Polska deklaruje redukcje CO2 do 2040 roku o 90%! Czeka nas katastrofa, ale nie klimatyczna

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Polska, leżąca na węglu i użyająca go dotychczas jako głównego źródła energii, postanowiła podjąć szalone kroki w celu redukcji emisji CO2. Rząd Polski opracował strategię Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (EPP2040), która ma na celu zasadniczą transformację systemu energetycznego kraju, dążąc do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Jednakże, patrząc na to z perspektywy ludzi, możemy zauważyć, że te plany są obarczone ogromnymi dramatami finansowymi i społecznymi.

 

EPP2040 stawia przed Polską wiele wyzwań i celów, które mogą wydawać się atrakcyjne na papierze, ale z perspektywy przeciętnych obywateli będą to dramatyczne zmiany. Transformacja systemu energetycznego oznacza ogromne inwestycje, które w końcu spadną na barki obywateli w postaci wyższych cen energii i opłat za transformację. W rezultacie wielu Polaków może nie stać na utrzymanie domów, a dramat finansowy stanie się rzeczywistością.

 

Plan zakłada również znaczne zmiany w sektorze przemysłowym, który jest kluczowym źródłem zatrudnienia. Dramat polega na tym, że wiele miejsc pracy może być zagrożonych, ponieważ sektor przemysłowy musi dostosować się do nowych standardów emisji. To oznacza potencjalne zwolnienia i trudności w znalezieniu nowej pracy dla wielu ludzi.

 

Sektor transportowy musi przeszukać się od podstaw, co może prowadzić do znacznych kosztów i trudności w dostępie do środków transportu. Dramat ludzi polega na tym, że będą musieli zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z dostępem do środków transportu, a także z koniecznością zakupu nowych pojazdów, co nie jest łatwe w kontekście finansowym.

 

Budownictwo i rolnictwo również stoją przed dramatycznymi zmianami. Poprawa efektywności energetycznej budynków może oznaczać konieczność przeprowadzenia kosztownych modernizacji, a rolnictwo musi zmienić swoje praktyki, co może wpłynąć na utrzymanie wielu gospodarstw rolnych.

 

W rezultacie, mimo że cele EPP2040 mogą wydawać się szczytnym celem z perspektywy ochrony środowiska, dla wielu Polaków oznaczać będą one dramatyczne wyzwania finansowe i społeczne. Warto zastanowić się, czy Polska jest gotowa na te straszliwe konsekwencje wymuszonej przez zielonych komunistów transformacji energetycznej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Prawda o CO2:

Prawda o CO2:

1 proc. najbogatszych emituje tyle CO2, ile 2/3 ludzkości. To jednak nie tylko miliarderzy

Opublikowany niedawno raport Oxfam odbił się szerokim echem w mediach, również w Polsce. Główny wniosek był taki, że 1 proc. najbogatszych ludzi na Ziemi odpowiada za tyle emisji dwutlenku węgla, co dwie trzecie ludzkości. 10 proc. ludzi powoduje natomiast połowę światowych emisji. Kim jest grupa najzamożniejszych osób, którą wskazano w raporcie? Czy to głównie miliarderzy, jak mogłoby się wydawać, czy jednak znacznie więcej osób spośród nas? Skąd biorą się tak wysokie poziomy emisji w ich przypadku? Sprawdziliśmy to.

https://www.onet.pl/informacje/smoglabpl/1-proc-najbogatszych-emituje-tyle-co2-ile-23-ludzkosci-to-jednak-nie-tylko/r9q7cxt,30bc1058

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Tu też wkleiłeś tą

Tu też wkleiłeś tą kurwipropagandę , że na kacpaii jakieś bunty są - to FEJK wklejony przez magiszterenko !!!

Te wieści to jakaś tam demonmstracja proekologiczna a ten kurwipropagator z tego zrobil tak jak kurwimendia wielkie masowe bunty mw kacapii - to nie prawda !

magiszterenko to król FEJKÓW i KŁAMSTW z narracją zgodną z kurwimendiami jewropskimi.

Magiszterenko to jest najwiekszy illuminata tutaj i do szpiku kości komuch jewropski.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika tomis

O ile wzrósł poziom CO2 w

O ile wzrósł poziom CO2 w atmosferze od czasów rewolucji przemysłowej? O 0.01...JEDNĄ SETNĄ!. I tyle w temacie. A ja chcę 2% CO2 w atmosferze wtedy będzie się lepiej oddychało - ot czysta fizjologia wymiany gazowej w płucach.

Portret użytkownika Endymion

z tego co widzę na filmikach

z tego co widzę na filmikach z Afryki, to tam dominują stare Mercedesy oraz stare Toyoty, to była kiedyś jakość, która skończyła się. Podobnie w Kubie wiecznie remontowane stare amerykańskie auta jeżdzą. Prosty silnik i karoseria w ocynku sprawiłby, że auto do wypadku jest wieczne, ale to nie opłaca sie producentowi, teraz nowe auto ma firma zakupić w leasingu na 3-5 lat i potem zajechany złom wysłać na rynek wtórny, gdzie klient prywatny tego po 3-5 latach uzytkowania już nawet do Afryki nie sprzeda. Wymiana baterii w elektryku po 8 ;latach to 60% zakupu nowego auta, czyli często więcej niż auto kosztuwało w zakupie wtórnym., techologia już jest aby tanio produkować i wymieniać baterie, ale to nie opłaca się sie koncernom motoryzacyjnym, masz kupić nowy co 3 lata niyczym rękawiczki.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

W nawiązaniu do tegoco

W nawiązaniu do tegoco napisałeś:

"Nie ma znaczenia który rząd(tzw.polski) realizuje wytyczne zielonych fanatycznych  ideologów .",

ostatnio usłyszałem z ust zadaniowanej głowy mającej tytuły, że Davos jest kolebką Trójmorza, albo wyrwało mu się, albo już nie kryją się..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj