Północne Włochy dotknięte katastrofalnymi powodziami: Bilans ofiar rośnie, ogłoszono stan wyjątkowy

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Północne Włochy zmagają się z katastrofalnymi powodziami spowodowanymi długotrwałymi, intensywnymi opadami deszczu. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już dziewięć, a 28 tysięcy osób zostało ewakuowanych z terenów dotkniętych kataklizmem.

Ponad 30 miast, zwłaszcza w regionie Emilia-Romania, znalazło się w epicentrum powodzi. Ponad 20 rzek wezbrało, powodując znaczne zniszczenia. Kilka miast zostało odizolowanych, a ruch drogowy na lokalnych trasach i regionalne połączenia kolejowe zostały wstrzymane na wielu odcinkach torów. Zgodnie z raportami dziennika "Il Messaggero", w ciągu ostatnich 48 godzin spadło rekordowe 300 mm deszczu, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni obserwujemy spadek deszczu przekraczającego siedmiomiesięczną normę.

 

Gubernator regionu, Stefano Bonacchini, porównał obecną sytuację do trzęsienia ziemi. Departament Ochrony Ludności ogłosił najwyższy (czerwony) poziom zagrożenia w regionie Emilia-Romania z powodu złej pogody. W odpowiedzi na rosnącą katastrofę, rząd Włoch ogłosił stan wyjątkowy.

 

Katastrofalne powodzie wpłynęły również na lokalną gospodarkę. Minister rolnictwa, Francesco Lollobrigida, miał trudności z określeniem ostatecznej wielkości szkód wyrządzonych lokalnym gospodarstwom rolnym. Znane na całym świecie Mistrzostwa Świata Formuły 1 również odczuły skutki ekstremalnej pogody, zdecydowano o odwołaniu wyścigu w Imola.

 

Powodzie spowodowane intensywnymi opadami deszczu stają się coraz częstsze w różnych regionach świata. Naukowcy w swoich badaniach argumentują, że zmiany klimatu są jednym z głównych czynników przyczyniających się do tego wzrostu. Katastrofa we Włoszech stanowi kolejny, tragiczny dowód na to, jak ekstremalna pogoda wpływa na życie ludzi na całym świecie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

I na tym polegają zmiany

I na tym polegają zmiany klimatyczne, tam gdzie dotąd padało jest coraz bardziej sucho a gdzie było sucho pada i leje.. wszystkim się nie dogodzi. Włochy to był kraj słońca, gdzie pola wymagały nawadniania a Gwatemala odwrotnie.. kiedyś tam padały intensywne codzienne deszcze nawadniając pola, które dziś są dotknięte suszą z powodu braku opadów, przez co miejscowa ludność cierpi głód z braku plonów.

Portret użytkownika drako_tr

Fajna focia...świnka morska

Fajna focia...świnka morska przytula chomika*biggrin**biggrin**biggrin*

Niestety Murikański dziennikarz kłamie ... to jest tylko nieudolna próba odbudowania zaufania społecznego do szuj, które zawsze szujami były, są i będą.

Ile to już razy szuje nas okłamały?...ile mają na sumieniu ludzkich żyć?? ...czemu nadal dążą do wojny z przeciwnikiem, któremu nie dał rady cały świat?

Szuje doskonale wiedzą, że jak niedźwiedź się w końcu wqrwi, to zrobi z nimi porządek, właśnie po to zaktualizowali sobie plan ucieczki.

Naszym szczęściem jest to, że Rosjanie doskonale wiedzą, kto tu jest szują... nieszczęściem zaś jest to, że nasz tonący Murikański sojusznik, jest gotowy użyć głowic jądrowych, i spalić pół Polski, byle tylko zaczerpnąć ostatni raz powietrza.

Mam nadzieję, że i tym razem "ktoś" zablokuje im możliwość wystrzelenia pocisków jądrowych.

Portret użytkownika Endymion

"Szuje doskonale wiedzą, że

"Szuje doskonale wiedzą, że jak niedźwiedź się w końcu wqrwi, to zrobi z nimi porządek", mnie jednak hipersoniczne Kinżały zasmuciły bardzo, zestrzeliwane niczym domowej roboty rakiety Palestyńczyków. 

"Armia Putina ostrzelała Ukrainę rakietami typu Ch-101. Koszt jednej to ok. 13 mln dolarów. Dla porównania pociski typu Kalibr warte są po 6,5 mln dolarów. Tańsze Iskandery kosztują 3 mln dolarów, Oniks - 1,5 mln dolarów, Ch-22 - 1 mln dolarów, a Toczka-U - ok. 300 tys. dolarów." Ile kosztuje taki ostrzał?? i kto zato płaci?

Dodajmy do tego "Amerykanie zawinszowali sobie od nas za 1 sztukę rakiety Patriot prawie 6 milionów dolarów"

Ch-47M2 Kindżał: tego ceny nie znam????

 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

 Endy, jeżeli masz na myśli

 Endy, jeżeli masz na myśli rakietę, przy której pozował Kliczko, to nie był kindżał, tylko iskander.

"Ukraińcy zestrzelili rosyjskiego Kindżała? Wątpliwości wokół eliminacji pocisku hipersonicznego"

 "Ukraińcy zestrzelili 6 Kindżałów za jednym zamachem" haha, jakbym czytał o Duchu Kijowa, jeżeli doszło, do zestrzelenia jakichś rakiet, to na pewno nie były to kindżały, wskazuje na to brak ich szczątków...chociaż...hmm...część spadła na zoo, może hipopotamy je zjadły*biggrin*

Mamy powtórkę z historii Endy, przypomnij sobie, kto promował i pompował, w latach 1934-1939 Hitlera?.

...czemu Chruszczow kazał zabić kata Polaków i kata ludzi wielu innych narodowości, w tym też Rosjan w Katyniu - Berię?...przecież był on rzekomo wykonawcą woli Stalina?... a może jednak, to nie Stalin wydał rozkaz wykonania tej zbrodni, tylko Wielka Brytania, ta sama, co niedawno dostarczyła następcy Hitlera, Zelenskiemu, radioaktywną amunicję? 

Tak jak kiedyś wszystko było ukartowane przez naszych "sojuszników", tak teraz jest, scenariusz jest podobny. 

 

 

Wiesz, czemu szuje z Wiejskiej budują w Polakach nienawiść, i do Ukraińców, i do Rosjan?...czemu tak często mówią o nowej ukraińskiej elicie, czemu dają tak jasno nam do zrozumienia, że jesteśmy obywatelami drugiej kategorii? ?...bo teraz to my, Polacy, mieliśmy "powstać z kolan" i zacząć ich rezać, skazując się w ten sposób, na zagładę...ale gówno im wyszło z planów, bo my się z nimi zwyczajnie zaczynamy dogadywać. Oczywiście jest sporo wśród Ukraińców i Rosjan ideologicznie wypaczonych osobników, ale i oni już przetarli oczy.

 

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." - George’a Santayan

Portret użytkownika Endymion

Czytałem artykuł

Czytałem artykuł uwiarygadniający, że twórcy (naukowcy) kindżała są oskarżeni o zdradę i mają wyroki. Faktycznie, może być to wielopoziomowa manipulacja w celu uwiarygodnienia kłamstwa. Z drugiej strony ciekawi mnie, dlaczego Rosja nie używa pocisków hipersonicznych?

Konkluzja z moich przemyśleń jest niesttety smutna, a mianowicie, że jest to teatrzyk dla mas w celu wydymania nas z miliardów pieniędzy na zbrojenia. Ceny tych rakiet są z kosmosu, przy masowej produkcji powinny kosztować 10-100X mniej. 

Taki Płaszczak wystąpi w TVPiS i powie, że przeznaczy na obronę Polski 1.000.000.000.000zł w ciągu kilku lat, a ten kto będzie krytykował, to ruski agent..

Wojna to doskonały biznes, od zawsze bogaci na wojnie stawali się bogatsi.

NASA robi podobny przekręt, zatrudnia grafików komputerowych za grosze, a pobiera miliardy dotacji na ten teatr. NWO zrzesza cały Świat, jest/było kilka wyjątków, ale powoli eliminuje się niepokornych. Czego przykładem jest prezydent Białorusi i moim zdaniem jego choroba, to nie sprawka Putina, a Usraela, aby wciągnąć Białoruś do wojny.

Okraść cały Świat, zbankrutować społeczeństwa i okazać się jako "lekarstwo", będzie NWO, czyli pokój i praworządność, a 300 rodzin będzie właścicielami Świata, a my niewolnikami z dochodem gwarantowanym za posłuszeństwo systemowi. To nie jest SF!!!!! To dzieje się tu i teraz, ale mało kto to dostrzega, większość ogląda głupie seriale, a potem fascynuje się w internecie życiem tych cwelebrytów, zwanych aktorami. Idiokracja w całej okazałości, najpierw zrobić z ludzi debili poprzez kulawy syste szkolnictwa, następnie wzbudzić marzenia, na które biorą kredyty, potem ich zbankrutować i dać marchewkę w formie 800+, a debile to łykają, nie trzeba nawet fałszować już wyborów, bo w idiokracji niewolnik będzie wielbił swego pana-oprawcę, który zabierze mu 3000zł, a łaskawie da 1500zł.

Ja czuję się bezsilny jako jednostka, zjednoczenia nie widzę, ani przebudzenia. Modlę się czasem do Archanioła Gabriella, aby w końcu rozje.ał tę Sodomę i Gomorę. Nie jestem idealny, grzeszyłem w życiu, ale gdy miecz boskiej sprawiedliwości ma dopaść wszystkich, to z chęcią położę głowę na pieniek pomiędzy Kaczyńskim i Tuskiem... Niech na Świecie zostaną tylko niewinne dzieci i budują nową cywilizację ludzką. 

Stajni Augiasza nie sprząta się, tam wrzuca się torbę granatów.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

"Niech na Świecie zostaną

"Niech na Świecie zostaną tylko niewinne dzieci i budują nową cywilizację ludzką. "

Endy...szacunek za to zdanie, myślę dokładnie tak samo... 

Chociaż nie wyrządziliśmy bliźnim jakichś niewyobrażalnych krzywd, to jednak jesteśmy nimi przesiąknięci, i faktycznie eliminuje to nas z budowy nowego normalnego świata...ale myślę też, że nie ma tego złego...my się nie kończymy Endy, i kto wie, czy po zmianie biologicznego skafandra, nie będziemy jednak budować nowej cywilizacji, bez szuj i bez wynaturzonych sodomitów.

Może nasza bezsilność i bezradność ma jednak jakiś sens, gdybyśmy byli w stanie to zmienić...czy jakoś zlikwidować, to czego byśmy się nauczyli?...to jest jak z gorącym żelazkiem, nigdy nie dowiesz się, jak mocno jest gorące, zanim go nie dotkniesz...widz polega na tm, żeby nie zapomnieć poślinić palca :) 

Portret użytkownika Endymion

Medium, ty ropisz się coraz

Medium, ty ropisz się coraz głupsza!!!!!!!!!!!!!!

Co ja bym zrobił aby zdeglobalizować Świat?? Wysłałbym wszystkie Kindżały do Davos podczas obrad, a Iskandery na Bilderbergów, jakby jacyś do Davos nie przyjechali..

"Bohaterowie swojej ojczyzny, składam im głęboki hołd!" WTF??????????????

Ty naprawdę odlatujesz od rzeczywistości! Czarnego od białego nie odróżniasz, ale nikt Ci nie wmówi, że mylisz się.. Sad

Nie widzę dla Ciebie ratunku, może tylko Jackowski da radę.. podłączy Twe cycki do 230V i powie, że to już przepowiadział, że umrzesz od tego :/

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Po co Ty tutaj udzielasz się?

Po co Ty tutaj udzielasz się? Jesteś głupią starą babą zadufaną w sobie.. pierogi pędź robić i tutaj co najwyżej przepisem możesz się pochwalić. Gdyby tu chodziło tylko o mnie, zacząłbym zastanywać się, czy problem nie leży po mojej stronie. Niestety wielu forumowiczów, których lubię i szanuję ma podobny problem z Tobą co ja, więc problem jest z Tobą. Ty jesteś taka baba z magla, co wszystko powie, ale nic nie wie.. jesteś żałosna, a kiedyś lubiłem Cię.. SKS dopadło Cię? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj