Polska delegacja wyruszyła na rozmowy do Izraela. Czy to kapitulacja polskiego rządu w sprawie ustawy o IPN?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Potwierdzają się informacje izraelskiej gazety "Jerusalem Post", że Polska wysyła do Izraela delegację, która ma za zadanie spotkanie się ze swoimi tamtejszymi odpowiednikami, celem uzgodnienia konsensusu w sprawie polskiej ustawy. 

 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się również, że przekazywane przez media izraelskie informacje o "zamrożeniu" stosowania polskiej ustawy o IPN były prawdziwe. Tak przynajmniej powiedział w chwili szczerości podczas wywiadu, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. 

 

Formalnie w polskim systemie prawnym nie ma czegoś takiego jak "zamrożenie" działania ustawy, ale skoro zapowiedziano już, że nie będzie ona stosowana, względem kłamców szkalujących polski naród pod pretekstem prowadzenia działalności naukowej i artystycznej, to jest to jej jawnym zaprzeczeniem.

Wyprawę polskiej delegacji do Izraela, trudno skomentować jako coś innego niż kapitulację w rozpętanym przez Izrael konflikcie dyplomatycznym. Przez te kilka tygodni przekonaliśmy się jak to jest zostać rozjechanym walcem żydowskiej propagandy. Polski rząd wywiesił zatem białą flagę i wysłał poselstwo z prośbą o rozejm.

 

Polskojęzyczni politycy przeważnie robią dobrą minę do złej gry zaklinając rzeczywistość setkami nic nie znaczących propagandowych fraz. Nie jest jednak ważne to co mówią tylko to, co uważa ich szefostwo z Izraela. Stamtąd z kolei płyną wytyczne nakazujące napisanie spornej polskiej ustawy od nowa, wraz z izraelskimi ekspertami. 

 

Tym samym doczekaliśmy się już zupełnie jawnego zamanifestowania, że Polska jest nie tylko pod okupacją Unii Europejskiej, ale przede wszystkim podlega Izraelowi, który uważa, że ma prawo ingerować w proces legislacyjny w polskim parlamencie zmieniając go według własnego uznania. Czy naprawdę potrzeba na to więcej dowodów? 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"Dziennikarze wp.pl dotarli

"Dziennikarze wp.pl dotarli do utajnionego dokumentu Prokuratorii Generalnej, która zawiera propozycję kompromisu z Izraelem. Założenia dokumentu sugerują, że ustawa reprywatyzacyjna powinna umożliwić zwracanie majątków ze 100 proc. rekompensatą (dot tej pory zakładano 20 proc.) lub całych nieruchomości!

Prace nad ustawą reprywatyzacyjną, która ma zakończyć kwestię roszczeń majątkowych przejętych przez państwo po wojnie, zostały wstrzymane po krytyce najważniejszych jej zapisów przez Izrael i Stany Zjednoczone. Chodziło głownie o ograniczenie kręgu spadkobierców jedynie do najbliższej rodziny, zakaz zwracania majątków w naturze i ograniczenie rekompensat do 20 proc. wartości majątku.

Projekt na polecenie premiera Morawieckiego został cofnięty z komitetu stałego rady ministrów, który przygotowuje obrady rządu, do ministerstwa sprawiedliwości, gdzie powstał. Premierowi nie podobał się całkowicie kształt tego projektu.

Według informacji Wirtualnej Polski, projekt może wrócić w zmienionym kształcie, a propozycja wniesienia rewolucyjnych poprawek została zawarta w opinii sporządzonej w Prokuratorii Generalnej.

Prokuratoria potwierdziła istnienie dokumentu, jednak został on utajniony.

Dziennikarzom wp.pl udało się dotrzeć do głównych założeń dokumentu.

Zgodnie z nimi przez rok od wejścia w życie ustawy reprywatyzacyjnej będzie można uzyskać 100 procent wartości utraconej po wojenni nieruchomości. Do tej pory mówiło się o maksymalnie 20 – 25 proc.

Opinia PK zakłada także pełny zwrot przejętych przez państwo nieruchomości, co wcześniej wykluczano.

– To daleko idące zapisy. Mogą się spotkać z oporem. Dla Izraela istotny jest zapis dotyczący obywatelstwa. Być może powinien być zmieniony – powiedział dla wp.pl informator zbliżony do rządu.

Zgodnie z wcześniejszym projektem Ministerstwa Sprawiedliwości prawo do rekompensaty miało przysługiwać tylko Polakom pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego.

http://nczas.com/2018/03/02/pis-chce-naprawde-oddac-polske-zydom-tajny-dokument-polskiego-rzadu-potwierdza-ze-chca-oddawac-100-proc-majatkow/

http://macgregor.neon24.pl/post/142677,michalkiewicz-pis-oddaje-polske-zydom"

-- i się wyjaśniło czemu KFASZYSTOWSKI REŻIM tak DARŁ MYCKI z sejmowych trybun....

pożarły się żydki z żydkami o PROCENTY z polinowego trupa.... o to KTÓRY ICH GANG który skrawek Polski ZAWŁASZCZA na swój HITLERLAND....

A teraz z AMBON ogłoszą katolskiemu polactwu KOLEJNY SUKCES rządu...

że ma WYPIERDALAĆ z POLSKI bo TA JUŻ NIE ICH

bo oni sami SA MAŁPAMI PRZYBYŁYMI DO NIEJ W IX wieku.....

bo polin OD POWSTANIA ŚWIATA BYŁ RAJEM OD BOGA DLA JEGO OPRAWCÓW(czyli zydk ów)

co jest kolejnym po mrozach pokłosiem ROZWALENIA BARIERY przez maryjne SS podczas tzw "BLUŹNIENIA z RÓŻAŃCEM" u granic.... ale NIE OSTATNIM... Acute

a to wszystko "W PURIM" w dniu święta "ZWYCIĘSTWA ŻYDKÓW NAD GOJAMI"......

ot taki niuans.... jaki bezmózgie katolstwo i tak nie pojmie..... bo we łbie ma tylko spe....e swojego rabe..... i nic poza tym.....

Portret użytkownika Akamai

Cztery godziny trwało w

Cztery godziny trwało w Jerozolimie spotkanie zespołów ds. dialogu prawno-historycznego Polski i Izraela.

Dialog ze stroną polską nazwano "pogłębionym i otwartym".

Jakie to miłe. A wy ciągle tylko narzekacie. Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Max 1983

Wstając z kolan warto zwrócić

Wstając z kolan warto zwrócić uwage czy sufit nie jest za nisko.A już prawdziwą sztuką jest wstanie z kolan po to ....żeby się zaczać czołgać::)Tylko "prawdziwi patrioci"mogli doprowadzić do tego ,że walcząc o naszą pozycję w Unii de facto uzyskali skutek w postaci totalnego zmarginalizowania i wyśmiania, co się przełoży  już wkrótce na realne straty, a nie tylko pohukiwania.Tylko "myśliciele" i sympatycy "dobrej zmiany"mogli doprowadzić do tego ,że walcząc o prawdę historyczną(a jest coś takiego w ogóle??)de facto uzyskaliśmy efekt stania się odpowiedzialnymi za Holocaust i pogromy Żydów.Dotychczas zmagaliśmy się z niemiłym określeniem "Polskie obozy koncentracyjne"co było nie fajne ,ale tez nie tak częste, a w ramach mozliwości można to było prostować (czy nawet pozywac do sądów)teraz po ataku "prawdziwych Polaków"już na całym świecie jak on długi i szeroki mówi się o tym ,że to my mordowaliśmy Zydów.Nie ma dnia by jakieś światowe gazety nie przytaczały różnych historii ,relacji ,swiadków...ile z tego to prawda to nie wiem ,ale prawda mało kiedy ma znaczenie.Dlatego istnieje coś takiego jak madra rozsądna dyplomacja, ktora krok po kroku pewne rzeczy ustala ,czasem jest to pełne hipokryzji  i wkurza ,ale dobrze robione pozwala państwu polepszac swoją pozycję.Bezmyślny atak na silniejszych może tylko doprowadzić do rozbicia sobie pustego łba o czyjąś pięść.Tak więc "prawdziwi Polacy"których i tu nie brakuje macie co chcieliście, szambo otworzyliście i się rozlewa ,tyle ,że 95% jego zawartości wyleje się na Polskę.Jak już kiedyś pisałem tacy jak wy zniszcza ten kraj i sprawią ,że kamień na kamieniu nie zostanie ,a najlepsze jest to ,że w swojej głupocie będziecie do końca wierzyć ,że to była jedyna słuszna droga i jesteście Polskimi bohaterami....no bo jak można było się zadowalac polityką "ciepłej wody w kranie" to jest dla miernot bez kregosłupa ,trzeba mieć fantazje jak Polska husaria a ,że jazda z szabelką na czołg teoretycznie nie ma sensu co tam Polskie serce zawsze ponad rozum.

