Polska chce wysłać żołnierzy na Wzgórza Golan do pilnowania granicy Izraela z Syrią

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Polscy żołnierze mogą wkrótce wyjechać na misję ONZ na Wzgórza Golan. Rząd chce wysłać wojsko do niestabilnego i niebezpiecznego regionu na Bliskim Wschodzie. Konkretniej – chodzi o pilnowanie izraelsko-syryjskiej granicy.


Polski kontyngent wojskowy stacjonował już w Syrii od 1974 roku aż do 2009 roku. Żołnierze zostali więc wycofani nas dwa lata przed wybuchem wojny w Syrii i wiele wskazuje na to, że mogą powrócić już w nadchodzących miesiącach.

 

Polski rząd zgłosił się do udziału w misji pokojowej w ramach ONZ na Wzgórzach Golan. Niewykluczone, że kwestia ta została ustalona podczas niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Polska znów robi komuś „łaskę” a w zamian może liczyć jedynie na poklepanie po plecach, bo przecież Donald Trump jak ognia unika tematu zniesienia wiz, choć obiecywał to podczas kampanii prezydenckiej.

Polski kontyngent miałby liczyć około 150 żołnierzy, którzy mogą zostać wysłani na granicę Izraela z Syrią już w marcu 2019 roku. Wcześniej region ten był niespokojny, ponieważ stacjonowali tam „rebelianci”, czy islamscy terroryści, których wspomagał Izrael. Jednak syryjska armia wyeliminowała ich i odzyskała kontrolę nad tym obszarem. Wygląda to tak, jakby polscy żołnierze mieli stanowić strefę buforową, chroniącą Izrael przed Syrią.

 

Należy zaznaczyć, że choć Syria praktycznie pokonała terrorystów i stała się silniejsza niż przedtem, ryzyko wybuchu wojny wcale nie zmalało. Podczas gdy Rosja i Iran aktywnie wspierają Syrię militarnie, Izrael zamierza ją nadal bombardować, a sytuacja w pewnym momencie może wymknąć się spod kontroli. Dlatego polscy żołnierze będą znajdować się w stanie ciągłego zagrożenia, ale najważniejsze, że Izrael i USA będą nas mogli poklepać po plecach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Johnie zacznij używać

Johnie zacznij używać precyzyjnego języka. Nie "Polska chce wysłać żołnierzy...", tylko "Państwo chce wysłać żołnierzy na wzgórza Golan". Na Boga nie utożsamiajmy się z bandytami! Poślą chłopaków na śmierć....

Portret użytkownika еuklidеs

Johnie zacznij używać

Johnie zacznij używać precyzyjnego języka. Nie "Polska chce wysłać żołnierzy...", tylko "Państwo chce wysłać żołnierzy na wzgórza Golan". Na Boga nie utożsamiajmy się z bandytami!

Portret użytkownika keri

Wcisnęły PISdziory Polsce

Wcisnęły PISdziory Polsce obsrańców z SZA i chcą im budować bazy rujnując cały budżet na wojsko polskie, a żołnierzy polskich wysyłają aby strzelali do Syryjczyków i aby Polacy byli uważani za agresorów i terrorystów.

Nie zdecydują sie na wyjazd prawdziwi żołnierze - obrońcy Polski, tylko sprzedajne qrwy.

Orwella Partia w "Rok 1984" to kościół kat.  Precz ze światem Orwella! https://zmianynaziemi.pl/comment/494516#comment-494516

Portret użytkownika mirmił

Polska to "bidny" kraj i póki

Polska to "bidny" kraj i póki co nasze wojsko powinno pilnować NASZYCH granic ! Ja rozumiem ,że mamy jakieś tam zobowiazania sojusznicze ale o żadnym wyrywaniu się na ochotnika NIE może być mowy ! Tymbardziej ,ze te nasze sojusze są tyle samo warte co przed II wś.

Portret użytkownika pilippek

ale pi*** znowu farmazony,

ale pi*** znowu farmazony, oczywiscie john moll swoje paranoje musi wtrącic w artykuł bo po co się trzymac faktów, lepiej poleciec po calosci pisząc takie brednie.

jestesmy w onz to i mamy pewne obowiązki, a 150 zołnierzy rzeczywiscie.... ogromna ilosc...

Portret użytkownika Mojeimię44

Każde życie jest bezcenne.

Każde życie jest bezcenne zwłaszcza Polskiego żołnierza, który ma je oddać za kogoś kto okupuje nasz kraj. Bezprzecznie Izrael to nasz okupant. Poza tym im więcej wojsk z różnych krajów świata w Syrii tym większa szansa, że ta mała wojna światowa przerodzi się w konflikt globalny. Nie trzeba być nawiedzonym biblistą by wiedzieć, że konflikt w Syrii może być konfliktem ostatecznym! Jak czytam takie dyrdymały, że 150 ludzi to nic takiego i można ich odstrzelić to i 1500 będzie można, 15000 będzie można, 1 500 000 będzie można a nawet 15 000 000 będzie można. W jakim interesie? Na pewno nie Polskim. W polskim interesie jest poprawianie stosunków z naszymi sąsiadami Rosją, Białorusią a nie wkładanie dalej kija w mrowisko. Czy ty sądzisz, że polscy żołnierze pojadą tam na wczasy? Tam jest śmiercionośna wojna o której słyszymy tylko tyle ile nam każą usłyszec bo o takich rzeczach jak użycie broni nuklearnej się nie mówi a dowody na jej użycie czy w Syrii czy Jemenie czy Iraku są od dawna. Wskaźniki radioaktywności szaleją.

http://wyborcza.pl/1,76842,13600136,Uran_z_wojennych_pociskow_zabija_irackie_dzieci_.html

Spójrz na ten film. Czym jest ten wybuch?

https://youtu.be/1whYKv5l6Qg

Tu zobacz jak wygląda dziś Syria. Mi to przypomina Warszawę z końca II wojny światowej

https://youtu.be/qp4YV5WJysw

No i na koniec biblijny Damaszek.

https://youtu.be/51v4L1wxvsg

Portret użytkownika Dlojzy

"bo o takich rzeczach jak

"bo o takich rzeczach jak użycie broni nuklearnej się nie mówi a dowody na jej użycie czy w Syrii czy Jemenie czy Iraku są od dawna. Wskaźniki radioaktywności szaleją."

Raczej nie. Przynajmniej jeszcze nie. To co na filmie to na 90% zwykły wybuch. Z wielu powodów, np.: kula ognia pojawia się w polu widzenia i rozjaśnia, ale jej temperatura jest non stop "w ziemskich" zakresach. Atomowa miałaby inny kolor ze względu na temperaturę, a z tej odległości to powinno się pojawić choć kilka martwych pikseli. 
A wskaźniki mogą pokazywać zubożony  uran albo inny badziew którym sobie obecnie strzelają.

Portret użytkownika Mojeimię44

200 panstw w ONZ  z czego

200 panstw w ONZ  z czego połowa przystąpi do projektu,  średnio 150-200 żołnierzy z danego kraju to już daje 20 000 czynnych żołnierzy w obronie Izraela. Na pierwszy front to spora liczba. Pewnie szybciej wyparują niż tam dotrą ale czego się nie robi dla pasożyta? Jego duży brat USA zrywa właśnie dobre stosunki z Iranem. Jesreśmy o krok od wojny globalnej.

Portret użytkownika Taki

Zydzi wysylaja Polakow

Zydzi wysylaja Polakow zebybronili ich granicy ...Jak dlugo jeszcze bedziemy popychadlem zydowskiego nasienia 

Polacy trzeba sie zaczac pytala ,,,Kazdego,,,Posla,i kazdego ktory chce brac udzial w wyborach zeby przedstawil ,,,,Dokument z IPN ze nie byl pracownikiem UB ani nie wspolpracowal ze Slozbami  ,,,,,zobaczycie jaki Kwik sie rozlegnie !!!!

wszyscy bez wyjatku maja przedstawic swoj ZYCIORYS ...zobaczymy kto jest KIM ,,,,,,jestem pewien ze wiecej Jak polowa w SEJMIE to ...zydowskie H,,,je 

to co Oni Wyprawiaja to teatr dla Polaczkow,,,zeby Ci sie denerwowali i klucili ,,,Zaklad !!!!

Portret użytkownika lill

W wyboorach wygrywają ci ci

W wyboorach wygrywają ci ci maja wygrać a nie ci na któych głosujemy

Po to są listy partyjne zeby głosy oddane na ludzi uczciwych na końcu listy przeżyucić na konto tych na któychj nikt albo prawie nikt nie głosowałą a są naszyczie

Strony

Skomentuj