Polska może pozwać Komisję Europejską i zawetować "Zielony Ład"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do tej pory to Polska była zepchnięta do narożnika przez Komisję Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Teraz pojawiają się głosy, że rząd może przejść do kontrataku.

Jeżeli Komisja Europejska nadal będzie robiła Polsce na złość i upierała się przy swoich racjach odnośnie domniemanego braku praworządności, to nasz kraj może przejść do ofensywy, przeciwko nierównemu traktowaniu państw członkowskich UE.

Rozważane jest między innymi zaskarżenie Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości za bezczynność w sprawie przyznania Polsce środków na odbudowę po pandemii.

Problemem jest jednak to, że jeśli to zrobimy, to KE może uznać, że pieniądze zostaną naszemu państwu przyznane dopiero po wyroku TSUE. W takim wypadku środki zostałyby uruchomione jeszcze później.

Wśród innych propozycji pojawia się zatem pomysł wetowania projektów, w których potrzebna jest jednomyślność wszystkich członków UE.

Może chodzić na przykład o pakiet klimatyczny, znany jako "Zielony Ład".

Zasadniczo słusznym kierunkiem jest wykorzystywanie prawnie dostępnych Polsce mechanizmów, które mogą pokazać elitom z Komisji Europejskiej, że nie jesteśmy wyłącznie chłopcem do bicia.

Warto jednak dokładnie przemyśleć, która ze strategii rozwiązania tej patowej sytuacji, będzie dla naszych interesów najbardziej skuteczna i opłacalna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Jedyne co polscy politycy

Jedyne co Polscy politycy mogą to nie wywiązywać sie z umowy w którą sami naród wpakowali, po prostu ją olać jako niebyłą. I wtedy ich życie stanie sie barwniejsze, tylko jeszcze o tym nie wiedzą, niemniej warto zaryzykować, jedyne co ich blokuje to strach. Historia już nas nauczyła, że umowami miedzynarodowymi w czasach trudnych to tylek można sobie podetrzeć.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Quark

Przyrównujesz Polskę do żula

Przyrównujesz Polskę do żula ?? My o nic nie żebrzemy ! To europa zachodnia bardzo wiele nam zawdzięcza a nie na odwrót . I tą swoją kasę mogą sobie oni wsadzić tak głęboko aż im nosem wyjdzie , wszystkie te "dopłaty" tylko demoralizują , chamując przesiębiorczość i utrzymują pasożytnictwo . Jak się coś nie opłaca to się to likwiduje a nie dopłaca żeby to utrzymać .

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Nie całą Polskę dzbanku tylko

Nie całą Polskę dzbanku tylko ciebie i twoją ulubioną partię żuli. Oczywiście, że jesteście żulami i żebrzecie. Cała władza prowadzona jest w stylu żuli dla żuli. Zabieranie ludziom, którzy sobie coś wypracują i rozdawnictwo na żulerkę zarówno tą przy korycie jak i tą poza. I ta mentalność wchodzi w relacje z UE, gdzie pato-rząd cały czas żebrze o dotacje i nie wmawiaj mi, że jest inaczej.

Strony

Skomentuj