Polscy najemnicy walczą po obu stronach konfliktu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od wielu dni powtarzają się doniesienia o znacznie większym niż tylko polityczne, zaangażowaniu strony polskiej w konflikt na Ukrainie. Prawie każdego dnia pojawiają się informacje z których wynika, że Polacy nie tylko walczą, ale i dowodzą oddziałami najemników. Co niektórych może zaszokować, Polacy pomagają też separatystom.

 

 

Separatyści z Donieckiej Republiki Ludowej poinformowali dzisiaj, że wzięli do niewoli wielu obcokrajowców w tym czarnoskórych,  którzy przecież nie służą w ukraińskiej armii. Twierdzą oni, że wśród jeńców jest wielu Polaków i Czechów. 

 
Rzecznik MSZ, Marcin Wojciechowski, odniósł się do tych zarzutów i oświadczył na Twitterze, że nie potwierdza, iż wśród najemników są obywatele RP. Uznał to za część czarnego PR. 
 
Ostatnio pojawiły się też informacje wedle których polscy najemnicy walczą również po stronie separatystów. W rosyjskich mediach pojawiły się doniesienia, że walczą też Polacy z prawicowej organizacji Falanga. Dla Rosjan wydawało się to dziwne, że Polacy im pomagają, ale dysonans ten wyjaśniono tak, że Polacy również wycierpieli od Banderowców i nie ma wśród nas zgody co do tego, że banderowska Ukraina to coś dobrego dla Polski. 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krzyżanowskio

Polska rasa napisał: Jak Wam

Polska rasa wrote:

Jak Wam Rosija taka bliska to wypier***** spowrotem do kołchozów [...] ,ciekawe co na to wasze dziady?

 
ja chce jechać,jak to załatwić,jestem snajperem,nie ruskim trollem,ale ruskich trzeba na....c
 

Portret użytkownika kpr

Chętnie zasilę szeregi

Chętnie zasilę szeregi którejś ze stron (kwestia tylko tego kto więcej zapłaci) 
Jestem rezerwistą który z dnia na dzień został wydalony z wp z powodu "restrukturyzacji" jak to sie ładnie teraz nazywa.
Ma ktoś jakieś kontakty? Jakby co to pw.
9 lat służby w tym misje Bosnia,Kosovo,Irak,Afganistan.
 

Portret użytkownika takijeden

A walczyles

A walczyles gdziekolwiek?jezeli tak i masz znnajomosc tematu to nie ma problemu zeby walczyc.Sprzetu jest dosyc.teraz donieck jest zamkniety i trzeba autem ze lwowa jechac.Jest kilka batalionow zlozonych z tzw wolontariuszy Wink jesli jestes zainteresowany daj znac na meila

Portret użytkownika Krzyżanowskio

takijeden napisał: A

takijeden wrote:

A walczyles gdziekolwiek?jezeli tak i masz znnajomosc tematu to nie ma problemu zeby walczyc.Sprzetu jest dosyc.teraz donieck jest zamkniety i trzeba autem ze lwowa jechac.Jest kilka batalionow zlozonych z tzw wolontariuszy Wink jesli jestes zainteresowany daj znac na meila

 
[email protected] napisz mi o rekrutacji,ja pojadę.

Portret użytkownika Arab

Siema internauci , ciekawy

Siema internauci , ciekawy temat , chciałbym się dowiedzieć jak zaciągnąć się do Rosyjskiego wojska jako najemnik . Jeśli macie namiary to podajcie mi na maila .
Piszecie aby jechać do Lwowa , i tam podobno są wolontariusze , czy możecie rozbudować ten temat . Dzięki pozdro żołnierze !
 
 

Portret użytkownika ukrainian najemnik

musisz zrobic min 15 pompek,

musisz zrobic min 15 pompek, doswiadczenie w strzelaniu z wiatrówki łamanej, jesli strzelales z pcp to od razu zostajesz majorem dodatkowym atutem jest bycie alkoholikiem i nieudacznikiem zyciowym  od razu pójdziesz  w grupie 10 osób  na pierwszy front  , jeden karabin na 3.33 osoby .powodzenia żołnierzu!

Portret użytkownika taki ja

sam się zastanawiam czy się

sam się zastanawiam czy się nie zgłosić bo bez ryzyka niema kasy... przynajmniej w tym cholernym kraju, następny post jest o wypłacaniu zydom kasy. szkoda że nie zadbał rząd o własnych obywateli. to nawet nie jest smutne tylko żałosne... ten kraj się rozpada tylko ludzie jeszcze tego nie widzą.

Strony

Skomentuj