Polska może przyjąć znacznie więcej uchodźców niż deklarował rząd

Kategorie: 

Foto: Olek Remesz/Wikimedia Commons
Polska w ramach tzw. europejskiej solidarności ma przyjąć około 2 tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, na co zgodziły się wcześniej polskojęzyczne władze. Są to jednak tylko oficjalne dane, ponieważ do naszego kraju przybywają również nielegalni migranci a kolejni mogą zostać tu przysłani na polecenie Niemiec.

 

Do Polski masowo przybywają uchodźcy z dalekich krajów oraz z ogarniętej wojną Ukrainy. W pierwszym półroczu tego roku, straż graniczna zatrzymała już prawie 3 tysiące nielegalnych migrantów - w zeszłym roku w tym samym okresie przybyło ich do nas niecałe 2 tysiące a w przeciągu całego roku prawie 4,5 tysiąca. Ich liczba rośnie zatem z roku na rok, a przecież według Unii Europejskiej, odsyłanie ich na Bliski Wschód czy do Afryki jest nieludzkie, dlatego Polska powinna się nimi zająć.

 

Należy jednak zwrócić uwagę że liczba napływających do Polski nielegalnych migantów może być znacznie większa, ponieważ statystyki podają jedynie tych, których udało się zatrzymać. Zatem nasz kraj każdego roku przyjmuje do siebie po kilka tysięcy uchodźców. Większość z nich nie ma zamiaru zostać w Polsce, lecz kogo to dziwi? Zamiast zostać u nas, starają się przedostać do Niemiec - prawdziwego raju, gdzie rodowici Niemcy i imigranci są traktowani na równi.

 

Część przyjezdnych jednak postanawia zostać w Polsce a polskojęzyczne władze uspokajają, że 2 tysiące uchodźców, których mamy przyjąć na rozkaz UE, to bardzo mało i być może mają rację. W przeciągu ostatnich kilku lat, co najmniej 5 tysięcy migrantów mogło zdecydować się zostać w naszym kraju. Ta oficjalna liczba, 2 tysiące uchodźców, w porównaniu do tych którzy już żyją w Polsce, to rzeczywiście niewiele.

 

Jakby tego było mało, kanclerz Niemiec Angela Merkel chce aby pozostałe kraje bardziej zaangażowały się w pomoc dla uchodźców o czym powiedziała niedawno na antenie telewizji ZDF. Jej plan zakłada między innymi zmodyfikowanie konwencji dublińskiej - kraj UE do którego przybędzie uchodźca będzie wtedy zobowiązany odpowiednio się nim zająć. Co więcej, Angela Merkel chce również aby pomoc dla migrantów w poszczególnych państwach była na takim samym poziomie.

 

Oznacza to, że jeśli w Polsce będą zatrzymywani nielegalni imigranci, to nasz kraj będzie musiał zadbać o nich, zapewnić im godne życie i pomoc finansową zbliżoną do tej, jaką otrzymywaliby w Niemczech. Na dzień dzisiejszy są to tylko plany ale jeśli zostaną one wprowadzone w życie, uchodźcy będą o wiele bardziej zainteresowani Polską, gdzie socjale będą tak wysokie jak u naszego zachodniego sąsiada. Wtedy nasz kraj zacznie przypominać Francję, Szwecję lub Wielką Brytanię - zostanie w szybkim tempie zislamizowany.

 

 

Źródła:

http://www4.rp.pl/Uchodzcy/308189792-Nielegalni-imigranci-Przez-Polske-na-Zachod.html

http://www4.rp.pl/Uchodzcy/308189799-Plan-Angeli-Merkel-Czy-Polska-przyjmie-wiecej-uchodzcow.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Właśnie prokuratura w

Właśnie prokuratura w Jeleniej Górze podała po przesłuchaniu tego 27 latka, który wczoraj zaciachał tą 10 letnią DZIEWCZYNKĘ, że zrobił to dlatego, bo został ponownie w krzywdzący sposób potraktowany, przez tamtejszy URZĄD PRACY. Jak zeznał początkowo, chciał zabić kogoś z pracowników U.P, ale po tym gdy uznał to za trudne zadanie, postanowił sobie wybrać, jakąś łatwiejszą OFIARĘ, na ulicy Kamiennej Góry i padło, na tą małą ISTOTKĘ, BOGU DUCHA WINNĄ, jego krzywdom. No to skoro nasi obywatele, są już doprowadzani, do takiej skrajności, to należy dogłębnie się zastanowić, co się może dziać ze sflustrowanymi IMIGRANTAMI, z dzikich KRAJÓW? AŻ STRACH O TYM POMYŚLEĆ, BO JUŻ PRZYBYLI SYRYJCZYCY, ŚCIĄGNIĘCI, PRZEZ FUNDACJĘ ESTERA, SIĘ GŁOŚNO DOPOMINAJĄ O PODNIESIENIE ICH STANDARDÓW U NAS ŻYCIA, a to dopiero miesiąc minął, odkąd tu wylądowali. 

Portret użytkownika Infor

Jeśli ktoś wierzy że

Jeśli ktoś wierzy że przyjedzie ich tutaj 2000 sztuk, to chyba śni.... wsadzą nam ich 100 razy tyle lu więcej.... czyli ze 2 miliony!! kto ich będzie liczył??? jak ich porozdzielają po całym kraju... wkrótce zrobią oni właśnie u nas majdan!!!.... to ani się opamiętamy że... NAS JUZ NIE MA!!! DLATEGO NIE POWINNIŚMY ICH W OGÓLE PRZYJMOWAĆ!!! ANI JEDNEJ SZTUKI I!!! BO NIKT NIE BĘDZIE W STANIE ZWERYFIKOWAĆ ILU NIE NASZ RZĄD ICH PRZYJĄŁ!!! A CHYBA NIKT NIE WIERZY W TO CO MÓWI ĄD!! Sświatowemu żydowstwu chodzi o to aby kraje były wymieszane bo wtedy to oni będą rządzić!! proste a takie trudne do zrozumienia!

Portret użytkownika Infor

  Edytor tekstu

 

Edytor tekstu sformatowanego, edit-comment, w celu uzyskania pomocy naciśnij ALT 0.

Jeśli ktoś wierzy że przyjedzie ich tutaj 2000 sztuk, to chyba śni.... wsadzą nam ich 100 razy tyle lu więcej....   ze 2 miliony!! kto ich będzie liczył??? jak ich porozdzielają po całym kraju... wkrótce zrobią oni właśnie u nas majdan!!!.... to ani się opamiętamy że... NAS JUZ NIE MA!!!   DLATEGO NIE POWINNIŚMY ICH W OGÓLE PRZYJMOWAĆ!!! ANI JEDNEJ SZTUKI I!!!               BO NIKT NIE BĘDZIE W STANIE ZWERYFIKOWAĆ ILU NIE NASZ RZĄD ICH PRZYJĄŁ!!!                  A CHYBA NIKT NIE WIERZY W TO CO MÓWI RZĄD!!                                                                                                                                               Swiatowemu żydowstwu chodzi o to aby kraje były wymieszane bo wtedy to oni będą rządzić!! proste a takie trudne do zrozumienia!  
 
 

Strony

Skomentuj