Polska opozycja podjęła próbę zmiany prawa w celu jeszcze większego ograniczenia wolności słowa w Internecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kojarzeni ze znanym spekulantem George'm Sorosem polskojęzyczni politycy z partii Nowoczesna, proponują wprowadzenie w naszym kraju "wolności słowa" w stylu niemieckim, czyli jej braku poprzez powszechne zaszczuwanie z wykorzystaniem policji i wymiaru sprawiedliwości, tych, którzy myślą inaczej niż ich zdaniem powinni.  

 


Politycy z partii Nowoczesna., chcą większych sankcji za niewłaściwe ich zdaniem wypowiedzi w Internecie. Uważają, że obecnie prawo jest niewystarczające, bo często ustalenie tego kto pisał dany komentarz jest trudne. Proponują zatem tak zwany "ślepy pozew", czyli oznacza to, że to wymiar sprawiedliwości sam będzie ustalał winnego. A potem decydowałby co zrobić w danym przypadku.

 

Projekt popiera oczywiście PO ale nie popiera PiS więc pewnie upadnie. Może nawet wykazującym totalitarne zapędy obecnym władzom w Polsce, taki pomysł się podoba, ale lawina "ślepych pozwów" mogłaby zablokować pracę sądów, które i tak nie wyrabiają się z obecną ilością spraw. Takie prawo z pewnością byłoby prezentem dla różnych pseudoorganizacji pozarządowych w stylu słynnego ośrodka monitorowania tego i owego, w którym rozgrzani do czerwoności zwolennicy skrajnej lewicy produkują pozwy jak kiełbaski i tylko zacierają rączki na takie pomysły.

Wprowadzenie takich zmian jest z pewnością planem opozycji, która się już z tym nawet nie kryje, że wolny Internet trzeba spacyfikować, bo to przez tę ostatnią wolność, doszło do tego, że "przejechano ciężarną zakonnicę na pasach", czyli Bronisław przegrał z Andrzejem w wyborach prezydenckich. To przez Internet przerżnęła wybory Platforma Obywatelska.

 

Trudno się dziwić, że partia ta wraz ze swoją mutacją o nazwie Nowoczesna, głosuje za zamordyzmem internetowym. Wyobraźmy sobie jak skutecznie można wpływać na opinię publiczną atakując swoich adwersarzy dziesiątkami tysięcy pozwów. Wystarczy wynająć kancelarię prawną i każdego pozywać, bo będzie to tanie i łatwe. Trolling prawny wejdzie wtedy na zupełnie inny poziom.

 

Co oznaczałoby w praktyce wprowadzenie takiego zniewolenia wypowiedzi w stylu niemieckim, gdzie każdy boi się odezwać w obawie przed konsekwencjami? Byłby to już zupełny koniec resztek wolności słowa. Całyczas rozszerza się katalog grup społecznych czy narodów, których w żadnym przypadku nie wolno krytykować. Wkrótce jednak każdego będzie można zdyscyplinować, tak, żeby ludzie bali się cokolwiek napisać. 

 

W oficjalnych podręcznikach wiedzy o społeczeństwie, z ktorych uczą się dzieci w polskich szkołach, pisze sie co nastepuje:"W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Wyznacza ona standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, ustala kierunki, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego”


Czy przypadkiem nie żyjemy właśnie w takim systemie? Nazywajmy dalej cenzurę zwalczaniem "mowy nienawiści" i rozszerzajmy władzę państwa niczym właściciela swoich obywateli na swój nowofeudalny sposob to zanim się obejrzymy obudzimy się w totalitaryzmie, tylko nie będziemy go tak nazywać. 
 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika Zenek ;)

Jakkolwiek ładnie nie

Jakkolwiek ładnie nie wyglądają te "propozycje" i jakkolwiek by nie były "poluktowane" słowami wytrychami"

KAŻDA TAKA INICJATYWA na na celu WDROŻENIE

PRAWNYCH RAM w jakiej jedna grupa społeczna/ polityczna/ religijna/ etniczna etc

będzie NADUPRZYWILEJOWANA NAD INNYMI... czyli BĘDZIE STAĆ PONAD PRAWEM

bo do tego się takie inicjatywy sprowadzają..

do SWOBODNEGO URĄGANIA także PRZEDSTAWICIELOM PRAWORZĄDNOŚCI poprzez NADLUDZI obejmowanych takimi "uchwałami"

a od NADREPREZENTACJI w łamaniu prawa do DYKTATUR w stylu adolfa hitlera von rotszyld DROGA BLISKA.....

DYKTATUR czynionych oczywiście W TROSCE O KRZYWDY wyrządzane przez niewdzięczne i buntujące się pospólstwo wszelakim prawnym NADLUDZIOM....

i każda taka NADLUDZKA DYKTATURA prędzej czy później zamienia się W KRWAWĄ KAŹŃ nawet dla tych jacy dzisiaj tego NADPRAWA i bronią i wprowadzają w życie.....

czerwony hitleryzm znany jako bolszewizm przykładem.

Portret użytkownika Polak nie katolik

I bardzo dobrze! Bo opinie

I bardzo dobrze! Bo opinie można mieć różne ale należy z szacunkiem do przeciwnika w dyskusji podejść a nie odrazu używająć obraźliwych epitetów jak to często ma miejsce w tym portalu czy w niezliczonych miejscach w internecie!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Piwosz

W listopadzie będzie "rok" od

W listopadzie będzie "rok" od kiedy policja zamknęła mi mordę, o wyrażaniu swojej opinni na temat uchodźców...omijam takie tematy teraz szerokim łukiem. Ogólnie to jest straszne, że nie można wyrazić swojej opini, a w moim przypadku czysto humorystycznie czegoś napisać. Nie wiem do kąd zmierza ten świat, ale lepiej już nie będzie...Pozdrawiam was serdecznie!

Skomentuj