Polscy lekarze mogą być przekupywani przez koncerny farmaceutyczne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W USA trwa właśnie wielki skandal. Koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline musi zapłacić rekordowe odszkodowanie w wielkości 3 miliardów dolarów. Kara została wymierzona za oszustwa i przekupywanie lekarzy w celu przekonania ich do przepisywania oferowanych przez korporację lekarstw.

 

Wychodzi na wierzch to, o czym wiemy od dawna, czyli, że lekarze są korumpowani przez koncerny farmaceutyczne. Odbywa się to w inteligentny sposób, na przykład poprzez zaoferowanie wyjazdów zagranicznych na rzekome szkolenia, które są po prostu luksusowymi wakacjami oferowanymi za przysługę w postaci stymulowania sprzedaży oferowanych przez daną firmę leków.

 

Koncern GlaxoSmithKline na mocy ugody zawartej z rządem amerykańskim będzie musiał wypłacić miliard dolarów z tytułu roszczeń natury karnej i 2 miliardy na wypadek roszczeń cywilnych. Okazało się, że firma zawyżała ceny leków oferowanych w ramach amerykańskiej wersji listy leków refundowanych.

 

Wśród zarzutów jest między innymi zalecanie antydepresanta o nazwie Paxil dla pacjentów poniżej 18 roku życia, mimo, że produkt powinien być stosowany tylko przez dorosłych. Amerykańscy śledczy zarzucają podobne praktyki koncernu także przy  poprawianiu sprzedaży innych leków. Aby przekonać lekarzy do współpracy oprócz wycieczek oferowano im dobrze płatne wykłady.

 

Można tylko podejrzewać, że tego typu praktyki nie są odosobnione i z pewnością stosują je również inne koncerny. Warto się nad tym zastanowić następnym razem, gdy nasz lekarz rodzinny będzie nam próbował wcisnąć jakiś drogi specyfik.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Bobby

Wciskaja te leki na sile

Wciskaja te leki na sile wpisujac do recepty. Pacjeci ze strachu o zdrowie przynosza lekarzom prezenty schowane za pazucha z nadzieja, ze lekarz da zwolnienie lekarskiealbo wyleczy z mniej lub bardziej groznego chorubska. Nie ingeruja co lekarz im przepisuje, ew.pytajajakie czy nowy lek jest lepszy od innego. Wtedy slysza reklame leku opowiedziana w najlepszym wydaniu, czego lekarze ucza sie na szkoleniach. Wspieraja marketing.
Nawet emeryt jak poprosi o tani lek, dostaje informacje, ze nowy lek jest lepszy, bo skuteczniejszy a dzialac trzeba szybko, aby nie bylo powiklan!
W razie czego w aptece warto pytac o tanszy odpowiednik z zalozeniem, ze nie bedziemy wspierac zadnych koncernow, ktore chorobliwie walcza o kazdego naiwnego lub wystraszonego choroba pacjeta.
..a lekarze i tak zbieraja punkty za wypisanie nowego leku na recepcie.
Wersja dla odwaznych: nie zgodzic sie na nieznany lek przy wypisywaniu recepty i juz na starcie prosic o wypisanie standardowych lekow, ktore od dawna sa na rynku lub sa tansze. Wtedy ani lekarz ani koncert farmaceutyczny nie zarobia na nas.
Powodzenia!!!
 
 
 

Portret użytkownika qismo

  @JJ  powiem ci że ja lubie

 
@JJ 
powiem ci że ja lubie sobię czasem oglądnąć takie serliale jak : rodzinka.pl czy ojciec mateusz, albo jakiś kryminał od czasu do czsu. Problem nie jest w telewizji ani w necie ani w żadnej innej technologi(poza en. atomową (czyt. bronia)) tylko w ich "operatorach". Wszystko jest dla ludzi ale w małcyh ilościach. Wracając do seriali, nie ma w nich nic złego pod warunkiem, iż człowiek oglądając serial wierzy, że to pudełko np.  apapu ma 33% więcej tabletek i to musi byc "prawda"!  albo, że przecena na mięso w Lidlu o 10% to jet megapromocja i musisz tam być!  zwróćcie uwage na cene np.  na  gazecie: "supercena"  albo "tylko 1.99". Jeśli ludzie na najwyrzszym stopni i którzy prawdziwie rządzą naszum krajem mają doskonałe POdejście psychologiczne do lemingów. Kiedyś otwieram gazete Fakt i czytam, że gronkiewicz-walc wydała w roku 2012 43mln zł (!!!) na premie dla swoich pracowników. I co?  I nic. W gazetach i na stronach internetowych gdzie mamy poczte, podaje się suche informacje, aby społeczeństwo się do takich                  
łajdactw przyzwyczaiło. Można by tak przytaczać bez końca. Ale jeszcze raz mówie cały "widz" polega na psychologi. Jeśli mielibyście umiejętności i gdzie się nauczyc takiej psychologi, która pozwala zawładnąć ludzkim umysłem możecie zdziałać bardzo dużo. Począwszy od wbijaniu takiej ciemnoty jakiej wbija wam (bez urazy) telewizja, wcisnąć ludziom potrzebują tego i oweg za pomocą reklam, itp itd. 

