Polska będzie karać za zwrot "polskie obozy zagłady"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielu Polaków z pewnością długo czekało na ten moment. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że powstaje właśnie specjalny projekt, który umożliwi nakładanie kar za publiczne stosowanie zwrotu "polskie obozy zagłady".

 

Zagranicą bardzo często pojawiają się wypowiedzi dotyczące "polskich obozów koncentracyjnych", "polskich komór gazowych", mówi się również o "polskich nazistach" którzy wraz z Niemcami mieli być odpowiedziali za Holokaust. Ten rażący błąd wielokrotnie popełniały również niektóre media. Jak dotąd Polska jeszcze ani razu nie wytoczyła żadnego procesu za posługiwanie się tymi fałszywymi zwrotami, choć PO zapowiadało to już w 2008 roku. Teraz za rządów PiS ma się to zmienić.

 

Minister Sprawiedliwości Zbiegniew Ziobro zapowiedział, że Polska będzie karać za zwroty, przez które Polacy pomawiani są na całym świecie o udział w Holokauście. Sformułowania typu "polskie obozy zagłady" są obraźliwe i będą karane.

"Pan minister Patryk Jaki, po konsultacji ze mną, pracuje z zespołem, który już doszedł do finalnego w zasadzie projektu. Ten projekt zaakceptowałem. Przedstawiłem go też wstępnie pani premier Beacie Szydło, która też pozytywnie się do niego odniosła" - powiedział Zbigniew Ziobro.

W tym samym czasie trwają dyskusje nad ukaraniem profesora Jana Tomasza Grossa, który w zeszłym roku stwierdził iż Polacy podczas drugiej wojny światowej "zabili w gruncie rzeczy więcej Żydów niż Niemców". Prezydent Andrzej Duda rozważa odebranie mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który otrzymał w 1996 roku od ówczesnego prezydena Aleksandra Kwaśniewskiego za osiągnięcia naukowe.

 

Sprawa ta wywołuje skrajne emocje. Niektórzy popierają odebranie Grossowi odznaczenia i nazywają go nawet zdrajcą ojczyzny. Z drugiej strony uważa się, że ukaranie polskiego profesora jest oburzające i zagraża wolności badań naukowych. W obronie Grossa wstawił się również Światowy Kongres Żydów.

 

 

Źródła:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-ziobro-powstaje-zapis-ktory-pozwoli-karac-za-sformulowanie-p,nId,2145448

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prezydent-poprosil-msz-o-opinie-ws-odebrania-prof-janowi-tomaszowi-grossowi-orderu/tg21t4

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika perunvit

Odbiorą order, brawo... i co

Odbiorą order, brawo... i co to zmieni? A zresztą, i tak to czcze gadanie, ani nie odiorą, ani nic z tymi planami karania za zwroty o "Polskich obozach" nie zrobią. 
 
PiS to NIGDY nie była moja bajka, ale skoro wygrali w demokratycznych wyborach, należało to uszanować. Moje preferencje nie przeszły I-szej tury - trudno. W drugiej rurze wybralem mniejsze zło, bo peowskiego kataklizmu nic nie przebije, a jakieś ryzyko istniało. Zagłosowałem na PiS.
 
Jeszcze miesiąc temu utwierdzalem się, że to był dobry wybór. Dziś już nie mam złudzeń. Za PO mielibyśmy dziś demolkę totalną, a za PiS mamy cyrk z odkręcaniem programu wyborczego. Takie swoiste przedłużanie agonii dla socjopatów, wszelkiej maści zboczeńców lubujących się w oglądaniu rzezi dokonywanej na żywym organiźmie.
 
Co mamy? 500+ dla każdego, ale jednak co któregoś dziecka. Nachodźców nie przyjmiemy. Potem tak - ale tylko rodziny chrześcijańskie (ciekawe jak chcieli to weryfikować, zaświadczeniem z chrztu z syryjskiej parfii?). Teraz bierzemy jak lecii, bo sKopacz podpisała. Jutro się dowiemy, że znosimy limity, na to wskazuje dotychczasowa linia działania.
 
I TE WSZECHOBECNE POZORANCTWO! Pokazówka po najmniejszej linii oporu, szminkowanie trupa! 
 
Mało brakowało (a i to niepewne, że nie wróci) z opodatkowaniem rodzimych sklepów. Niby prace nad poprawą mają miejsce, ale... dość mi już tej obłudy! 
 
I PiS i PO, jak i znakomita większość partii realizuje TYLKO I WYŁĄCZNIE SWOJE partykularne interesy!! Stwarza się wyborcom pozory demokracji, złudzenie wyboru, a to jeden pies! Ten sam kierunek, tylko inna ścieżka! Zrozumcie to wreszcie!
 
Żyjecie w fałszu. Prześcigacie się w wyborze, która partia zrobi wam dobrze... loda. Bo oni są od lodów, nie od polityki propaństwowej, prospołecznej, PROPOLSKIEJ! To biznes, a ten nie zna skrupułów. 
 
Ratunek w tym, że coś w NARODZIE drgnie na tyle, że żyłka pęknie i nie setki, ale miliony ruszą po ojcowiznę.
 
Łatwo nie będzie. Nigdy nie było. Ustawa 1066, systemy Horna zamontowane po stolicy. Wystarczy kilka sekund i dziesiątki tysięcy spacyfikowanych! Z trwałym uszkodzeniem słuchu, a nawet zgonem.
Po co takie systemy montowano parę lat temu? Do głoszenia prognoz pogody? Specyfikacja i możliwości dostępne w necie.
 
Ten rok rozstrzygnie bardzo wiele. Od czerwca do września. Niestety, ale będzie się działo. 
 
CWP!

"To be... "

Portret użytkownika zyx

"Polska będzie karać za

"Polska będzie karać za zwrot: polskie obozy zagłady" - powiem tak po staropolsku: "no ku.wa wreszcie".
Jeszcze tylko czekam jak wieprz _grosz_ będzie się tłumaczył  przed prawdziwym polskim sądem za "Polacy zabili więcej żydów niż Niemców".

Portret użytkownika Pseudonick

O wiele mocniej polski rząd

O wiele mocniej polski rząd dopierdoli zagranicznym wymuskanym pacynkom wytykając ich historyczne przewiny. Rezerwaty dla indian, kolonie większości dorobkiewickich państw UE, na każdego coś się znajdzie, trzeba to nagłaśniać, również prywatnie umieszczając na popularnych zagranicznych blogach linki do opracowań na te tematy aby zasiać ferment w zblazowanych obywatelach zachodu. Żeby się pizdeczkom nie wydawało że ich państwa to jakieś ostoje hurrademokracyjki i praw człowieka ;> 

Portret użytkownika Waldorfus

Próba suwerenności i

Próba suwerenności i żydowskie zawiasy

– chrześcijańskie przebaczenie nie może stać się pretekstem dla tchórzostwa i koniunkturalizmu.
Zbigniew Ziobro był dla mnie zawsze absolutnym liderem. A prezydent Andrzej Duda?... – zobaczymy...

„(...)Prezydent Andrzej Duda rozważa odebranie mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który otrzymał w 1996 roku od ówczesnego prezydena Aleksandra Kwaśniewskiego za osiągnięcia naukowe.(...)” – napisał John Moll

I to będzie próba p. prezydenta Andrzeja Dudy: na ile sam – jako prezydent – jest suwerenny, i na ile rządzona przez nie go Polska jest suwerenna.

Oczywiście można brać pod rozwagę takie aspekty jak stosunki dyplomatyczne etc. Ale nie w przypadku tego co zrobił prof. Jan Tomasz Gross; dla jego występku, nie ma żydowskich „zawiasów”, żadnego tego, co tak często się nadużywa: „chrześcijańskiego przebaczenia”.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Dominik82

Polska nie jest suwerenna i

Polska nie jest suwerenna i świadczy o tym kolor paszportów wydawanych polskim obywatelom przez państwo. Niepodległe i suwerenne narody posiadają paszport niebieski, potem jest kolor "przejściowy" a kolor naszego paszportu świadczy o tym, że jesteśmy kolonią.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj