Polska polityka jest wzorowana na serialu House of Cards?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Zatrudnienie na etacie przez dwa lata dla osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Oto założenie nowego socjalistycznego programu o nazwie "Pierwsza praca", który przedstawił prezydent Komorowski. Zdaniem przerażonego utratą stanowiska Komorowskiego jest to gwarancja zatrudnienia dla ponad 100 tysięcy młodych. Jest to oczywista kiełbasa wyborcza i co ciekawe jest to też kopia pomysłu scenarzystów popularnego serialu telewizyjnego House of Cards.

 

Mało tego, że kandydat Duda i jego żona wyglądają jak kopie głównych bohaterów popularnego serialu Franka i Claire Underwood, to jeszcze tonący w sondażach Komorowski zamierza zerżnąć pomysł Franka na pozostanie prezydentem USA. Fikcyjny prezydent Underwood wymyślił dziwny projekt rządowy - America Works!, którego celem była aktywizacja bezrobotnych na fundowanych przez rząd etatach. Aby to osiągnąć ogłosił stan wyjątkowy nazywając bezrobocie plagą i skorzystał z pieniędzy FEMA, aby opłacić 40 tysięcy etatów dla bezrobotnych.

 

Dofinansowujemy przez pierwszy rok zatrudnienie w pełnym wymiarze, nie tylko w wysokości wynagrodzenia, ale również wszystkich kosztów ponoszonych przez pracodawcę związanych z opłacaniem składek. To jest ponad 2,1 tys. zł miesięcznie, ok. 26 tys. rocznie - mówił Kosiniak-Kamysz.

 

Nasz miłościwie nam panujący Underwood - Komorowski planuje aż 100 tysięcy fundowanych przez podatnika etatów. Firmy będą dostawały pracowników od rządu, a potem po dwóch latach pewnie zostaną podstępnie zmuszone do ich zatrudnienia. Tak nasz socjalistyczna władza planuje zwiększyć ilość miejsc pracy. Byłoby to nawet śmieszne gdyby nie to, że władza zabierze pracownikom w podatkach by oddać, innym w pensjach.

Nie ma mowy o ulgach dla przedsiębiorców i obniżeniu danin publicznych. Nie ma też nawet planów likwidacji ZUS. Jest za to populistyczne wołanie z politycznej puszczy w której znalazł się wielki łowczy III RP - Bronisław Komorowski. Plan, że to urzędnicy będą przydzielać ludzi do firm to rozwiązanie żywcem z PRL, albo może rzeczywiście trzeba bacznie obserwować co zrobi filmowy Frank Underwood, bo nasi rządzący czerpią z jego pomysłów.

Trzeba też przyznać, że dla niektórych osób trwale bezrobotnych na skutek nadmiernego opodatkowania pracy, może to być szansa sprawdzenia się, okresu próbnego trwającego 2 lata. Tylko, że zamiast kopiować pomysły z amerykańskich seriali nasza władza powinna skupić się na zmniejszaniu haraczy pobieranych jako kara za zatrudnianie człowieka. Nie można też walczyć z rozwojem przedsiębiorczości bo jeśli firmy się rozwiną same zatrudnią pracowników, bez pomocy urzędników.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BartekMel

Przekaz tego artykułu i wielu

Przekaz tego artykułu i wielu komentarzy ma być taki: "Nie idźcie na wybory, bo nie ma po co". W czym interesie? W interesie Komora i platfusów - bo oni wszyscy ze swoimi rodzinami i powiązanym kolesiostwem pójdą bronić koryta. A jest ich sporo w radach nadzorczych, w budżetówce [zwłaszcza resortach siłowych], w firmach żyjących ze stałych zleceń rządowych, spółkach i spóleczkach, cała ta sępia mafia razem z rodzinami pójdzie walczyć o dalsze robienie z nas niewolników. W I turze platfusy [zreszta PSL tez nie lepszy] przysnęli, ale teraz maja strach w oczach, BO WIDZĄ, ŻE NAPRAWDĘ MOŻE SIĘ WSZYSTKO ZMIENIĆ. I dlatego całość mediów a la Szechter z GW po media "niezależne" i "alternatywne" robia Polakom wodę z mózgu. Głosowałem na Kukiza, a teraz pójdę na Dudę, bo Duda jest miękki jak wosk wobec Kukiza, a na jesieni ruch Kukiza weźmie parlament i skończy się PO-PSL-PIS. Proste, i dlatego taki bełkot zniechęcajacy do głosowania na Anty-Szczynukowicz wdrukowuje się Polakom. A "Misio" Kamiński - syjonistyczny szpieg i zdrajca Polski - uwija się przy przygotowaniu Szczynukowicza do debaty - przecież Szczynukowicz zagwarantował sprzedaż Lasów Państwowych i 65 mld dolarów syjonistom. Jak ktoś nie pójdzie na Anty-Szczynukowicza [a jakby kto miał krótką pamięć -to  cała opozycja uratowała ostatnio Polskę przed grabieża Lasów przez zdrajców-platfusów i to najlepiej pokazuje, kto jest za Polską, a kto ją niszczy] - TO UMOŻLIWIA WYGRANĄ SZCZYNUKOWICZOWI. I o toDOKŁADNIE  ZnZ chodzi.
ADMIN - KIEDY NAPISZESZ ARTYKUŁY NA TEMAT UPAŃSTWOWIONEJ KORUPCJI POLITYCZNEJ ROBIONEJ PRZEZ PLATFUSÓW? ILE RAZY MAM TAKI TEMAT PALCEM POKAZYWAĆ? CO - GŁUCHY I ŚLEPY - CZY MOCODAWCY NIE POZWALAJĄ?
Mniejsza z tym, czy Ci mocodawcy  z Tel Avivu, Berlina, Moskwy, Brukseli, Waszyngtonu - albo pora zmienić poglądy i mocodawców, albo pora zmienić zawód, bo nawet w podstawówkach śmieją się z czytania życzeń z kartki i suflerki zarytej nosem w plecy marionetki WSI [jak mi syn wytłumaczył po powrocie ze szkoły: WSI to Wredna Sowiecka Inwigilacja - wymyślił to oczytany chłopak z 6-tej klasy, który miałby opinię mola książkowego, gdyby nie to, że jest najlepszy w siatę i na pływalni]. Nowe idzie - i właśnie dlatego takie błaznowanie ZnZ - widać mocodawcy "zdrowo" przyciskają...

Portret użytkownika lill

Jesli mam wybór tylko między

Jesli mam wybór tylko między Komorowskim i Dudą, to z dwojga złego wolę marionetke Komorowskiego niż pajaca Dude.
Powód 1  - marioneytka ma już stare sznurki i ma szansę sie zerwac aby zrobic ćoś dla zwykłego obywatela - choćby to miało byc tylko weto wobec skrajnie niekożystnej ustawy.
Powód 2 - marionetka zafundowała mi oczekiwanie na emeryture do 67 roku -  chce się jej zrewanżować.
Powód 3 - emeryturka prezydencka do kilkanaście najniższych emerytur - im póżniej wypłacona tym lepiej dla ZUS - a pośrednio także dla mojego portfela.
Powód 4 - jeszcze przez 5 lat jeden pseudowykładowca mniej
Powód 5 - za 5 lat nie będzie powodu aby głosować na kogoś innego niż najlepszy możliwy kandydat (w tym roku to był Kukiz)
Powód 6 - im mocniej sie coś reklamuje tym większyn jest g... - tym razem namocniej reklamował sie Duda - do dziś dookoła widze jego face a innych kandydatów jakos nie bardzo
itd..

Portret użytkownika bogdan4957

I po 2-ch latach sprawdzania

I po 2-ch latach sprawdzania się jako pracownik,nasz nierząd bredzisława oceni,czy już nadajesz się jako jego prywatny elektorat wyborczy który ślepo poprze jego osobę,lub jego następcę w kolejnych,umacniających jego pozycję wyborach,wraz ze swoją świtą,czy twój mózg został już dostatecznie wyprany poprzez jego politykę i jego popleczników,kłamstwa,malwersacji oraz dezinformacji.Jeżeli stwierdzą że tak,będziesz mógł dalej na nich i dla nich pracować do 67 lat z bezterminową umową o pracę,podpisaną swoją lojalnością do ich rządów nierządu,To jest tylko maleńka kropelka tego co mi się po przeczytaniu tego arta otwarcie nasuneło.Nie będę silił się pisać więcej,bo wszystko wiadomo o co chodzi.A jak nie wiadomo,to chodzi o wielkie pieniądze a które to powodują że niektóre szczury uciekają z tonącego okrętu a niektóre się wynurzają na światło dzienne,promują się w w mediach ogólnego ścieku,obnażając swoją osobowość,wspólistnienie i zależność z naszym nierządem.O !!! zgrozo!!!.Kogo można tutaj zobaczyć? Całe archiwum X powojennej a nawet przed wojennej PRL kiedy to z cystern sprzedawano alkochol na wielką skalę.Do dzisiaj podobno trwa śledztwo.Do dzisiaj nie mogą znależć kasy,ani sprawcy.Ale doszły mnie słuchy,że sprawca niedawno się wynurzył.Ciekawy jestem co będzie dalej?

asenizator

Portret użytkownika 85r

JOW-y – betonowanie

JOW-y – betonowanie żydo-systemu III RP
"Jak widać hasło zdemokratyzowania procesu wyborczego przez wprowadzenie JOW prowadzi w rzeczywistości od ograniczenia tej demokracji. Negatywną cechę JOW z punktu 3. dobrze obrazuje teoretyczny, ale przecież możliwy, przykład:

może się zdarzyć, że pięciu kandydatów (A,B,C,D,E) otrzyma następujące wyniki w głosowaniu: A – 21% głosów, B -20%, C – 20%, D – 20%, E – 19%. Zgodnie z zasadą JOW zwycięzcą zostanie kandydat A, pozostali odpadną. Zatem, 79% osób głosujących nie będzie posiadało swojego przedstawiciela. A jeżeli założymy, że frekwencja w wyborach wyniosła np. 50% (a to bardzo prawdopodobna liczba), to kandydat A będzie reprezentantem zaledwie 10,5% osób danej społeczności – na tym polega demokracja w żydo-systemie anglosaskim, czyli w systemie JOW.

Gdyby w Polsce od 1990 r. obowiązywał system JOW, to nigdy nie usłyszelibyśmy z sejmowej trybuny o wyprzedaży polskiej ziemi obywatelom Niemiec (mówił o tym Z.Wrzodak), o aferach gospodarczych i o tym, że ekonomiczny bandzior, „L.Balcerowicz musi odejść” (wielokrotnie powtarzał zamordowany A.Lepper), boo tym, kto zostanie wybrany zdecydowałby cały układ finansowo-medialno-polityczny. Potwierdza to przykład USA, w których na 435 posłów tylko dwóch jest niezależnych, a władza cały czas realizuje tę samą politykę w wymieniającym się rządami dwupartyjnym układzie. Żydo-system obniża w ten sposób koszty rządzenia, zamiast korumpować kilka partii, korumpuje zaledwie dwie zostawiając iluzję wyboru. Według ostatnich sondaży zaledwie 10% Amerykanów ma zaufanie do Kongresu USA."

Przerywanie wystąpień krytycznych względem JOW przez kukiza i spółkę, eliminacja dyskusji, brak jakiejkolwiek wizji politycznego kierunku zmian
https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs
Reszta tutaj: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jow-y-betonowanie-zydo-systemu-iii-rp-2015-05
 

Portret użytkownika achiles

TE PONIŻSZE SŁOWA ZOSTAŁY

TE PONIŻSZE SŁOWA ZOSTAŁY WYPOWIEDZIANE 100 LAT TEMU, A DZISIAJ JUŻ NIKT NAWET SIĘ, NAD ICH MĄDROŚCIĄ, NIE ZASTANAWIA, więc pozwolę sobie tu przypomnieć, raz jeszcze:
100 lat temu, dziennikarz NYT John Swinton, między innymi powiedział: „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku.
Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w mniej niż 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Jest więc szaleństwem, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!"

Portret użytkownika Jonny Bravo

96% - taki w Polsce jest

96% - taki w Polsce jest odsetek idiotów. Rządzący dokładnie o tym wiedzą, dlatego lud wybiera przedstawicieli na swoim poziomie.W zasadzie demokracja powinna się nazywać idiokracją. Naturalną konkluzją jest  twierdzenie źe rządzą nami idioci.

Portret użytkownika lis

Nie ma na kogo głosować.

Nie ma na kogo głosować. Prezydent Komorowski w ciągu paru dni chce nadrobić 5 lat, Duda ze swoimi obietnice - farsa bez wyobraźni i znajomości realiów. A faktycznie ma nadzieje, że będzie mógł najwyżej wybrać kolor smyczy , na której będzie prowadzony, chyba że i o tym zadecyduje prezes.

Portret użytkownika achiles

Poroszenko podpisał ustawę

Poroszenko podpisał ustawę uznającą prawny status bojowników o wolność, w tym członków UPA

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA).
Zgodnie z ustawą, której projekt wniósł syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz, za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy są uznani wszyscy ci, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w XX wieku.
"Państwo uznaje, że bojownicy o wolność w XX wieku odegrali główną rolę w odrodzeniu ukraińskiej państwowości, proklamowanej 24 sierpnia roku 1991" - głosi ustawa.
Przewiduje ona możliwość zapewnienia weteranom i ich rodzinom zniżek i innych socjalnych gwarancji, uznaje odznaczenia i stopnie wojskowe walczących o niepodległość, które przyznano im w formacjach, w jakich służyli.
UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-podpisal-ustawe-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czlonkow/q1wmjh
KOMENTARZ:
Dziadek Leon : Dziękujemy za lansowanie wszędzie gdzie to możliwe pana Poroszenki i jego ekipy panu PrezydĘtowi Komorowskiemu, wszystkim z PO i PiS oraz Solidarnej Polski itp. również ( nie zapominajmy o udziale Kaczyńskiego, Kowala i spółki na Majdanie). Równie serdecznie dziękujemy Palikotowi za to, że chciał w tempie natychmiastowym przyjęcia obecnej Ukrainy do UE i NATO - tak, żebyśmy mogli w ramach paragrafu 5 bronić UPA. Kochamy prezia Kwacha za popieranie Majdanu (to przecież nie szkodzi, że pracuje dla ukraińskiego oligarchy - za to w jakim towarzystwie - syn vice prezia USA). Ministrom Siemoniakowi i Schetynie się nie dziwimy - wszak to "sami swoi" i popieranie przez nich demokratycznych do bólu władz Ukrainy jest dla nich rzeczą całkowicie naturalną. Czekamy z utęsknieniem na wprowadzenie w Polsce analogicznego prawa, piętnującego tych, co rozpowszechniają jakieś niestworzone historie o ludobójstwie na Wołyniu - wszak musimy solidaryzować się z naszymi sojusznikami. Mamy wszyscy nadzieję, że takie prawo jest już w przygotowaniu i nasi parlamentarzyści czekają jeszcze tylko na szybkie dosłanie ostatecznych poprawek z Waszyngtonu ............

 

Strony

Skomentuj