"Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi" - twierdzi rosyjski polityk

Kategorie: 

Źródło: Internet

Echa wywiadu, którego rosyjskiej telewizji Rossija 24 udzielił lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władimir Żyrinowski rozeszły się po całej Europie. Rosyjski polityk oświadczył w nim, że decyzja o rozpętaniu III wojny światowej została już na Kremlu podjęta, a Polska i kraje bałtyckie zostaną "zmiecione z powierzchni ziemi".

 

Władimir Żyrinowski pełni w Rosji podobną funkcję do tej jaką w Polsce odgrywa Janusz Palikot. Jest to po prostu osoba, która mówi głośno to czego władza z różnych powodów nie może powiedzieć. Dlatego słowa Żyrinowskiego, często są szokujące i przerysowane, ale można traktować je jako radykalny głos wyrażony za przyzwoleniem Kremla.

"Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji"

Potem rosyjski polityk oświadczył jeszcze, że klucz do rozwiązania tego, co dzieje się obecnie na świecie ma tylko Władimir Putin.

"Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy"

Władimir Żyrinowski powiedział też, że przyszłość tej części Europy zależy od Ukrainy i tego jak potoczy się ten konflikt. Niewątpliwie docieramy do punktu zwrotnego, w którym albo Rosja uzna utratę Ukrainy, albo spowoduje wojnę, która stanie się wyrokiem dla Europy Wschodniej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika gosia27laaaat

napiszę co myslę o obecnej

napiszę co myslę o obecnej sytuacji.Polska powinna dogadac sie z ruskimi z mozliwych opcji ta jest najkorzystniejsza nie wierze w sojusze z zachodem. walic ue! niemcy i francuzi z anglikami juz raz nam udowodnili ile warte jest ich słowo. ukraina nie zasługuje na pomoc z polski za to co nam zrobili w 40 latach ubiegłego wieku. mnustwo ludzi widziało i pamieta co robili ukraincy z dziecmi jak palili domy i gwalcili kobiety. to nie byla ich wojna a gnoili
Polakow jak sie dalo, tak jak niemcy. zaden kraj nie jest dla Polski prawdziwym przyjacielem ale ruskich znamy i wiemy czego sie spodziewac. poza tym nie chce przechodzic przez to przez co przeszli moi dziadkowie pędzeni z kresów na dolny ślask. Polski rzad zamiast od lat 1993 inwestowac w armie i zbrojenie  likwidowal jednostki wojskowe i zniszczyl nasz obronny potencjał. po tych wszystkich latach po prl-u byli bysmy potęzna armią a nie wojskiem na misje w iraku. nie balibysmy sie wojny i nikt by nas nią nie straszył !!!

Portret użytkownika Wojskowy

Powiem tak niech putin nie

Powiem tak niech putin nie bedzie taki mądry i cwany bo sam sra w portki i dlatego straszy to jest ruski narod oni tylko umieja straszyc i grozic ruskie wojsko jest slabo uzbrojone a ich przechwalanie jakie  maja wojsko to tylko sianie propagandy zeby sie ludzie bali a tak naprawde to jest lipa ich te samochody i bron. a Putin niech idzie na szczaw.

Portret użytkownika SurvivorMan

Władimir Żyrinowski - urodził

Władimir Żyrinowski - urodził się 25 kwietnia 1946 roku w Ałma-Acie (obecny Kazachstan) jako Władimir Wolfowicz Ejdelsztein...
Jego prawdziwe nazwisko samo mówi za siebie... Żyd wykonujący polecenia swoich panów Syjonu w ramach strategii skłócania, dzielenia i unicestwiania Słowian! TFUUU! Niedoczekanie... Nie chowajcie się w bunkrach! Stańcie do walki... Pejsate Pajace!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika rubikman

Otoż Żyrinowski powiedział

Otoż Żyrinowski powiedział prawdę. Jeżeli coś sie wydarzy to nikt sie za nami nie ujmie, nikt nie będzie chciał umierac z jakąś tam Polskę. Żaden z narodów państw zachodnich, to wszystko lipa. My byliśmy przeznaczeni na stracenie w planach Układu Waszawskiego ujawnił to między innymi pkł. Ryszard Kukliński i tak pozostało do dzisiaj ,a teraz w planach NATO. Nie bądżmy naiwni. Reszta to bełgot naszych zasrańców polityków.
 

Portret użytkownika 3plabc

Kto zna wyczyny Żyrinowskiego

Kto zna wyczyny Żyrinowskiego ten się w ogóle nie przejmuje. On już wiele dziwnych rzeczy powiedział, więc z dystansem. A czy wojna będzie??? Na pewno będzie, a można powiedzieć, że już trwa. Ja obstawiam, że w przyszłym roku wybuchnie na poważnie... ale, kto z kim i jak długo to jest wielkie pytanie.  Zresztą dzisiaj nie można być już niczego pewnym... za duży chaos i za duża dynamika zmian.

Portret użytkownika achiles38

Hej Angelus Maximus

Hej Angelus Maximus Rex zawsze myślałem, że mądrze prawisz, ale irytowało mnie twoje polonizowanie z tutejszymi trolami, lecz po poniższym twoim wpisie musze uznać, że zasługujesz na całkowity szacun, choć nie wiem, czy właściwe jest to określenie z racji twego wieku. Pozdrawiam i mniej pyskówek z chwastami, jak wlodi i mu podobni spod znaku srebrników, Tobie i sobie życzę.

 
Jestem za
0

 
Jestem przeciw!
0

 
Niestety Robaczkowa, takich ciemnych baranów jest wiecej i co gorsza, mimo, że są w mniejszosci, to są bardziej hałasliwi. 
To własnie takie barany idą do wyborów głosować na PO, Palikota, SLD, czy PIS.. Reszta spokojnych i wkurwiajaco biernych Polaków siedzi w domu przed telewizorami denerwując się wynikami tych wyborów...
 Chwasty rosną, chwasty zagłuszają szlachetne rośliny bo gospodarz sam jest chwastem...
 
Ja mam na to receptę co powyżej piszesz, może i ty zechcesz czymś w tego problemu zaradzenia podzielić?

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Randap nie wystarczy...

Randap nie wystarczy... Niestety już jest za późno, by przetłumaczyć telewizorczykom, że powinni chodzic na wybory oddając głos nieważny z przekresleniem wszystkich nazwisk i wpisaniu swojego kandydata np "Jaś Fasola"..
 Wtedy okazałoby się,że żadna partia nie osiągnęła by progu wyborczego, bo głosowało 100%, ; 4,5% dostał PIS, 4% PO, reszta ogółem 0,5%;  nieważnych 95%
 To moja recepta, ale jak powiedziałem wyżej jest już za późno, bo już w Polsce wyborów nie będzie....
 A z trollami należy dyskutować, osmieszać, wdeptywać w piach i podnosić cisnienie...
Niektórzy są wiekowi jak Włodi ( po 80-tce i dorabia, bo leki kosztują) i może zejść na zawał.. Więc jest to metoda na oczyszczenie powietrza..:) - pozdrówko. Twoje wpisy są dobre...

Strony

Skomentuj