzni wzrosnać do 2mln a to już nie bedzie pierdnięcie.Lecz grad kul . Broń do instalowania w samochodach macie, np m60 z elektronicznym spustem. ?
  • zróbcie konkurs na strzelca wyborowego w sród cywili. Da dobre rozeznanie i mozliwośc rozmowy.
  • Ze wzgledu na mniejsze siły w sprzęcie, musicie  to zastąpić ludzmi.
  • zamykanie w koszarach jest nieskuteczne bo stwarza atmoswere więzienia...
  • Bądź przekonany, że nie żal ci ceny, jaką zapłaciłeś za pomoc innym pod warunkiem, że twoje błogosławieństwo ich obejmujące nie spowoduje problemów dla ciebie samego. Bądź wdzięczny za to, co cię spotkało dzięki stosowaniu mądrości.

 

Portret użytkownika a.

Robienie wroga z Rosji - to

Robienie wroga z Rosji - to celowa działalność 'eskimosów' rządzących Polską od 1990 roku.  Kto jak kto, ale akurat Rosja nam nie zagraża w żadnej sprawie. Rosja nie ma roszczeń ani terytorialnych, ani finansowych ani żadnych innych. Rosja graniczy z Polską na małym odcinku. Rosja nie potrzebuje ani jednej rzeczy, ani jednego naszego polityka.Roszczenia terytorialne mają Niemcy, roszczenia finansowe mają Żydzi. Niemcy zachowują się w miarę spokojnie, natomiast 'eskimosi' - tu trzeba uważać. Od 1990 roku Polską rządzą niemal sami ludzie pochodzenia 'eskimoskiego'.  I to jest główne zagrożenie, a nie Rosja.

Portret użytkownika Carl

10 tyś zostanie

10 tyś zostanie przeszkolonych. To jak pirdnięcie. Widać, że rząd Polski tylko bierze zamiast działać. Z Rosją, czy USA trzeba ostro ( jak papryczka Chili ). Rosja nie spodziewa się jednego. Zresztą też nie spodziewa się rząd Polski. Jeśli Rosja wedrze się na terytorium Polski, a rząd Polski odmówi pewnego projektu dywersji zostanie policzone raz na zawsze w raz z wszystkimi politykami i Prezydentem! W Polsce na czas obecny ( tego się nie mówi ) jest tylko 120 tyś żołnierzy w razie pokoju! Teraz dodatkowo 10 tyś żołnierzy to jak pierdnięcie armaty! Gdy dojdzie to eskalacji trzeba wziąć saprawy w własne ręce i nie dać się wpakować do obozów mianem rządu USA rozlokowanymi na całym świecie i w USA, w tym w Polsce, do obozów interniowania, jak za czasów II wojny światowej. Znam cały system działania polityki międzynarodowej jeszcze za czasów Abrahama Nilkolna. A głównym promotorem całego zła jest klan Rotshild i ich sprzymierzeńcy na całym świecie, długo by tu wymieniać. Między innymi jest przygotowywany i realizowany plan Jezuitów z Watykanu ( plan NWO jest między innymi ich dziełem pod przykrywką kościoła ), ale o tym nikt nie wie. Powiem tylko jedno. Jeśli Rosja lub inny reżim wedrze się do naszych granic, żywy nie wyjdzie! Gwarantuje!

Portret użytkownika origen

co za brednie!!!  Jaka

co za brednie!!!  Jaka wojna!! Jeżeli będzie to dopiero z Ukrainą. Rosja od 23 lat nie jest państwem bolszewickim, ma  zupełnie inną politykę, nie ma czego się bać. Kiedy nareszcie większość Polaków to zrozumie., ..włączając polityków, w tym Kaczyńskiego przede wszystkim.

Portret użytkownika g-lo

Już widzę te rzesze Polaków

Już widzę te rzesze Polaków pragnących bronić tej bandy sk..ów zwących się naszym rządem. Prędzej uwierzę w to, że ten kraj opustoszeje w wyniku jakiejkolwiek agresji. Co prawda wariatów nie brakuje co są gotowi umrzeć z okrzykiem na ustach "niech zyje demokracja" jak ginęli bolszewicy za stalina krzycząc "niech żyje komunizm" jednak nie chce mi się wierzyć, że starczy ich do obrony tyłków tych bandziorów co rządzą w Polsce.

Portret użytkownika achiles38

W odpowiedzie, dla BRUTALA,

W odpowiedzie, dla BRUTALA, na pytanie, NA KOGO,  to odpowiedź już podałem. A brzmi ona, ze na każdego z miejsc odległych na listach każdego ugrupowania, z jakimi się w choć jakimś stopniu utożsamiasz, albo na nikogo. Każda jedynka dwójka i tak do listy połowy, to swje osoby przez partyjki wystawiane w celu swego utrzymania. Jak to się potocznie mówi " MIERNY, BIERNY, ALE WIERNY I SIĘ WYROBI " . Zaś ci z dalszych miejsc na listach, to najczęściej są ludzie z łapanek w celu LIST WYBORCZYCH zapełnienia i są to dość często niepokorni LUDZIE, którzy zawsze mogą odejść z danego ugrupowania, jak się im coś nie spodoba. Odejdzie jeden niepokorny, mała bieda, ale jak będzie ich więcej, diabli mogą wziąść w łeb całą koalicję rządową i wybory od nowa. Co już historia pokazała. A co do KORWINA,  to jest tak zwana rezerwa obecnego układu utrzymania, nie bez powodu był przez tyle lat trzymany w obwodzie, z dala od WIELKIEGO KORYTA. Jest już:  KACZOR I DONALD, od lat, teraz jeszcze w tej spółce bedziemy mieli MIKIEGO, i już mamy DISNEYLEND  w komplecie, a co to oznacza, sami wiecie.

Portret użytkownika traska79

Prawda jest taka że czasy się

Prawda jest taka że czasy się zmieniają,dyskusje typu (gejo cos tam,gumowe członki)do niczego nie zmierzają,wschód czy zachód,prawica czy lewica tak to wszystko o d... rozczaś świat się zmienił.
My się szybciej sami powybijamy prosty przykład - Ukraina 
Kolejny przykład - angelus i koń który mówi Wink
Pozwole sobie wkleić coś z innego forum - dobry przykład
  
 
Patrząc na czasy w których żyjemy możemy zaobserwować wiele symptomów świadczących o tym że nasz czas dobiega już końca. Utopia to dobre słowo które charakteryzuje nasze czasy. Wszędzie możemy zauważyć pojawiające się informacje jakim to pięknym i wspaniałym systemem jest demokracja. Wprowadzamy ją nawet na silę w krajach arabskich gdzie panują całkiem inne wzorce kulturowe.
 
Demokracja jest starym ustrojem politycznym wynalezionym w Starożytnej Grecji gdzie jeszcze wtedy znaczyła tyle co „władza ludu”. Czy dziś demokracja jest tym czym była w starożytności? Dlaczego wmawia się nam że wszystko jest takie najlepsze skoro wielu ludzi wątpi w te słowa?
 
Władze które wybieramy nie kierują się dziś opinią swoich wyborców. Można nawet powiedzieć że wszyscy politycy po wyborach zmieniają swoje poglądy . Media donoszą wciąż o wszechobecnej korupcji na szczeblach władzy. Powszechne lekceważenie obywateli swojego państwa obecnie to norma wśród polityków. System polityczny jakim jest demokracja wypalił się już na tyle że wypadałoby poszukać innej drogi. Niestety innej drogi nie ma, brakuje nam nowego spojrzenia na ludzkość. Wszystkie pomysły na system władzy mamy już wypróbowane. Każdy pomysł powrotu do dawnych systemów skazany jest na niepowodzenie z racji ich niedoskonałości.
 
Moralność jest następną dziedziną która nie pozostawia złudzeń co do losu ludzkości. Upadek wartości jest wszechobecny. Wystarczy rozejrzeć się dookoła -czym ludzie teraz żyją? Czym do nas krzyczą nagłówki codziennej prasy, co nam serwuje telewizja i kino i jak przemycane są treści na które nie wyrażamy zgody jako społeczeństwo. Dzieje się tak tylko dlatego ponieważ rynek mediów znajduje się w rękach kilkunastu osób na świecie więc wielkie korporacje mówią nam co mamy myśleć i czym się interesować. Demoralizacja społeczeństwa nabrała obecnie dużego tempa a wraz z rozwojem internetu pojawiło się wiele zagrożeń które powodują zanik podstawowych wartości moralnych.
 
Gospodarka światowa wisi na krawędzi kryzysu do czego przyczynił się system bankowy który można powiedzieć że wymknął się spod kontroli a o tym czy ludzie żyją dostatnie decydują wskaźniki giełdowe. Stworzyliśmy stado hydr które pożera nasz wysiłek jaki wkładamy w pracę. Zachodzi pytanie dokąd będziemy jeszcze mogli utrzymywać całe stada nierobów których jedynym celem w życiu jest życie ponad stan i wykorzystywanie drugiego człowieka.
 
Podzielenie jakie ostatnio możemy zaobserwować we wszystkich krajach jest pierwszym krokiem do rozbicia więzi narodowej, etnicznej i społecznej. Mało kto z was zauważył że w każdym kraju występuje rozdział, ludzi zawsze coś dzieli i to nie jest naturalna sprawa ale planowe działanie sił które przez to łatwiej mogą nami zarządzać. Zapominają jednak że ta sytuacja może obrócić się przeciwko nim. Można to łatwo zauważyć patrząc na wydarzenia na Ukrainie czy też na podział jaki dokonuje się w naszym kraju gdy zaczynamy o czymkolwiek dyskutować. Podsuwane są nam ciągle nowe tematy które powodują podziały na tych za i przeciw.
 
Kiedyś na czacie Zmiany na Ziemi ktoś zaproponował stworzenie strony „Tylko dobre wiadomości” Powiedzcie szczerze kiedy ktoś z was słyszał jakąś dobrą wiadomość która miałaby zasięg globalny?Zaraz odezwą się osoby które zaleją mnie informacjami o postępie jaki się dokonuje w technice, medycynie i innych aspektach naszego życia. Ale czy ten postęp właśnie nie wywołał największych katastrof, nieszczęść i zagrożeń? Wprowadzając innowacje nie zauważamy nigdy drugiej strony medalu.
 
Każda nowa technologia niesie za sobą konsekwencje i skutki uboczne które są starannie ukrywane przed społeczeństwem. Przykładami mogą być Fukushima, Czernobyl, dziura ozonowa, wymieranie pszczół, skażenie Morza Bałtyckiego i wiele innych. Dzieje się to dlatego że rządzi nami pieniądz i mało kto bierze pod uwagę że wszystko ma swoja cenę. Zatruwamy sami siebie jedzeniem które jest produkowane w większości przypadków w oparciu o chemiczne dodatki, trwa wdrażanie upraw GMO, dodajemy sól drogową do wędlin. Zatruwamy naszą planetę i mało kto widzi że masowa produkcja, przemysł ciężki, chemiczny i inne mają bezpośredni wpływ na nasze najbliższe otoczenie.
 
Wszystkie zagrożenia jakie wymieniłem i te które pominąłem prowadzą do jednej konkluzji że nasz czas wkrótce dobiegnie końca i nie jest ważne czy będzie to CME, wojna, głód czy inne zdarzenie losowe na które nie jesteśmy przygotowani. Nie będzie chyba wielką przesadą i czarnowidztwem jeżeli napiszę- Czas się zwijać moi drodzy.

Udostępnij artykuł w sieciach społecznościowych.

 
 
I jeśli chcemy jeszcze coś zrobić to poprostu każdy z nas musi bardzo dobrze pilnować własnej d...
Pozdrawiam :):):)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czyli z Twojej wypowiedzi

Czyli z Twojej wypowiedzi wynika jedno...: "nic nie róbta, dajcie sie gnojom gnoic i czas się zwijać... Czyli palnąć sobie w łeb...."
 Bardzo konstruktywna postawa... A ja uważam, że o wszystko trzeba walczyć...  o każdy dzien wolności i honoru.. I tych co usiłują wdeptać w piach, wdeptać w ich własne eketrementy...
 żeby poczuli kim są...

Portret użytkownika traska79

Angelus chcesz liczyć licz na

Angelus chcesz liczyć licz na siebie wiem egoistyczne myślenie ale taka prawda a samemu góry nie przeniesiesz.Co ci to da czy bedziesz teraz po stronie Ruskich czy UE to wszystko jeden wielki szajs za przeproszeniem.Nie chodzi o to żeby palnąć sobie w łeb ja walcze do końca ale siły na zamiary Wink
Z tymi gumowymi członkami to mnie rozbawileś do łez Wink
Mam nadzieje że nie czujesz do mnie urazy Smile
Pozdrawiam. .

Strony

Skomentuj