Północnokoreańska rakieta, która eksplodowała podczas ostatniego testu leciała w kierunku Rosji

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Docierają interesujące szczegóły ostatniego nieudanego testu rakiety balistycznej dokonanej przez Koreę Północną. Bardzo możliwe, że rakieta została intencjonalnie zniszczona zdalnie, a przyczyną takiego stanu rzeczy było to, że leciała na Rosję. 

 

Według poludniowokoreańskiej prasy rakieta mogła zostać wystrzelona przypadkowo. Gdy Kim Dzong Un zorientował się co się stało nakazał zniszczenie pocisku zdalnie, rzekomo po kilkunastu sekundach lotu. Jednak według źródeł  poludniowokoreańskich, pocisk przeleciał około 50 km, ale jego trajektoria była nietypowa. Rakieta leciała kierunku dalekowschodniej części Federacji Rosyjskiej. 

Nie można wykluczyć, że ta pomyłka armii koreańskiej mogła być w istocie jakimś planem wywarcia nacisku na prezydenta Rosji, Władimira Putina, który niedawno wysłał tak jak Chiny, wysłał wojsko na granice z Koreą Północną. Gdyby tak było oznaczałoby to, że Kim Dzong Un, gra w jeszcze bardziej niebezpieczną grę, niż ta z groźbami kierowanymi pod adresem USA.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

Panie Adminie proszę nie

Panie Adminie proszę nie pisać bzdur o zdalnym niszczeniu rakiet balistycznych. Taki zdalne niszczenie możliwe jest tylko w hollywódzkich filmach i nikt rozsądny nie da wrogowi możliwości zdalnego zniszczenia swoich rakiet! Proszę mi wierzyć że o wiele łatwiej było by zdobyć kody autodestrukcji niż budować silną obronę przeciwbalistyczną.

Jeżeli reszta tekstu jest prawdziwa to mogli conajwyżej ją zestrzelić rakietą ziemia-powietrze o ile dysponują jakimś nowoczesnym systemem.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika n..

To jest nieszczęsne w naszych

To jest nieszczęsne w naszych czasach, że chodzą po Ziemi nieobliczalni ludzie, którzy mają fizyczną możliwość by nagle uśmiercić wiele tysięcy lub nawet milionów niewinnych istnień. Ale jeśli nacisną "czerwony guzik" to staną się przeklętymi bandytami, i tchurzami a nie bohaterami. Kiedyś królowie wyruszali odważnie na czele swojej armii, i ścierali się z wrogiem osobiście walcząc, a wtedy ginęli żołnierze i oni. A teraz? Głównie niewinni, bezbronni cywile, kobiety i dzieci. Opętani mordercy (którzy zapewne ukryją się jak szczury) przecież później również zdechną, ale bez nadziei zmartwychwstania.
"To jest nieszczęsne we wszystkim, co się dzieje pod słońcem: ponieważ wszystkim się jedno przytrafia, serce synów ludzkich pełne jest zła; i dopóki żyją, jest w ich sercu szaleństwo, a potem — do zmarłych!" (Kaznodziei 9:3)

Skomentuj