Polska może zaangażować się w walkę z ISIS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dotychczas Polska nie prowadziła żadnych bezpośrednich działań przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Nasz kraj skupiał się przede wszystkim na szkoleniu sił walczących przeciwko islamistom. Jednak już wkrótce może się to zmienić. Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski powiadomił, że Polska może zwiększyć zaangażowanie i wziąć udział w pierwszych misjach bojowych.

 

Polityk wziął udział w niedawnym szczycie w Waszyngtonie, gdzie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych 68 państw świata, które prowadzą wojnę z ISIS. Waszczykowski powiadomił, że Polska jest gotowa na pierwsze działania bezpośrednio wymierzone w islamskich terrorystów, jeśli pojawi się taka konieczność.

 

Polscy żołnierze przynajmniej oficjalnie nie brali dotychczas udziału w żadnych działaniach zbrojnych. Zajmowali się szkoleniem irackich wojsk w Iraku, Jordanii i Kuwejcie, choć niedawno zaczęły pojawiać się informacje, że żołnierze z jednostki GROM faktycznie mogli angażować się w walki w Iraku lub Syrii. Natomiast polskie myśliwce prowadziły jedynie loty patrolowe. MSZ Polski powiedział, że samoloty mogą brać udział w misjach bojowych, a zatem mówimy o przeprowadzaniu nalotów na bojowników ISIS.

 

Nasz kraj jest obecnie zaangażowany w Afganistanie i Iraku. Miejmy nadzieję, że działania zbrojne wymierzone w Państwo Islamskie nie spotkają się z odpowiedzią islamskich radykałów. Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie i lepiej żeby tak pozostało.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Vraukolaukas

Tak się niektórym nie

Tak się niektórym nie podobają terroryści w Europie. Tak niektórym wadzą imigranci. To teraz macie pole do popisu, co by z problemem powalczyć u źródła. Na to co robią inne kraje i ich armie wpływu nie posiadamy, ale to chyba nienajgorszy moment, żeby pojawić się pod sejmem i powiedzieć: "Antoni, weź te swoje pomysły i wyp***!"

Czy jednak nie? Będziecie tylko biadolić? Biggrin

 

Eppur si muove...

Portret użytkownika Olaf

To poważna decyzja. Jej

To poważna decyzja. Jej konsekwencje odczują cywile. W momencie przystąpienia do jakichkolwiek działań zbrojnych przeciwko ISIS stajemy się jego wrogiem. Niech wrogiem dla ISIS są Ci, którzy z nim walczą, ale takimi decyzjami naraża się zwykłych ludzi. Handluje się ich życiem nie mając zupełnie do tego prawa. Ja wiedziałem, że tak będzie. Władowano ludziom demagogię, niszczy się wszystko co było, by zbudować zupełnie nowe pokraczne państwo , na wzór majaków jednej osoby. Przerobiliśmy już w Polsce wszystkie możliwe rządy różnych partii i zawsze było to samo. Rypać biedaka ile się da, aż do krwi...kolesie w pancernych samochodach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Taki

Czy te H....je.  W Nie

Czy te H....je.  W Nie Polskim Rzadzie potracili ROZUM.....

niech zaczna LEPIEJ odbudowywac POLSKA ARMIE??!!??

Zapomnialem To jest raczej....zydoski pomiot ktorzy szantarzuja Polakow nie wiem czym Ale Chyba tymi Miljardami...Zydowskich Roszczen.....

Macierewicz To przeciez Mossadu pupilek?!?!?!

Portret użytkownika amator124

,, 68 państw świata, które

,, 68 państw świata, które prowadzą wojnę z ISIS ", jak to żałośnie brzmi... nie wiem jakie mielibyśmy korzyści angażując się w bezsensowną wojnę. wolałbym żeby PIS myślał bardziej przyszłościowo, bo za 20 lat może nas czekać wojna z niemieckim kalifatem. wojsko to trzeba do Niemiec i Francji wysłać żeby spacyfikowało lewackie ścierwo, którego tamtejsi obywatele mają dosyć.

w wojnę z Iranem też nas wplątają, ku*wa co za rząd...

Strony

Skomentuj