Pozdrawiam wszystkich uświadomionych złodziejstwa we wszelkich dziedzinach naszego kraju, szkodzenia nam na zdrowiu poprzez chemie w jedzeniu itd.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

43mln niezła kwota ja razem z

43mln niezła kwota ja razem z wypłatą nie mogę dobić do jednego procenta tej kwoty a pracuję po 10-11 godzin przez 5 dni w tygodniu i po mojej pracy pozostają efekty, coś wymiernego dla społeczeństwa a tacy zza biurka urzędnicy tyle zgarniaja. masakra! Urzędnik to najgorszy wymysł, niemal codziennie scieram się z nimi i wiem jakie to z reguły tępaki, nieudacznicy życiowi którzy nie mają jaj by podejmować ot tak nawet najprostrze decyzje.

Portret użytkownika jj

Hej Gismo,rozumiem co piszesz

Hej Gismo,rozumiem co piszesz tylko znając juz fakt ze w tv psychuszka leci to coś ci powiem. Dla tych fredkow pracuje caly tabun psychologów i nie tylko,po to właśnie żebyśmy sobie poogladali jakieś ulubione seriale,filmy i nawet może reklamy:S tylko w tym czasie kiedy oglądamy sobie tv, leci mnóstwo tzw. Subliminals-szereg obrazów, słów,itp które "omijają" nasza uwagę i potem idziemy do sklepu i nagle MUSIMY mieć te nowa komórkę,albo buty,albo zjeść ten syf Mc shit- rozumiesz? Nie ma juz za wiele normalnych domów, a wystarczy włączyć teledyski nowoczesnych pseudo artystów, uu aa I love u, i rytmy w sam raz na pigule, nie ma nic w tv co przynosi jakąkolwiek korzyść.
Moja recepta,na początek wyjebac to durne pudło,potem omijać syfy chemiczne jak biedronka,makro i inne szajsy, przestać chodzić do mozgojebni kościelnej, spędzać czas z najbliższymi i zacząć K...czytac. Po kilku miesiącach będziecie zdziwieni ze wasz mozg niże nagle pracować, i juz nikt nie siedzi w kacie z slinotokiem i apsartamowa cola w lapie.
Ot się rozpisałem,pozdrawiam

Portret użytkownika black.serpent

Gwoli ścisłości, to nie

Gwoli ścisłości, to nie lekarze tylko "łase na kasE" dziwki w białych kitlach, które w poważaniu mają przysięgę hipokratesa. Najbardziej przykre, że dziś studia to tylko prawo/medycyna, bo chodzi przecież tylko o kasę, ale tego typu rzeczy przestają dziwić w tych chorych czasach... czasach - mam nadzieję - ostatecznych.
 
aVe

Portret użytkownika yanko

Nie czytam tego nawet bo

Nie czytam tego nawet bo tytuł to jakaś kpina.
Lekarze to przekupne gnidy gotowe wcisnąć najgorszą truciznę
gdy zastosowanie parę prostych związków chemicznych oraz ziół i diety
jest w stanie wyleczyć z większości chorób nękających człowieka
i zwierzę.

Portret użytkownika szyderca

Witam Koncerny farmaceutyczne

Witam
Koncerny farmaceutyczne zarabiają miesięcznie MILIARDY dolarów. Posuzkajcie sobie ile największe koncerny wydają rocznie na bada. Kwoty sięgają setek miliardów dolarów. Z tego co pamiętam same USA przeznaczają ok 400 mld rocznie na rozwój tego rynku.
Jest to wręcz śmieszne że mieliby dawać łapówki lekarzom aby Ci przepisywali akurat ich specyfiki. Koncerny prawdziwe pieniądze robią na kontraktach z wojskiem Smile
Zgadza się oczywiście w Polsce też się reklamują w szpitalach dając lekarzom a to kurs, a to stetoskop, a to zegar na ścianę da dyżurki, czasami katering na prezentację leku przygotują.
Ale to jest reklama jak każda inna i jest wliczana w tzw koszty działalności korporacji.. Kiedy taki człowiek z korporacji farmaceutycznej przychozi do szpitala jest jak każdy inny przedstawiciel handlowy. Musi sypnąc darmówkami - taki jest rynek.
Lekarz potem może przypisze ten lek może inny. Miesięcznie do szpitali przychodzą 3-4 firmy reklamujące leki.
A na samym końcu i tak w aptece zawsze możesz poprosić o tańszy zamiennik więc się tak nie spinajcie.
 
 

Portret użytkownika Stanisław

Kiedyś stojąc w kolejce do

Kiedyś stojąc w kolejce do lekarza w przychodni byłem świadkiem jak taki "przedstawiciel" wszedł obładowany podarkami ( nie bacząc że w gabinecie ktoś może być i po kilku minutach wyszedł uśmiechnięty - widać załatwił sprawę tak jak mu kazano. 

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Polscy lekarze mogą być

Polscy lekarze mogą być przekupywani przez koncerny farmaceutyczne - rozumiem, że owe "mogą być" zamieszczono z czystej poprawności politycznej. Akurat pracuje w tzw. służbie zdrowia i obserwuje całą tą sytuację, dlatego "mogą być" stanowczo zmieniam na SĄ. Temat rzeka....
 

Strony

Skomentuj