Polska domaga się ekstradycji z USA, 98-letniego zbrodniarza, oficera SS

Kategorie: 

Źródło: https://idsb.tmgrup.com.tr/2016/01/29/HaberDetay/1454090254956.jpg

Polski rząd domaga się ekstradycji 98 letniego obywatela USA żyjącego w Minnesocie, Michaela Karkoca, twierdzą, że jest on byłym oficerem SS odpowiedzialnym za śmierć wielu polskich cywili oraz spalenie niejednej osady w trakcie II wojny światowej.

 

Człowiek ten został zidentyfikowany przez amerykańskie „Associated Press”. Miał on dowodzić Ukraińską Jednostką Samoobrony, która zajmowała się przeprowadzaniem rzezi na ludności cywilnej. Jeśli ta informacja się potwierdzi to byłego nazistę czeka koniec życia w więzieniu.

„Wszystkie poszlaki w śledztwie wskazują na to, że wskazany obywatel USA to tak naprawdę Michael K., który dowodził Ukraińskim Oddziałem Samoobrony odpowiedzialnym za pacyfikację osad ludności polskiej,” oświadczył prokurator Robert Janicki.

Polska nie ujawnia danych osobowych podejrzanego ze względu na przepisy prawne dotyczące prywatności. „Associated Press” jednak zidentyfikowało podejrzanego jako, że to było medium odpowiedzialne za dostarczenie dowodów na prawdziwą tożsamość oficera SS.

 

Jako, że Polska nie dopuszcza procesów bez obecności oskarżonego, Karkoca czeka ekstradycja na teren naszego kraju. Rodzina oskarżonego, który ma cierpieć na alzheimera, przeczy, że jest on jakkolwiek związany ze zbrodniami wojennymi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika antyczosnek

Polska się domaga czy

Polska się domaga czy żydowskie władze(podszywające sie pod Polaków) w celu dalszego krzewienia holocaustu- narzędzia do szantażowania narodów i wysuwania swoich nieposkromionych roszczeń żydowskich?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

A co z RONA  - rosyjską

A co z RONA  - rosyjską dywizją Waffen SS, która wykazała sie szczególnym okrucieństwem w trakcie pacyfikacji Powstania Warszawskiego? Nawet SS-mani z niemieckich odziałów byli oburzeni okrucieństwem i składali na nich skargi.

Portret użytkownika Kolovrat

Coś Ci się chyba pomyliło...

Coś Ci się chyba pomyliło... RONA tak była "nienawidzona", że w ramach tej nienawiści wcielono ich do elitarnej formacji Waffen-SS a sam dowódca otrzymał wysoki awans. Pomijam fakt zwierzchnictwa samego pejsatego Himmlera nad tą formacją.

Twój wpis bardziej pasuje do "dUPA" i "OUN". 

Strony

Skomentuj