Polscy żołnierze wyjadą na manewry na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Na Ukrainie podobno trwa zawieszenie broni, ale mimo, że nie wprowadzono tam nawet stanu wojennego, to każdy widzi, że mamy tam do czynienia z konwencjonalnym konfliktem zbrojnym. Nie przeszkadza to jednak jak się okazuje w tym, aby na ukraińskiej ziemi stanęli polscy żołnierze.

 

Manewry Rapid Trident 14 odbędą się w dniach 13 - 26 września, na poligonie w Jaworowie niedaleko Lwowa. Będzie tam ćwiczyć 1300 żołnierzy z wojsk NATO w tym 35 Polaków z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Oprócz Polaków na Ukrainę przyjadą również żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Hiszpanii, Niemiec, Litwy, Norwegii i Estonii.

Źródło: twitter

Scenariusz ćwiczeń Rapid Trident 14 zakłada szkolenia w zakresie patrolowania terenu, rozbrajania improwizowanych ładunków wybuchowych oraz konwojowania. W drugim tygodniu ćwiczeń Polscy żołnierze będą włączeni w skład batalionu ukraińskiego.

W tym samym czasie gdy wojska NATO będą trenować na zachodniej Ukrainie, Rosjanie ogłosili przeprowadzenie kolejnych ćwiczeń wojsk rakietowych. Mają być testowane rakiety balistyczne zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika heddon

Polscy żołnierze mogą sobie

Polscy żołnierze mogą sobie jechać na manewry tam, gdzie ich zaproszą i żadnego koszernego kacapa z Kremla nie powinno to interesować.
fajny text: jestem Władimir Puitn, dla przyjciół Vlad. dlatego wszyscy mówia na mnie Putin

Portret użytkownika Pytia

Masz 100 procent racji.

Masz 100 procent racji. Powoli i pocichutku.
1. Formowanie Bośniackiej armii muzułmańskiej i nawoływanie do dżihadu, chcą stworzyć bałkański kalifat.
2.Nie podpisanie umowy pokojowej między Kosovem a Serbią w Brukseli (umowa ta zawierała przyznanie przez Serbię Kosova) to było wczoraj. Serbia nie chce, a Kosovo chce.
3. Zabicie serbskiego policjanta przez albańca w Kuršumlji - jakiś tydzień temu
4. Zaczynają się kłótnie o autonomię i władzę w Vojvodinie.
5. Serbia jako kraj neutralny jest coraz bardziej naciskany i przez wschód i zachód, o obranie strony NATO albo Rosji. Po dziś dzień Serbia sankcji Rosji nie wniosła.
6. NATO chce wcielić Serbię w swoje szeregi ( szczyt bezczelności )
7. W Czarnej Górze prześladują Serbów
8. W Macedonii Albańcy chcą własnej autonomii
Te wszystkie fakty w Polskich ścierwomediach były i są przemilczane.
A powiem wam jeszcze, że w samej Serbii żyje około 1000 Polaków. Polaka w Serbii się szanuje, w oczach Serbów Polacy to dobry i odważny naród.

Portret użytkownika X

tak, to wszystko prawda. Jest

tak, to wszystko prawda.
Jest jeszcze wątek Albański w Grecji i jego ewentualne wsparcie przez Turków - to bardzo ważny wątek.
 
Albańczycy (Avarowie) - od tego słowa pochodzi slowo 'awaria', czyli 'przerwanie ciagłości' lub 'uszkodzenie'.  Oni od dawna są zarzewiem wielu klopotów.  A Bośniacy, Chorwaci i Serbowie niepotrzebnie dali się zwaśnić.
 
Nawiasem slowo "waśnić' pochodzi od ruskiego przeliterowania słowa 'bośnia'.
 
Dlatego wojna wyjdzie z Bałkanow, bo Ruscy nie dadzą się sprowokować, a bałkańcy od pierwszego spojrzenia. I to jest ich klątwa.
 
 
 

Portret użytkownika Krzychu

Dla mnie każdy kto wciaga nas

Dla mnie każdy kto wciaga nas w ta wojne i kazdy kto wspolpracuje z tym planem jest ZDRAJCA Polski . Wyrżneli na ostatnimi laty wiekszosc generalow patriotów, ktorzy nie pusciuli by wojska na rzez i skazali by caly narod na to samo. Dla mnie dazenie do wojny jest to zdrada, mam nadzieje, że kedyś te s...ny za to zaplacą i to bardzo slono!!

Strony

Skomentuj