Północnokoreański dron zaatakował teren w pobliżu biura prezydenta Korei Południowej. Nie można go było zestrzelić

Kategorie: 

Źródło: tg

Północnokoreański dron wleciał do strefy zakazu lotów P-73 w pobliżu biura prezydenta Korei Południowej Yoon Seok-yeola, poinformowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap. Do zdarzenia doszło 26 grudnia ubiegłego roku.

 

Dron przeleciał nad północnym krańcem strefy, ale nie zbliżył się do głównych obiektów bezpieczeństwa, powiedział południowokoreański urzędnik, który chciał pozostać anonimowy.

 

Promień strefy zakazu lotów wynosi około 3,7 kilometra, więc czy lot był przypadkowy, badają władze Korei Południowej. Minister obrony kraju powiedział prezydentowi o wniknięciu drona do strefy na spotkaniu w sprawie środków zwalczania dronów.

 

Media donoszą, że był to jeden z pięciu obiektów, które przekroczyły wojskową linię demarkacyjną i południowokoreańskie wojsko nie mogło ich zestrzelić.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Pónocnokoreański dron im tam

Pónocnokoreański dron im tam wleciał do strefy P-73 ? albo to był dron P-73 ? albo o co chodzi i skąd wiadomo, że był Północnokoreański ? Może był koreoamatroski i też go nie dali rady unieszkodliwić ? Tym niemniej widać to pomieszanie z poplątaniem i nic nie wiadomo ale i tak wiadomo, że wróg nie śpi bo akurat zawija w sreberka !

Portret użytkownika S

Kim polatał sobie za granicą

Kim polatał sobie za granicą zdalnie sterowaną zabawką i NIC poza tym, to od razu afera. A jak Zeleński polatał sobie nad Polską zdalnie sterowaną zabawką i zabił ludzi to jest git i już nie ma tematu ...

Portret użytkownika Endymion

Zanim skomentujesz,

Zanim skomentujesz, przeczytaj, kto jest tego autorem.

Drony są powolne niecałe 300km/h, samoloty i rakiety z większą prędkością latają i są zestrzeliwane.

Do niszczenia dronów moim zdaniem jest najlepsze fińskie, albo szwedzkie (google zgubiło, a widziałem to na YT o najlepszych broniach) działko automatyczne maszynowe (montują to na okrętach). Z tego co pamiętam to około 5000 strzałów na minutę i tym gradem pocisków zestrzeliwuje rakiety. Automatyczne namierzanie i celowanie i do tego grad kul niszczy każdą rakietę zagrażającą okrętowi. Nie wierzę, aby takiej technologii nie miała korea płd. To jakieś FALSE FLAG znowu, aby zrobić wojnę w tamtym rejonie i Chińczyków odciągnąć od pomocy Rosji.. tak to widzę.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kasik Tolek

Normalka, bo drona można

Normalka, bo drona można zaprogramować tak że ciężko będzie go zestrzelić, pare lat temu widziałem na filmiku foliarskim, jak testowano rój dronów, są bardzo skuteczne jeżeli tylko prądu wystarczy.

Skomentuj