Polska nie jest suwerennym krajem od czasu podpisania Traktatu Lizbońskiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku tygodni wiele osób pyta czy suwerenność Polski jest zagrożona ze względu na działania Komisji Europejskiej. O naiwności, to pytanie jest spóźnione i powinno brzmieć - czy Polska podpisze Traktat Lizboński wyzbywając się suwerenności czy też nie. Ostatecznie nasz kraj przestał być suwerenny w momencie podpisania tego dokumentu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co nastąpiło 9 kwietnia 2008 roku.

 

Z suwerennością jest trochę tak jak z wolnością. Wszyscy myślą, że ją mają, ale zastanawiająco wiele razy trzeba o tym przypominać z przekaźników propagandowych. Nasi władcy słusznie zakładają, że niewiele osób rozumie czym stała się Unia Europejska po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego. To dlatego chyba organizuje się sondaże w których pyta się Polaków czy ich zdaniem suwerenność naszego kraju jest zagrożona. Dalej jest jeszcze zabawniej, bo okazało się, że ponad 50% Polaków uważa, że suwerenność wcale nie jest zagrożona.

 

Być może ludzie ci uznaliby również za suwerenną Polską Rzeczpospolitą Ludową - PRL. W sumie nie byliśmy formalnie radziecką republiką, ale na naszym terytorium stacjonowały rosyjskie wojska, a centrala decyzyjna była właściwie w Moskwie.

 

Czy taki kraj można nazwać suwerennym? Wszystko zależy od definicji, ale jeśli inna stolica decyduje o tym co ma się dziać w drugiej, to chyba lekkim absurdem jest nazywanie takiego kraju suwerennym. Skoro Bruksela może decydować nawet o składzie narodowościowym naszych państw decydując arbitralnie o ilości przesiedleńców z rozdzielnika, to czy nie oznacza to, że jesteśmy tak samo suwerenni jak Teksas, czy Kalifornia w ramach USA?

 

Skoro zatem niemal codziennie widzimy skutki realnej utraty suwerenności Polski na rzecz Unii Europejskiej, to jak nazwać tych, którzy rozprawiają dopiero o tym czy tę suwerenność możemy utracić? Najdelikatniej są mocno niezorientowani w sytuacji międzynarodowej w jakiej znalazł się nasz kraj i żyją w świecie składającym się głównie ze złudzeń.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

UE przez oszustwo swoich

UE przez oszustwo swoich urzędników i usłuznych "polskich" urzędników odebrała suwerennośc Polsce, a w takim razie referendum o akcesji do UE  jest nieważne, tak jak umowy bankowe o pożyczkach walutowych zawarte w wyniku oszustwa. W związku z tym Polska w dalszym ciągu jest krajem suwerennym, bo  nie mozna przekazać swojej suwerenności oszustwem.

Portret użytkownika Kimbur

Nie jesteśmy suwerenni.

Nie jesteśmy suwerenni. Jesteśmy niewolnikami Unii, a konkretnie władz unijnych i podrzędną kastą roboli pracujących dla Niemców, Francuzów czy Hiszpanów, bo otrzymujemy za pracę 1/4 tego co oni. 

 

Nie jesteśmy suwerenni. Jesteśmy niewolnikami prawa unijnego, które faworyzuje jedne narody kosztem drugich, co ma wyraz w rozdzielaniu pieniędzy. Władze unijne narzucają nam niechciane dyrektywy, a jeśli się nie zastosujemy - płacimy kary.

 

Nie jesteśmy suwerenni. Władze unijne zabraniają nam krzewienia naszej kultury, tradycji (w tym religijnej) a nakazują przyjmowanie obcych kulturowo islamistów - wladze unijne nas islamizują!

 

Nie jesteśmy suwerenni - władze unijne prą do rozwalenia krajow narodowościowych i wywolania wielkiej wojny!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika X

sprawy wojskowe sa utajnione

sprawy wojskowe sa utajnione z definicji, bo od stopnia tajnosci zależy przewaga militarna.

Nawet, a by być dyrektorem np Wawelu musisz mieć klauzulę, choć tam niby nic tajnego nie ma.

...a jednak jest sporo, więc tajność nie powinna Cię dziwić.

Portret użytkownika tomasz26

tylko rozum armia siejąca

tylko rozum armia siejąca strach ,technologie i podboje robią z ciebie kraj suwerenny!!! ..te czasy już minęły został spłachetek ziemi i goje jako tania tempa siła niewolnicza ..zamiast popodbijać inne nacje pie... się z religią kultem wyimaginowanych jezuskow vel Saturnów ...wystarczy popatrzeć na eu osr...ną przed islam..i nie dziwota ze ci...py europejskie padną na ryj przyjmując następną beznadziejną otępiająca wiarą lol.. kkk trzeb mieć iloraz kury żeby oddawać pokłon dobrowolnie .kkk przed czym ?

Portret użytkownika Michaleddon

Jesli 26 z twojego loginu to

Jesli 26 z twojego loginu to wiek twoj to zareczam cie ze zdarzysz sie w swoim zyciu jeszcze dowiwdziec przed Kim nalezy sie szacun...zycze ci tylko zebys mial wtedy, gdy swiat sie bedzie walic w gruzy, dosc czasu i madrosci by blagac o przebaczenir Stworce Ziemi, Slonca i wszystkiego co te wszechswiaty porusza. Nie wiem jak mozna byc tak nadetym zapatrzonym w siebie i technike by nie czuc respektu przed Stworca mechanizmow ktore w oka mgnieniu zmieniaja ten nasza ludzka "potege". Mysle tu o np. Tsunami, tajfunach trzesieniach ziemi, interakcji miedzyplanetarnych. Choc nie trzeba az tak mocnych sytuacji wystarczy porzadna ulewa i juz nasze wspaniale przybytki i miasta sa bezradne i sparalizowane. Coz zycze pelnegovuciexh zycia w pustym swiecie iluzji..ale pamietaj, przebudzenie bedzie bolec, jak cholera...

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika z palcaa wyssane te 966

Podaj mi choć jeden fakt

Podaj mi choć jeden fakt historyczny że ten chrzest miał faktycznie miejsce w tym roku... bo to bzdura wyssana z palca, by kler twierdził, iż ów lud nalezy do Watykanu i jemu musi płacić podatki!

Portret użytkownika inzynier magister

Przed traktatem lizbońskim

Przed traktatem lizbońskim też nie byliśmy suwerenni ! Przed 1989 rokiem też nie byliśmy wolnym krajem, to oczywiste, ale czy przed 1939 krajem byliśmy suwerenni ?! Też nie byliśmy bo zachodnia masoneria opętała polityków polskojęzycznych i przed 1939 rokiem ! Film ten o tym opowiada !

Deja Vu ? polskie fatum ? DLACZEGO ?! Ksiadz Natanek MOCNO

https://www.youtube.com/watch?v=LPOltNn2n14

Angelus pisze że tylko kraj z bronią atomowa jest suwerenny, ale jeśli władze danego państwa są opętane to nawet broń atomowa jest do wyrzucenia !~Prawdziwa suwerenność i niezależność pochodzi od wiary w Boga Jezusa., dlatego powstał ruch chcących intronizacji Jezusa na Króla ! Tylko władza która się identyfikuje z Jezusem jest prawdziwie polską władzą !

Podobno biskupi polscy kombinują coś z nazwą intronizacji i nie chcą prostej nazwy o Intronizacji Jezusa na Króla ale coś ciągle wymyślają żeby tylko to nie była nazwa taka jak w objawieniach !

"Tymczasem Chrystus zapewnił Rozalię: „Sam akt ofiarowania Polski przez Intronizację Mojemu Sercu przyniesie zbawienne korzyści, bo przez to bardzo dużo dusz nawróci się szczerze do Pana Boga, poddając się Jego prawu. (…) Trzeba korzystać z czasu i łaski”. Nie wolno więc ulegać zniechęceniu, zwłaszcza że: „Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona”. Pan sam ma o nas staranie, ale i my winniśmy wykazać dobrą wolę mimo największych trudności."

Zwolennicy Intronizacji odpowiadają na list Biskupów

http://www.fronda.pl/a/zwolennicy-intronizacji-odpowiadaja-na-list-biskupow,24105.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Janka

W pewnym sensie się z Tobą

W pewnym sensie się z Tobą zgodzę.  " A odpowiadając Jezus rzekł im. Baczcie, aby Was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie w imię moje mówiąc: Jam jest Chrystus i wielu zwiodą. Usłyszycie o wojnie i wieściach wojennych."  Dla mnie ta intronizacja to jakby po roku prezydentury Andrzeja Dudy, mianować do na Prezydenta. Jezus Chrystus jest królem Polski .A wielu zwiodą czy to czasmi nie o to chodzi?.

Strony

Skomentuj