Polscy miliarderzy - Michał Sołowow i Zygmunt Solorz - chcą zbudować pierwszą elektrownię jądrową w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska od dawna planuje budowę elektrowni atomowej, ale dotychczas na koncepcjach się kończyło. Dzięki aktywności najważniejszych polskich biznesmenów, może jednak dojść do przełomu w polskiej energetyce.

Projekt opiera się na bazie części aktywów należącego do Solorza Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK).

Powstać ma od 4 do 6 reaktorów typu SMR o mocy 300 MW każdy.

Chodzi więc o małe reaktory modułowe, które nie zastąpią dużych państwowych elektrowni jądrowych, ale będą je efektywnie uzupełniać. Pomogą w nieodległej przyszłości zniwelować brak dostępnych mocy w systemie energetycznym.

Ponad dwa lata temu Zygmunt Solorz, twórca i główny właściciel Grupy Polsat Plus, utworzył Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Jego plany są więc skorelowane z filozofią tej organizacji, dla której priorytetem jest znacząca poprawa jakości powietrza.

Michał Sołowow inwestuje w małoskalową energetykę jądrową dla przemysłu i ciepłownictwa, współpracując z GE Hitachi Nuclear Energy. Należąca do niego firma Synthos, występuje we wspólnym projekcie jako inwestor i dostawca technologii.

Zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

błąd w tytule polskojęzyczni

błąd w tytule polskojęzyczni miliarderzy bo oni nie są Polakami bo jak by byli to by dbali o Polskę a wiemy że oni niszczą Polske poprzez lewe biznesy ! Dodatkowo iluminaci milarderzy razem z politykami masonami chcą nas pomordować preparatami szczepionko podobnymi ! Trzepa psosić Chrystusa o zmiłowanie się nad nami i o ratunek duchowy dla naszych dusz! żeby uchronićsię przed demonami ufo i innymi !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

to ściema, niemcy wygaszają

to ściema, niemcy wygaszają wszystkie elektrownie atomowe i zostają z odpadami... dlatego chcą postawić u nas jedną żeby do nas sprowadzić te śmieci...
zawsze śmieci sprowadzali teraz chca nuklearne...
to niemiecki plan a nie jakiegoś solorza... solorz kurwa jak by taką elektrownię zbudował to każdy by musiał słuchac pół godziny reklam z licznika na kilowat...

 

Portret użytkownika Borsuk183

W Oświęcimiu jak tylko

W Oświęcimiu jak tylko ogłosili chęć budowy tego mini reaktora z produkcją energii na potrzeby zakładu oraz miasta to jakoś szybko mieli pożar na firmie. Nic z tego nie będzie, właściciele za słabi na " misiów".

Portret użytkownika Rumcajs

nie sobie zbudują szubienice

nie sobie zbudują szubienice abo gilotynę bo marnie skończą za takie pomysły po Czarnobylu i Fukushimie która cały czas zasyfia extremalnie cały ziemski ekosystem i nikt tego nie może do dziś powstrzymać żadnym sposobem... (To do dzisiejszego dnia zabiło przynajmniej 1 milion ludzi na ziemi i zabija dalej rakami i atakami serca itp.)

Czernobyl
Drop in population in Russia from before and after
1985    143,033,000
2013    142,590,534
Less then 500k decline in 28 years

Fukushima
Drop in population in Japan from before and after

2010    127,000,000
2013    125,900,000
More then a Million decline in 3 years.
Their either dying or leaving on boats.
We are expecting a greater decline in 2015 censes. Over 600,000 drop in 2013 alone.

In the Biblical Exodus, less then 500,000 left Egypt.
That makes Japan’s Exodus bigger then the Bibles.?

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika Ósmy Pasażer Nostromo

Co ma Czarnobyl do populacji

Co ma Czarnobyl do populacji Rosji? Przecież od opadu najbardziej ucierpiała Białoruś, Skandynawia i Europa środkowa. Rosję to ominęło. Poza tym Rosja to populacja wymierająca, tak jak my i większość Europy. W Japonii w 2010 żyło 128,5 mln ludzi, zaś w 2013 128,3 mln. Skąd wziąłeś ten spadek? Pytam, bo w 2020 roku populacja Japonii to 126,5 mln. Tendecja jest spadkowa, bo to bardzo szybko starzejące się społeczeństwo i dość gwałtownie wymierają.

Strony

Skomentuj