Tak na koniec historia zasłyszana(czy prawdziwa nie wiem)Polak pojechał na wakacje do Egiptu i tam był facet Arab co składał ręczniki ,nasz chciał mu dac napiwek jednego dolara.Arab(widocznie wiedział ,że nasz to Polak)zaraz zaprotestował krzyczac !!W żadnym razie pan jest Polak wy mordowaliście Żydów !!Wspaniała sprawa od was nie będe brał pieniędzy!!! Tak o to konczy sie "wasza"polityka.   A teraz mnie wyzywajcie i minusujcie ile wlezie::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Gdyby ludzie byli tacy jak ja

Gdyby ludzie byli tacy jak ja ,to nie było by gestapo,bo nie było by wojen .Bo ja jestem osobą ugodową ,która szuka porozumienia ,to przez takich jak wy baranów są konflikty o wszystko, nawet historię sprzed 80-ciu lat .Każdy powód jest dobry żeby wywołać kolejną wojenkę ,żeby obudzić dawno już uśpione demony i doprowadzić do kolejnych nieszczęść.Zbyt ograniczona jesteś jak widzę żeby wyciągać wnioski z historii i należysz do grona głupców którzy doprowadzą do jej powtórzenia.O donoszeniu się paniusiu nie wypowiadaj ,bo to ciężkie oskarżenie ,może nawet najgorsze.To ,że przerasta cię czytanie ze zrozumieniem co powoduje ,że przypisujesz mi intencje których nie mam, to jeszcze nie powód by mnie wrzucać do jednego worka z największymi gnidami tego świata.Wiesz w ogóle czym było gestapo?Kim byli ludzie tam donoszący.No tak zapomniałem wy "prawdziwi patrioci"uwielbiacie patrzeć na siebie jako nieskazitelnych, a innych ustawiać tam gdzie stało zomo albo gestapo.

Mój dziadek walczył w drugiej wojnie światowej ,moja babcia była uczestniczką Powstania Warszawskiego ,ojciec działał w Solidarności .Może twoja mamusia i tatuś donosili, w mojej rodzinie takich tradycji nie ma.Za to mój dziadek 88 letni człowiek płacze jak widzi to co się dzieje,bo cale swoje życie walczył o wolną Polskę i miał przekonanie ,że walka miała sens i zakończyła sie sukcesem.Wierzył ,że będzie umierał wolnym kraju ,spokojnie się rozwijającym ,będącym w mocnych sojuszach ,nie idealnym bo takich krajów nie ma, ale w stabilnym pewnym swej niepodległości.Niestety przez takich baranów jak wy i tych wszystkich "patriotów" z ogolonymi łbami historia się powtarza i wszystko pójdzie na marne .Jego walka ,walka kilku pokoleń ,wszystko wróci .Wojna wróci ,cierpienie wróci ,strach ,zniszczenia  kraju który takim wysiłkiem udało się odbudować.Pamiętaj tylko ,że jak będą jechały czołgi i będziesz trzęsła tyłkiem przed śmiercią ,bólem ,cierpieniem ,gwałtem żebyś sobie przypomniała moje słowa.Przeszkadzała wam "Polska w ruinie" to masz co chcialaś.A i mimo wszystko pamiętaj żeby walczyć do końca, a nie uciekać z rodziną jak jacyś...Syryjczycy ( w końcu wy jesteście tacy odważni ,a zresztą nie można przyjąć pomocy od zgniłego zachodu)

Wszyscy jesteście tu wielkimi bohaterami ,siedząc na kanapie w ciepłym pokoju przed ekranem ,zobaczymy w momencie próby jak będzie.O mnie się martwic nie musisz ,ja od 15 lat się zmagam z ciężką chorobą ,z którą wielu by roku nie wytrzymało.Ból  cierpienie jest dla mnie normalne jak oddychanie.....chyba bym nie wiedział co się dzieje gdyby nagle go nie było.Śmierć to moja dobra znajoma ,nie raz pukała do drzwi.Wiem też jak to jest mieć pistolet przyłożony do głowy (nie w przenośni ,dosłownie)ja się już nie boję.Nikogo nie będę sprzedawać ,ani skory ratować ,bo we mnie już strachu nie ma....martw się o swoje sumienie.

Na koniec ostatnia rzecz.Serio jesteś tak ślepa(i ci którzy dają minusy)że nie widzisz ,jak wrogowie Polski otwierają szampany z powody tych kolejnych idiotyzmów naszego rządu.Otwierają szampany, a wy jak te bezmyślne pacynki tańczycie jak wam zagrają .To powolne wychodzenie Polski z Unii ,to rozbicie Polskiej armii ,to obrzydzanie Polski i Polaków całemu światu przez wywoływanie ciągłych konfliktów.Podsycanie nastrojów rusofobicznych (co się wiąże z tym ,że po drugiej stronie będą rosły nastroje antypolskie )Teraz konflikt Żydami, plus to zrobienie z nas zwyrodnialców bez serca w sprawie uchodżców ,choć wystarczyło przyjąć może kilkanaście chrześcijańskich rodzin i zamknąć wszystkim usta.Plus wpuszczanie tu milionów Ukrainców ,którzy sa dosyć niepewni jeśli chodzi o relację z Polską, a do tego mają powód by marzyć o zrobieniu tu drugiej Ukrainy bo...tej pierwszej wzasadzie nie ma.

Plan był zapewne takich obrzydzić Polskę światu zrobić z nich rasistow ,faszystów ,zwyrodnialców bez krzty litości w sercu ,żeby nikt nie chciał im pomóc jak już tam wejdziemy.Czyj to plan Rosjan ,Żydow ....kogoś innego nie wiem ,ale dla mnie to oczywiste.A wy brniecie w ta pułapkę jeszcze uważając ,że właśnie taką postawą walczycie z wrogami Polski.

Nie łudzę sie ,że coś dotrze ,bo umysły 75% z was są tak zablokowane ,że juz łatwiej by było wejść na K2 zimą...tak więc dziękuje za rozmowe.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Witek

Jak jesteś taki ugodowy to

Jak jesteś taki ugodowy to oddaj mi swój portfel i mieszkanie. Ja też jestem ugodowy i rozłożę Ci na raty ... Czy słyszałeś może o tolerancji represywnej Herberta Marcuse? Problem nie tkwi w tym że ktoś nie jest ugodowy ...

Portret użytkownika Akamai

Łżesz jak pies trollu !

Łżesz jak pies trollu !

Jeśli twój płaczliwy dziadek ma teraz 88 lat, to jakim cudem walczył w II wojny światowej ? Miał przecież wtedy 9 lat.

A babcia z pewnością była od niego młodsza. Jak więc mogła walczyć w Powstaniu Warszawskim ?

Może nosili partyzantom jedzenie ? Takim, którzy mówili „Danke Schön" ?

Jesteś trollu debilem, który nie umie nawet liczyć. Poproś przełożonych, żeby przenieśli cię na inny portal

Bo tutaj jesteś już spalony.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Bronisz trolla czy opuściła

Bronisz trolla czy opuściła Cię inteligencja ?

" Za to mój dziadek 88 letni człowiek płacze jak widzi to co się dzieje,bo cale swoje życie walczył o wolną Polskę.."

Drugi dziadek ? I oboje tacy waleczni ? 

A słyszałaś coś o genetyce i dziedziczeniu cech ?

Przecież ta łajza oddałaby własną matkę za ciepłą wodę w kranie.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Czy Ty w ogóle czytałaś co

Czy Ty w ogóle czytałaś co napisał ten "król dramatu".

Może też wierzysz w jego ciężką chorobę i w ten pistolet wycelowany w skroń.

Przecież on cierpi na "Zespół Münchhausena". Liczyć debil też nie umie.

Dziwi mnie, że tego nie widzisz. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj