Polscy strażacy pojechali do Szwecji gasić pożary. Mieszkańcy przywitali ich jak bohaterów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Nadzwyczaj wysokie temperatury oraz susze doprowadziły do pożarów lasów praktycznie w całej Szwecji. Sytuacja jest tak dramatyczna, że liczne państwa europejskie ruszyły z pomocą. Największym udziałem w gaszeniu pożarów może pochwalić się Polska.

 

W sobotę, grupa 139 strażaków wraz z 44 pojazdami pożarniczymi wyruszyła do Świnoujścia, skąd promem popłynęła do Szwecji. Polska ekipa jest już na miejscu i będzie pomagała w gaszeniu szwedzkich lasów. Światowe media zwróciły uwagę, że Polska udzieliła największej pomocy ze wszystkich państw europejskich. Z kolei Dania wysłała 12 pojazdów i 55 strażaków. Inne kraje dostarczyły dodatkowy sprzęt i personel, kilka samolotów gaśniczych i helikoptery.

 

W miniony weekend, Szwecja zmagała się z 49 pożarami lasów. Liczba ta spadła już o połowę, ale temperatury rzędu 30 stopni Celsjusza i susze sprzyjają występowaniu pożarów. Szwecja jest w większości pokryta lasami, dlatego jeśli ogień nie zostanie ugaszony na czas to wkrótce praktycznie cały kraj mógłby się zapalić.

W mediach zwrócono uwagę, że polska ekipa strażacka została bardzo ciepło przyjęta przez Szwedów. Na portalach społecznościowych, a także w lokalnych mediach płyną same podziękowania i wyrazy wdzięczności za udzielenie pomocy w tak trudnej chwili. Niektórzy piszą o polskich strażakach jak o wyzwolicielach, a inni porównują polskie wozy strażackie do legendarnej husarii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Do myślenia potrzebny jest mózg, nie mówiąc już o człowieku...

Portret użytkownika emigrant

Mieszkam w Szwecji i

Mieszkam w Szwecji i faktycznie na pomoc z Polski zareagowano z wielką wdzięcznością. Wielu moich znajomych pyta teraz lewaków wprost, jak się czują, po tym jak wyzywali Polaków od nietolerancyjnych nazistów (tak było np. po naszym 11 listopada). Ale jakoś lewackie mordy nabrały wody w usta. Natomiast normalni Szwedzi (jest bardzo wielu takich), są bardzo wdzięczni i głośno to wyrażają.

Portret użytkownika antysystemita

Hiroły z rzeczcebulistej

Hiroły z rzeczcebulistej polszy jak zwykle ratują świat. vikingowie już nie mają jaj? To może niech zaprzęgną do roboty kozojebcze zastępny asfaltowego/śniadego mambo, mają tego w bród.

Portret użytkownika TomLoCK

Nie dam Ci minusa.

Nie dam Ci minusa. rzeczycebulistej polszy?????????

Mam nadzieję, że życie da Ci całą moc tej Twojej cebuli w dupę. Niech moc kosmosu nigdy nie da Ci odetchnąć. Życzę Ci wszystkiego najgorszego. Ty antypolska lewacka szmato. Nigdy nie odnajdziesz sensu istnienia. 

Portret użytkownika antysystemita

Nie jestem lewakiem

Nie jestem lewakiem cebulaczku. Poza tym wiesz, że to wszystko czego mi życzysz wróci do ciebie z potrójną siłą ? Nic nie mówię, ale czuję że też sporo doświadczysz. Ja już przeszedłem wystarczająco wiele gówna w życiu... głowa do góry, co cię nie zabije to cię wzmocni i przy okazji zrobi z ciebie większego skurwysyna - przynajmniej tak to działa w tym kraju Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Maryjan_66

Takie poprzecinanie burzy ich

Takie poprzecinanie burzy ich ekosystem.  I nie pomagaja tu za wiele 'eko-przejścia' dla zwierzyny. Przez tysiące lat były bez sztucznych przecinek i jakoś całe nie spłąneły? Ba - było ich więcej niz teraz. Poza tym autostrady nie są budowane dla ludzi tylko dla producentów aut i produktów, które można dalej potem transportować/dystrybuować. W tym samym czasie wmawia się ludziom, że to ich własna potrzeba, więc krzyczą 'więcej autostrad'...itd

Problemem są zabudowania w pobliżu lasów. Ludzie godzący się na mieszkanie blisko lasów powinni brać pod uwagę ryzyko takich zdarzeń, tak jak blisko wody - ryzyko że mogą być zalani. Czy się ubezpieczą czy będą liczyć na Państwo, to już osobna kwestia. A, że strażaki nawzajem się wspierają...to pozytywne info

Portret użytkownika Maryjan_66

Działa to tak. Budują Ci

Działa to tak. Budują Ci szeroką drogę spod drzwi domu do sklepu, w którym jest wszystko do nabycia. Co wtedy robisz? Chcąc zjeść jabłko - kupujesz auto, jedziesz do marketu, pakujesz cały koszyk jabłek (nie wiadomo skąd pochodzących) + inne pierdoły, których zazwyczaj w takiej ilości nie potrzebujesz i wracasz do domu. Już zapomniałeś, że po drugiej stronie domu masz ogródek z jabłonią, na której czekają świeże jabłka dla Ciebie do zerwania, a u sąsiada są inne owoce, których potrzebowałeś, a mogłeś wymienić za swe jabłka (albo Ci się nie chciało zerwać). Skoro autem możesz łatwo dojechać do sklepu, powoli lub szybciej przyzwyczajasz się, że tymże autem chcesz załatwić wszystko. Domagasz się więc wybudowania szerszych dróg do pracy, przedszkola by odwieźć dzieci, kościoła – i wszędzie tam wybudowania parkingów. Zwróć uwagę jak zmieniły się otoczenia tych wszystkich instytucji. Latem chcesz pojechać swą furą przez autostradę nad morze, zimą w góry, itd. Potem już jeździsz wszędzie, w zasadzie bez większego celu, no ale skoro jest fura i autostrada..

Dawno już zapomniałeś, że tylko chciałeś zjeść jablko..

Strony

Skomentuj